Подробиці браконьєрського полювання в Дворічанському національному парку 23 січня

Директору Департаменту заповідної справи
Міністерства екології та природних ресурсів України
Іваненку І.Б.

Шановний Ігоре Борисовичу!

Відповідно до інструкції щодо інформування Департаменту про факти браконьєрства на території установи природно-заповідного фонду, повідомляємо наступне.
Під час здійснення рейду відділом державної охорони природно-заповідного фонду національного природного парку "Дворічанський", в якому приймали участь начальник відділу Кобилєв А.І. та інспектор ІІ категорії Цапенко А.В., було зафіксовано факт браконьєрства в межах Парку, а саме в ур. "Заливне", яке включено до складу НПП без вилучення із землекористування. Було затримано громадянина з нарізною зброєю, поблизу знайдено добуту козулю європейську (самиця). Начальником відділу державної охорони природно-заповідного фонду національного природного парку "Дворічанський" Кобилєвим А.І. було визначено дії затриманого як кримінальний злочин і відповідно до інструкцій викликано наряд міліції. Під час чекання міліції на місце події прибули директор ДП "Бірюк" Лобач С., один із співвласників зазначеного мисливського господарства – Водяницький В., та ще два громадянина, які загрожуючи начальнику відділу СДО та інспектору ІІ категорії Цапенко А.В., а після використовуючи перевагу у кількості та фізичну силу допомогли громадянину вчинившому добування дикої тварини покинути місце злочину. Інспектор ІІ категорії Цапенко А.В. відправився на асфальтовану дорогу для того щоб зустріти співробітників міліції та провести їх до місця злочину. До прибуття міліції, на місці злочину з’явилося ще близько 12 громадян сумісно з Водяницьким В. і Лобачем С., які використовуючи фізичну силу забрали труп козулі та завдали фізичних пошкоджень начальнику СДО Кобилєву А.І., зіпсували формений одяг, завдали травм середньої тяжкості. Нажаль, міліція яка прибула на місце події дуже запізно, не мала технічної можливості затримати порушників – автомобіль міліції "Таврія" поступається у своїх якостях снігоходу браконьєрів. Але браконьєри були затримані у конторі мисливського господарства і доставлені до селищного відділку міліції.
Адміністрацією національного природного парку "Дворічанський" про вчинений злочин було повідомлено голову районної державної адміністрації у Дворічанському районі – Клочана В.І. і прокурора - старшого радника юстиції Дворічанської районної прокуратури Сича В.В.
Крім цього повідомляємо, що забезпечення служби державної охорони НПП "Дворічанський" майже унеможливлює проведення ефективної боротьби з браконьєрами: не має ефективних транспортних засобів, немає забезпечення зброєю та спеціальними засобами. Інспекторський склад під час здійснення рейду пересувався на власних лижах. Браконьєри забезпечені високоякісною нарізною зброєю з оптикою, тепловізорами, позашляховиками, снігоходами, квадроциклами і навіть гелікоптером [виділення ЕкГ «Печеніги»].

Директор М.О. Височин
*
____________________

КОНТАКТ:
Максим Височин, директор НПП "Дворічанський": e-mail: [email protected]

Підготовлено ЕкГ "Печеніги", при використанні матеріалів бюлетеня прохання посилатися на джерело.

v:5059

Напад на начальника охорони НПП "Дворічанський"

\\|// БАЙБАК \\|// Екологічна група "Печеніги" (# 911 від 23. 01. 15)
_____________________________________________________

НАПАД НА НАЧАЛЬНИКА ОХОРОНИ НАЦІОНАЛЬНОГО ПРИРОДНОГО ПАРКУ "ДВОРІЧАНСЬКИЙ"

Терміново!

23 січня 2015 р. близько 19.00 в господарській зоні НПП "Дворічанський" інспектори служби державної охорони зафіксували акт браконьєрства.
Як стало відомо, група людей з 12 чоловік полювала на території парку - як раз в тій її частині, де розташовується відтворювальна ділянка ДП "Бірюк". Причому, на полюванні були присутні і представники цього підприємства - один з його засновників, В. Водяницький, та директор, С. Лобач. Інші виступали в ролі загонщиків. В результаті було вбито козулю. Затримання цієї групи здійснювали 2 інспектори охорони парку - начальник відділу СДО А.І. Кобилєв та інспектор II категорії А.В. Цапенко.
Інспекторами СДО було негайно повідомлено Дворічанський відділ міліції, які одразу виїхали на місце скоєння правопорушення. Доки один із інспекторів чекав наряд міліції на трасі, на начальника відділу СДО НПП "Дворічанський" було скоєно напад, в результаті якого він отримав легкі ушкодження. Після нападу деяким правопорушникам вдалося втекти разом із здобиччю. Подробиці обставин з втечею та особи, яким вдалося втекти, доки детально невідомі.
Інші учасники полювання були затримані співробітниками дворічанської міліції та доставлені до відділу. Зараз відбувається встановлення осіб.

P.S. Не так давно пан Борейко встановив якимось чином, що на нашій території немає служби охорони. Після цього нам навіть листа з Міністерства прислали.
Мені незрозуміло тільки, яким чином це було встановлено?
Наші хлопці, незважаючи, вже на протязі двох років, на повну відсутність палива, та належного фінансування відділу - ночами їздять у рейди на своєму транспорті та, як видно з посту, підставляють своє здоров’я під загрозу!
*
____________________

КОНТАКТ:
Андрій Тупіков, заступник директора - головний природознавець НПП "Дворічанський":
тел. (050) 839-04-51, e-mail: [email protected]

Підготовлено ЕкГ "Печеніги", при використанні матеріалів бюлетеня прохання посилатися на джерело.

Вхід

__________track masteringtrack mastering

_______Яндекс.Метрика