пзф

Нарешті Президент підписав 11 указів про збільшення природно-заповідного фонду!

Своєю діяльністю ми порушуємо екологічний і водний баланс, знищуємо природні ландшафти і біорізноманіття – руйнуємо те саме довкілля, яке необхідне для нашого існування. Зрозумівши це, людство більше ста років б’є себе по руках – обмежує свій негативний вплив на найбільш цінних природних територіях, заповідуючи їх. Але те, що є корисним для загалу, суперечить інтересам окремих з нього – тих, чию діяльність заповідання обмежує. Тому господарники завжди протидіють йому.

v:1349

Другий раунд також відбувся на користь Іванівського заказника

Весь цей рік "для спорудження лиже-ролерної траси" вона провалилася.
22 грудня свободівці - головні лобісти даної ідеї в облраді - зробили нову спробу. Хоча в цей день рада планувала розглядати тільки бюджет, вони в порядок денний сесії пропхали питання і про "Іванівський".

v:4668

Біатлонна траса як привід для дерибану заказника

Зараз вже нова влада під прикриттям турботи про дітей і спорт реанімує цей дерибан. З одного боку, ця траса - на якій має відбуватися стрільба із гвинтівок (біатлон є біатлон…) - проходитиме близько до будинків, тому міжнародного визнання вона точно не отримає, і взагалі сумнівно, що буде використовуватися як така. З іншого боку, ця територія знаходиться на самій околиці Тернополя – в престижній для забудови зоні, і заважає цьому лише статус заказника. Ліквідуй його – і можна нарізати ділянки під садиби…

v:6768

Що нового в призначенні директорів заповідних установ?

17 квітня, для припинення корупційних призначень в установах природно-заповідного фонду, ми звернулися до міністра екології та природних ресурсів і директорів декількох національних природних парків - "Святих Гір", "Слобожанського", "Пирятінського", "Великого Лугу" і Нижньодністровського - із зверненням, яким запропонували керівний склад установ природно-заповідного фонду (заступників директорів, начальників відділів) призначати відкрито, із залученням громадськості.
На сьогоднішній день на нього нам відповів тільки директор Слобожанського парку – який повністю підтримав ці пропозиції.

v:4578

Ні корупційним призначенням природно-заповідних установах!

За 26 років незалежності в розвитку природно-заповідного фонду майже єдиним досягненням України стало збільшення кількості заповідних територій. В інших аспектах ця сфера потребує термінових змін. Так, однією з ознак демократичного суспільства є прозорість управління державними структурами - нажаль, в природно-заповідній царині ця система працює дуже вибірково та несистемно. Звідти некомпетентні керівники, порушення законодавства, відсутність наукового та рекреаційного розвитку установ.
Ми вважаємо що професійні керівники, що зараз працюють в заповідних установах, не матимуть жодних проблем з проходженням конкурсів. Зате відкритість таких конкурсів захистить установи від потрапляння до їх керівного складу випадкових осіб – без досвіду, без навичок, без бажання займатися цією справою - які йдуть на ці посади лише задля використання службового становища для своїх цілей.
Ця ситуація має бути змінена!

v:6137

Лісова мафія безсмертна - або як на Донеччині вирубають регіональний парк.

Минув майже рік з того часу, як Департамент екології Донецької ОДА на чолі із С. Натрусом намагався замінити нинішнє керівництво регіонального ландшафтного парку "Краматорський" на "своє". Тоді, об’єднані єдиною проблемою, співробітники Парку змогли відбитися від варягів. Однак нападки на цю установу не припинилися – хоча й перестали бути настільки відкритими. Вороги природи обрали іншу стратегію – "топити" Парк чужими руками.

v:6059

Дворічанський нацпарк: снігоходи, кукурудза в лісі, спиляна вежа та знищений аншлаг


Вежа біля с. Кам’янка
14.02.15

Ми вже повідомляли про випадки браконьєрства, які трапилися на території Дворічанського національного природного парку та в його околицях з початку року. З 21 по 23 лютого його служба охорони виявила декілька нових порушень природоохоронного законодавства.

v:6044

Подробиці браконьєрського полювання в Дворічанському національному парку 23 січня

Під час здійснення рейду відділом державної охорони природно-заповідного фонду національного природного парку "Дворічанський", в якому приймали участь начальник відділу Кобилєв А.І. та інспектор ІІ категорії Цапенко А.В., було зафіксовано факт браконьєрства в межах Парку, а саме в ур. "Заливне", яке включено до складу НПП без вилучення із землекористування. Було затримано громадянина з нарізною зброєю, поблизу знайдено добуту козулю європейську (самиця)...

v:9789

Екомережа Харківщини на порозі Євросоюзу

Україна, нарешті, підписала з Європейським союзом довгоочікувану Угоду про Асоціацію. Наш шлях вибраний - але ми знаходимося в самому його початку, і щоб пройти ним, дійсно асоціювалися з Європою, треба виконати ще низку вимог – чи готові ми до цього? Асоціація передбачає зміни в різних сферах соціально-політичного життя, зараз ми хочемо оцінити зобов’язання, які взяла на себе Україна (і які прийдеться виконувати, в тому числі, й в Харківській області), стосовно нашого національного природного надбання – заповідних територій.

v:13693

Как живется национальному парку в дни войны?


Уже полгода мы все учимся жить в условиях войны. Учатся этой науке и наши природные резерваты. Этот пост о том, как в нынешнее время охраняется природа в "прифронтовой полосе", о деятельности расположенного на северо-востоке Харьковщины, практически на границе с Россией, национального природного парка "Двуречанский".
Для посетителя близость войны заметна по блокпостам и оборонительным укреплениям, разбросанным по территории парка и вокруг нее, для сотрудников парка (и не только Двуречанского) она обернулась резким урезанием выделяемых средств.

v:9128

Работники охотхозяйства Дмитрия Шенцева попались на незаконной рубке леса в национальном парке «Двуречанский»

28 мая в 19:00 охрана национального парка «Двуречанский» задержала на своей территории автомобиль марки ЗИЛ с незаконно добытой древесиной. Браконьерами оказались местные жители, которые, по их словам, действовали по указке некого «Геннадия». На место задержания были вызваны сотрудники милиции.

v:6975

Дворічанські земельники «вилучили» ділянки з національного парку

Цієї весни поле в «Залівному» було знову розоране. Виявивши таке порушення, ми звернулися до екологічної інспекції з проханням розібратися в ситуації та зупинити свавілля фермерів.

v:4185

Заповедным территориям разрешат природопользование на 2014 год



Ситуация с разрешениями на природопользование в природных резерватах Украины наконец-то сдвинулась с «мертвой точки».

v:15395

Урочище "Залівне" - лісова перлина степового нацпарку "Дворічанський"

Вигляд степової зони формується сухістю її клімату: вологи, яка потрапляє сюди, для розвитку дерев не вистачає, і тому степ являє собою безлісий простір. Лісові острівці трапляються тут тільки в місцях, де скупчується вода – по берегах річок, або в вологих пониззях – в байраках. Такі ліси, байрачні діброви, цікаві тим, що, невеликі за площею, вони зберігають серед трав’яного моря різноманіття великих ("справжніх") широколистих масивів.
Є така діброва й в національному природному парку "Дворічанський" - в урочищі "Залівне". Тутешні дуби сягають 100-120 років – не так давно, ще півтора століття тому, в Україні ліси такого віку були цілком звичайними. Але багато десятиріч всі дерева, старші за

v:6164

Срочно: Ивановский заказник опять на грани уничтожения! Остановим издевательство над природой.

Уважаемые друзья и коллеги!

Мы уже много раз обращались к вам за помощью в спасении Тернопольского заказника «Ивановский». Нам с вами удалось добиться неплохих результатов - работы были приостановлены, по уничтожению заказника открыто уголовное дело.

К сожалению, в настоящий момент все наши с вами требования были проигнорированы! Несколько часов назад в ботанический заказник «Ивановский» заехала тяжелая техника и начала снимать верхний слой почвы, и корчевать оставшиеся пни. Есть большие подозрения, что проводимые сегодня работы не законны. Их необходимо остановить пока не стало слишком поздно!

v:23761

Скільки часу потрібно екологічній інспекції, щоб усунути порушення в заказниках?

У минулому році активісти ЕкГ «Печеніги» обстежили в Харківської області стан малих заповідних об’єктів. В нинішньому році цю роботу було продовжено. Окрім обстеження нових заповідних територій, були переперевірені і резервати, обстежені раніше. Результати такої повторної перевірки виявилися зовсім невтішними: до порушень минулого року додалися ще й нові.

Начальнику Державної екологічної інспекції України

Восени цього року нами було перевірено декілька заказників Балаклійському та Дергачівському районі, а саме:
1. Ботанічного заказника «Ковиловий».
2. Ентомологічного заказника «Великоярузький».

v:4888

Передача 1 заповіднику та 7 національним паркам 53 тисяч лісових гектар почалася!

Нещодавно Україна зробила чималий крок у розвитку заповідної справи. 9 жовтня 2013 року Кабінет Міністрів прийняв Розпорядження № 796-р "Про погодження питання щодо вилучення та передачі у постійне користування із зміною цільового призначення земельних ділянок установам природно-заповідного фонду". Що ж це за розпорядження та чим воно допоможе заповідникам та національним паркам?

v:4852

Порятунок Іванівського заказника залежить від наших звернень! Повідомлення 3.

Дорогі друзі! Шановні колеги!
Як ми вже повідомляли, для прокладки біатлонної траси з кінця серпня цього року Тернопільський лісгосп вирубав частину Іванівського ботанічного заказника - знищивши при цьому популяції червонокнижних рослин: любки дволистої та лілії лісової. У відповідь на це у вересні на захист іванівського природного резервату було розпочато громадську кампанію; а 30 вересня в її рамках ми просили вас відправити Екологічній інспекції та Генеральній прокуратурі України вимоги припинити порушення в заказнику та притягнути винних в них до відповідальності.

v:4854

За знищення Іванівського заказника на Тернопільщині нарахували 29 тисяч гривень збитку – мільйони не побачили?

Майже місяць екологічна громадськість намагається відстояти Іванівський ботанічний заказник, який знаходиться в Тернопільській області. Нагадаємо суть цієї проблеми: для прокладки біатлонної траси Тернопільський лісгосп вирубав частину цієї території природно-заповідного фонду, попутно знищивши популяції червонокнижних рослин - любки дволистої та лілії лісової.
Однак контролюючі органи вирубку в заказнику з розбудовою траси для біатлону не пов’язують.

v:20797

Порятунок Іванівського заказника залежить від наших листів! Повідомлення 2.

Дорогі друзі! Шановні колеги!
Щоб продемонструвати увагу громадськості до майбутнього Іванівського ботанічного заказника (Тернопільська обл.), 30 вересня ми просили вас відправити Екологічній інспекції та Генеральній прокуратурі України відповідні звернення. Нагадаємо суть цієї проблеми: для прокладки біатлонної траси Тернопільський лісгосп вирубав частину заказника, попутно знищивши популяції червонокнижних рослин: любки дволистоїї та лілії лісової.

v:4545

Просимо вашої допомоги в порятунку Іванівського заказника!

Шановні колеги!
Ми вже повідомляли про знищення ботанічного заказника "Іванівський", яке відбувається в Тернопільській області.
Історія цієї проблеми почалася ще в минулому році, коли лижеролерну трасу спортивної бази з біатлону товариства "Колос", яке сусідить із заказником, "випадково" передали в приватні руки. Щоб спокутувати провину перед спортсменами, чиновники вирішили спорудити нову трасу - на території заказника.

v:5038

Лесхоз, охраняющий Краснооскольский региональный парк, взялся за ум

v:17936

Ялта теряет статус курорта

Ay-Petri.jpg

Горные леса, которые формируют уникальный климат курорта "Большая Ялта" будут отданы под застройку. По имеющимся у нас данным, подготовлен проект Указа Президента Украины, которым около 1000 га ценнейших участков, поросших можжевельниками и крымской сосной, будут выведены из состава Ялтинского горно-лесного заповедника и переданы поселковым советам крымских населенных пунктов. Что далее с ними случится – догадаться не трудно. Это означает, что Ялта потеряет свойства курорта и не сможет достойно конкурировать за деньги желающих подлечить свои легкие и бронхи. А ведь до сих пор уникальный климат ЮБК, особенно климат Большой Ялты, был способен лечить не только астму, но и открытую форму туберкулеза.

v:7734

Ялтинский горно-лесной заповедник: шаг до катастрофы!

Ay-Petri.jpg

Дорогие друзья! Уважаемые коллеги!
В январе этого года многие из вас поддержали обращение "Остановить уничтожение Ялтинского горно-лесного природного заповедника!" – против легализации незаконного захвата почти 1000 га его земель, которое готовится в соответствии с "Проектом изменения границ и расширения Ялтинского горно-лесного природного заповедника". За прошедшее время мы получили на него ответы, с коллегами из других организаций отправляли запросы, более точно прояснившие ситуацию.

v:6663
RSS-матеріал

Теги

Вхід

__________track masteringtrack mastering

_______Яндекс.Метрика