Поки НТР Дворічанського національного парку роздумує щодо діяльності ДП "Бірюк", робітники того продовжують браконьєрити.

Роздуми НТРу парку стосовно "бірюків"
Оскільки 23 січня в браконьєрському полюванні на території НПП "Дворічанський" (далі - Парк) приймали участь і керівництво, і робітники ДП "Бірюк", погодження на діяльність цього підприємства адміністрація Парку вирішила відкликати – тим більше, що вона і раніше викликала багато нарікань.
Для цього 12 лютого адміністрація винесла це питання на розгляд своєї науково-технічної ради (далі – НТР). Але НТР цю заборону відклала - до свого наступного засідання.


С. Размєтаєв на
засіданні НТР
Дворічанського
національного
парку

Головним заступником "бірюків" на засіданні ради виступив голова Харківського відділення Всеукраїнської екологічної ліги Сергій Разметаєв –
який в 2010 році підтримав спорудження дороги через парк Горького та вирубку дерев на вул. Римарській, зробивши при цьому відкриття, що вирубка дерев в місті сприяє очищенню його повітря,
в 2012 році підтримав рубки в національному природному парку "Гомільшанські ліси" та лобіював видобуток сланцевого газу,
в 2014 році прийняв участь в позитивно-однобокій оцінці впливу видобування сланцевого газу на довкілля. Тобто, який має достатній послужний список для виконання таких завдань.
На його думку, ДП "Бірюк" в діях своїх співробітників, які браконьєрствовали, використовуючи споруди та обладнання підприємства (вежі, годівниці), не винне. А потім він взагалі, фактично, звинуватив адміністрацію Парку в брехні.

Повний відеозапис обговорення діяльності ДП "Бірюк" на території НПП "Дворічанський" науково-технічною радою 12.02.2015.

Оскільки питання визвало гарячі дебати, його розгляд було вирішено відкласти на наступне засідання НТР, яке, орієнтовно, відбудеться через місяць. На нього ДП "Бірюк" повинно підготувати наукове обґрунтування своєї діяльності на території парку, звіт про діяльність, та плани на майбутнє - для затвердження їх НТР. Парк повинний підготувати до ДП "Бірюк" обґрунтовані претензії.

Олег Вяткін, ЕкГ "Печеніги": тел. (066) 804-93-48, [email protected]

Нове браконьєрство робітника ДП "Бірюк"
Між тим, 14.02.2015 р. служба державної охорони Парку проводила на його території рейд. Під час нього інспектори помітили на суміжних с Парком територіях підозрілу активність. Оскільки, менше місяця тому на території парку було зупинено браконьєрське полювання, для попередження нових порушень було вирішено перевірити ділянки, що межують із ним.У лісі Крайній Горіхуватський (що знаходиться у 1,5 км від лісу Залівний, який входить до складу Парку), між 18 та 19 годинами, у розташованій на живому дереві мисливській вежі, було виявлено чоловіка з рушницею. Окрім рушниці він мав оптичний пристрій з можливістю нічного бачення, камеру нічного бачення та модератор пострілу – глушник (таке знаряддя при полюванні заборонено). Зброя знаходилась у "бойовому" стані, тобто була зарядженою, кришка прицілу була відкрита.

Слід також додати, що мисливська вежа розташовувалась на відстані близько 30 м від підгодівельного майданчика для диких звірів.
Оскільки полювання на територіях районів, що межують з Донецькою та Луганською областями, розпорядженням Харківської обласної державної адміністрації заборонене - нами був викликаний наряд міліції (номер реєстрації виклику 144/1044 від 14.02.2015 р.).По приїзду міліції було складено протокол огляду та встановлено, що вказана особа - єгер ДП "Бірюк" Грищенко Віталій Олександрович!
Після цього його було доставлено до районного відділу міліції у смт Дворічна для проведення подальших слідчих дій.
Але, як нам стало відомо пізніше, на гр. Грищенко В.О. не було складено протоколу та повернено знаряддя браконьєрства.
Як на нашу думку, міліція просто не мала бажання зв’язуватися з минулими "господарями життя". Казка про те, що єгер ДП "Бірюк" в темряві знаходився в засідці біля годівельного майданчику, з нарізною рушницею, знарядженою глушником та оптичним прицілом для того, щоб врятуватися від міфічних диких тварин, не витримує жодної критики.

Андрій Тупіков, головний природознавець НПП "Дворічанський"


*
__________________

КОНТАКТИ:
Андрій Тупіков: тел. (050) 839-04-51, [email protected]
Олег Вяткін: тел. (066) 804-93-48, [email protected]

Підготовлено ЕкГ "Печеніги", при використанні матеріалів бюлетеня прохання посилатися на джерело.

v:6972

Теги

Вход в систему

__________track masteringtrack mastering

_______Яндекс.Метрика