Северин

Гомільшанські ліси – зберегти для нащадків, та можливо це?

Поки Міністерство екології та природних ресурсів України, створює охоронні зони для захисту місць проживання рідкісних видів флори й фауни, поки Остап Семерак підписує наказ № 557 «Про додаткові заходи щодо збереження рідкісних та зникаючих видів тварин і рослин», спрямований на створення охоронних зон та ділянок навколо місць проживання рідкісних рослин і рідкісних тварин у національних парках, у господарських, рекреаційних зонах національних парків. У національному парку «Гомільшанські ліси» відбувається спрямоване знищення сінокісної ділянки заплавної луки у виділах № 16, 13, 11 та 19 кварталу № 71 Задонецького лісництва.

v:456

Іван Северін як вершник заповідного апокаліпсису.

За півмісяця наміри зміївської влади винищити в національному парку "Гомільшанські ліси" всіх кабанів - під прикриттям боротьби з африканською чумою свиней - розбурхали весь український Інтернет. У відповідь на громадське обурення цей екоцид був призупинений, і зараз, поки можновладці роздумують, чи варто продовжити це сафарі, час згадати, кому з самого національного парку сподобалася ця ідея.
Питання, кому безпосередньо керувати відстрілом кабанів, навіть не підіймалося – звісно, його має очолити Іван Северін! Ця особа взагалі дуже яскраво ілюструє відношення і підхід до управління заповідними установами з боку лісників ("Гомільшанські ліси" підпорядковані Держлісагенству).

v:3681

Дерибанщик Макаренко та лісоруб Северин руйнують природні комплекси національного парку "Гомільшанські ліси".

Літом цього року ГПУ затримало на хабарі податківця Михайла Миколайовича Макаренка. Крім діяльності в податковій пан Макаренко відомий і знищенням заповідних комплексів: побудувавши маєток в Національному природному парку "Гомільшанські ліси", сім'я Макаренок рік від року освоює ділянки заповідних луків, знищуючи при цьому оселища тварин та рослин, занесених до Червоної книги України.

v:4888

Осінь в "Гомільшанських лісах": природа, лайно, сміття… та підготовка до полювання?

Осінь називають часом поетів та художників - і не дарма: природа засинає, а на останок дивує нас різнобарв’ям красок. Ця красота дуже недовговічна: тиждень-другий, і листя опаде, тварини та птахи, підготувавшись до довгої зими, стануть уникати наших очей. Осінь прекрасна, але є місця, де відчуваєш її по-особливому. Одним з них, безсумнівно, є національний парк "Гомільшанські ліси".
В нашій роботі рідко вдається відвідати природу заради задоволення, і нинішня поїздка до Гомільши обіцяла бути просто прогулянкою по дивному осінньому лісу, але вийшло все не так райдужно...

v:4794

Северина з національного парку "Гомільшанські ліси" – геть!

Відкрите звернення

Директору національного природного парку "Гомільшанські ліси" Коломійчуку С.В.
копії: Міністру екології та природних ресурсів України
Голові Державного агентства лісових ресурсів України
Начальнику Харківського обласного управління лісового та мисливського господарства
Шановний пане директор!
Звертаємось до вас з приводу, що визиває обурення та занепокоєння у великої кількості громадських діячів та просто небайдужих до проблем природно-заповідного фонду України. А саме, з призначення на посаду головного лісничого – головного природознавця НПП "Гомільшанські ліси" - Івана Северина.
На керівній посаді національного природного парку "Гомільшанські ліси" ця особа є великою загрозою для його майбутнього!

v:6735

Харківські волонтери вимагають: "Северина з "Гомільшанських лісів" – геть!"

В 2012-2014 роках директором харківського національного природного парку "Гомільшанські ліси" був Іван Северин - який своєю ціллю на цій посаді бачив "рубати і забудовувати", а до директорства – виступав за ліквідацію парку. 16 вересня цього року нинішній директор парку С. Коломійчук призначив його в.о. свого заступника – далі планується затвердження Северина вже заступником повноцінним.
Щоб не допустити повернення лісоруба до керівництва національним парком, ми проти його призначення почали збір підписів та обговорили ситуацію, що складається, з начальником Харківського обласного управління лісового та мисливського господарства Борисом Білоусом – адже "Гомільшанські ліси" знаходяться в його оперативному управлінні.

v:6446

Звільнити "Гомільшанські ліси" від Северина!

Шановні друзі та колеги!
Як ми вже повідомляли, малограмотний лісоруб Іван Северин повернувся керувати національним парком "Гомільшанськи ліси". Наразі він призначений в.о. головного лісничого парку, що, по суті, робить його першим заступником директора. Для тих, хто не в курсі, спробуємо роз’яснити позицію громадськості відносно Северина за допомогою екскурсу в його кар’єру в заповідному фонді.

v:5111

Северин, малограмотний лісоруб, повертається до керівництва "Гомільшанськими лісами"

16 вересня директором національного природного парку "Гомільшанські ліси" Сергієм Коломійчуком був підписаний наказ про призначення в.о. свого заступника Івана Северина. Северин був директором цього нацпарку у 2012-2014 роках, і відзначився ідеєю "рубати і забудовувати" – намаганнями перетворити цю природно-заповідну установу на звичайнісінький лісгосп.

Що буде, якщо він зараз стане допомагати керувати парком – "забудовувати і рубати" – думаємо, зрозуміло усім.
Щоб цього не було, стосовно северинівського призначення просимо висказати протест - поки що за телефоном:
Харківському обласному управлінню лісового та мисливського господарства: начальник Білоус Борис Григорович, (057) 705-24-01, 716-05-78;
Національному природному парку "Гомільшанські ліси": директор Коломійчук Сергій Васильович,
(057-47) 30-960.

v:5336

Гомольшанские леса: в национальном парке появятся киоски с пивом?

Национальный парк "Гомольшанские леса" постоянно попадает под пристальное внимание природоохранников. Его история при нынешнем директоре И. Северине наполнена, в основном, курьезами, связанными с непониманием большей частью сотрудников своих задач. Не стала исключением и идея развития рекреационного потенциала этого заповедного учреждения.

v:17975

Дендрарий в Задонецком бору

Как мы уже сообщали, бездействие и некомпетентность экологической инспекции стали одними из причин нарушений режима землепользования в национальном природном парке "Гомольшанские леса": несанкционированной застройки территории и высаживания деревьев на лугах (на участках, где это категорически запрещено - так как произрастающие там редкие виды орхидей в тени деревьев существовать не смогут). Последним "штрихом" подобных новшеств стало создание в 6 и 7 выделах 72 квартала Задонецкого лесничества некоего подобия дендрария.


v:15506

"Гомольшанские леса": кто берет плату за отдых на свалке?

Дерибан природных резерватов принимает различные формы. В их числе - и самозахваты земель, актуальные, например, для крымских особо охраняемых природных территорий, и изменение границ – с отрезанием наиболее ценных участков - которые можно наблюдать на примере резерватов Киевской области и того же Крыма. В национальном природном парке "Гомольшанские леса" в настоящее время реализуются все возможные сценарии земельной "прихватизации" – например, о начавшейся застройке на его территории мы уже писали.

v:10852

"Гомільшанські ліси": рубки на цінних ділянках знов відхилені, порушення не припиняються, кампанія за зміну директора парку триває

GomQadrots.jpg

1. У нової спроби рубок результат такий же, як у попередньої.
2. Порушення в "Гомільшанських лісах" продовжуються.
3. Кампанія "За Гомільшанські ліси без Северина!" триває.

1. У НОВОЇ СПРОБИ РУБОК РЕЗУЛЬТАТ ТАКИЙ ЖЕ, ЯК У ПОПЕРЕДНЬОЇ
В кінці минулого року адміністрація національного природного парку "Гомільшанські ліси" намагалася провести на низці своїх найцінніших ділянок рубки. Однак завдяки потужній громадській кампанії - проти цих планів виступило понад 240 представників неурядових організацій та окремі громадяни з України, Білорусі, Польщі, Росії та Узбекистану, реалізувати ці плани їй не вдалося - Мінприроди їх не затвердило.

v:5992

НПП "Гомольшанские леса" теряет контроль над своей территорией

PolixenMal.jpg

В марте 2013 года в выделах 13 и 19 квартала 71 Задонецкого лесничества произошло грубейшее нарушение режима использования территории национального природного парка "Гомольшанские леса". Владельцем одного из "поместий" в пос. Задонецкое начато, как может показаться, "доброе дело" - высадка деревьев на лугу возле его усадьбы и вдоль трассы на село Коропово. Само по себе озеленение вблизи домов и дорог приветствуется, если бы... оно грубо не нарушало положения действующего "Проекта организации территории" парка. Согласно этому проекту на данной территории запрещены все виды деятельности, могущие привести к повреждению почвенного покрова и растительности.

v:6537

Аналіз діяльності Северина І.О. на посаді директора НПП "Гомільшанські ліси"

SeverGet.jpg

Чисельність косулі та кабана скоротилася у півтора рази. І т.ін.

Призначення Северина І.О. на пост директора НПП "Гомільшанські ліси" у травні 2012 року викликало обурення природоохоронної громадськості. Основними чинниками, що викликали шквал опозиційних настроїв в середовищі фахівців у природоохоронній сфері та біологів були:
- невідповідність кандидатури Северина І.О. вимогам призначення на пост директора, а саме - відсутність досвіду роботи на керівній посаді протягом 5 років;
- підозри у причетності до браконьєрської діяльності в межах НПП "Гомільшанські ліси" у період до 2012 року;

v:8909

НПП "Гомільшанські ліси": у поганого господаря і колесо з воза вкрадуть.

MakarBerezki.JPG

Професор Преображенський казав: "Якщо я, замість того, щоб оперувати, щовечора почну у себе в квартирі співати хором, у мене настане розруха". Чергове підтвердження генія Михайла Опанасовича Булгакова можна побачити на прикладі НПП "Гомільшанські ліси". Ми вже неодноразово писали про "нововведення і забави" І. Северина на посту його керівника. На жаль, поки цей напівписьменний лісник тішить своє самолюбство, і роздувається від важливості, в парк приходить розруха.
Кілька років тому над лугом, де ростуть червонокнижні орхідеї, нависла угроза. Ця ділянка не дуже законним способом була передана в приватні руки, і її новий господар вирішив луг забудувати. Але завдяки зусиллям громадськості та адміністрації парку проблему вдалося вирішити - орхідеї опинилися в безпеці.

v:6908

Очередной НТС национального парка "Гомольшанские леса": война с бобрами и подготовка к охоте

BoberMal.jpg

Состоявшийся 1 марта очередной научно-технический совет НПП "Гомольшанские леса", как и предыдущий, преподнес множество сюрпризов. На него было вынесено аж 15 вопросов, большинство из которых не имеет к НТС никакого отношения. Не обошлось и без казусов – выступление нового сотрудника парка академика Лысенко об "умных" бобрах и "коварных" дятлах развеселит даже человека, не имеющего к биологии никакого отношения.

v:7330

НПП "Гомольшанские леса" - рубки, кабаны и сточные воды

228.JPG

2013 год для НПП "Гомольшанские леса" начинался невесело – только благодаря массовой общественной кампании парк был избавлен от рубок, "которые пытался провести его новый директор". Но, видимо, эти рубки руководство парка интересовали очень уж сильно, и после кампании оно все равно подало на утверждение новые лимиты - уже без вынесения их на научно-технический совет. К счастью, Минприроды в этом вопросе поддержало общественность, и для выработки общей стратегии предложило провести совещание между общественниками и своими представителями. На него были приглашены также директор "Гомольшанских лесов" И. Северин, и начальник Госуправления охраны окружающей природной среды в Харьковской области Р. Квартенко - однако эти господа явиться на него не соизволили. На заседании, естественно, обсуждалось сохранение уникальных природных комплексов парка.

v:6788

Скандал навколо "Гомільшанських лісів" розгорається все сильніше

VymetkaGomol.JPG

Більше півроку екологічна громадськість б’є тривогу з приводу майбутнього харківського національного парку "Гомільшанські ліси". Спочатку політика нового керівництва цієї установи – "забудовувати і рубати" - визвала обурення серед екологічної громадськості СНД. 10 жовтня цього року 190 представників громадських організацій та окремі громадяни з України, Білорусі, Росії та Узбекистану направили Міністру екоресурсів України відкрите звернення "Не допустіть знищення старовікових лісів у національному природному парку "Гомільшанські ліси"!"

v:5997

Кто и как решает судьбу "Гомольшанских лесов"

SeverGomolNEW.jpg

Дорогие друзья! Уважаемые коллеги!   28 сентября научно-технический совет национального природного парка "Гомольшанские леса" фактически дал "зеленую улицу" уничтожению особо ценных участков парка - согласовал на них рубки (http://pechenegy.org.ua/ru/node/806).

v:5781

Проблему "Гомільшанських лісів" обсудили в Міністерстві екології

SeverGomolNEW.jpg

4 липня в Міністерстві екології та природних ресурсів України відбулась робоча зустріч, присвячена конфлікту навколо призначення нового директора національного природного парку "Гомільшанські ліси". Зустріч відбулась після того як науковці НАН України звернулись до Міністра екології та природних ресурсів Едуарда Ставицького з проханням врятувати національний природний парк "Гомільшанські ліси" від його новопризначеного директора (http://pryroda.in.ua/zapzf/naukovtsi-vystupyly-na-zahyst-homilshanskyh-l...).

v:5553

"Гомольшанские леса": рыба гниет с головы

SeverGomolNEW.jpg

Мы не впервые сталкиваемся с ситуацией, когда деятельность лесников приводит к уничтожению самих лесов. Рубки, ядохимикаты, несовершенное законодательство лесной отрасли, - все это приводит к разрушению природных биотопов - мест обитания лесных животных и растений, в том числе и занесенных в Красную книгу Украины. Для многих редких существ единственными убежищами остались природные резерваты. Среди таких заповедных объектов одним из лучших считался национальный парк "Гомольшанские леса". К сожалению, так было раньше...

v:5787

Науковці виступили на захист Гомільшанських лісів

SeverGomol.jpg

Науковці НАН України звернулись до Міністра екології та природних ресурсів Едуарда Ставицького з проханням врятувати національний природний парк "Гомільшанські ліси" від його новопризначеного директора. Звернення на ім’я міністра направила Наукова рада з проблем заповідної справи і діяльності заповідників Національної академії наук України.

v:5568

А. Акулов Е. Мураеву о "Гомольше": "Должность главы района не дает Вам права на царствование"

AculMuraev.jpg

24 мая на "инаугурации" директором национального природного парка "Гомольшанские леса" своего протеже, И. Северина, глава Змиевской райадминистрации Е. Мураев в присущей ему манере ("вежливо" и "компетентно")… - скажем так, выражал недовольство активностью защитников парка, - тех, кто выступает против его застройки и вырубки. При этом он прошелся по научно-техническому совету парка и, лично, - по А. Акулову: http://www.youtube.com/watch?v=1jpcrrQBqeU#t=12m35s, http://www.youtube.com/watch?v=1jpcrrQBqeU#t=9m05s и http://www.youtube.com/watch?v=2bMuAMHvti0#t=38m25s.
Ответ А. Акулова на эти пассажи приводим ниже.

Председатель Совета ЭкГ "Печенеги" С. Шапаренко
*

Уважаемый господин Мураев.

v:6100

Директор-лесоруб: новая веха в истории украинских национальных парков

GomolMuraev.jpg

Как сообщалось ранее, сегодня национальному парку "Гомольшанские леса" был представлен новый директор – Иван Северин. Все неравнодушные к судьбе природы Украины с замиранием сердца ждали этого события. Ведь назначаемый директор, протеже главы района Мураева - фигура одиозная и неоднозначная, и хорошего от его "управления" национальным парком никто не ждал. Все опасения в свой адрес Мураев и Северин оправдали сразу же!

v:7234

"Гомільшанські Ліси": лісоруби і дерибанщики змагались за право бути директором нацпарку

GomActsia.jpg

21 травня під станами Державної агенції лісових ресурсів відбулась акція проти знищення Національного природного парку "Гомільшанські ліси". Таку загрозу організатори акції бачать у несподіваній заміні дирекції національного парку, адже на цю посаду планують поставити І.Сіверіна - людину, яка нещодавно добивалась скасування національного парку.
Під час акції, учасники розіграли театралізовану сцену, в якій два "претенденти"-лісники на посаду директора національного парку демонстрували Лісагенству своє вміння рубати та дерибанити, та для наглядності розпилювали макет національного парку.

Петро Тєстов, активіст ДОП м. Києва, пояснив журналістам причину проведення акції в Києві: "Нацпарк "Гомільшанські ліси" - це один з кращих українських нацпарків. Будучи тут, в Києві ми так само будемо боротись проти того, щоб його віддали дерибанщикам та браконьєрам, як і харків’яни!"

v:5596

Начальник Харківського обллісгоспу може підтримати громадськість в боротьбі проти знищення "Гомільшанських лісів"

GomolshaPeyzazh.jpg

18 травня відбулася зустріч громадськості, зокрема, представників "Зеленого фронту" та ЕкГ "Печеніги", з начальником Харківського обласного управління лісового та мисливського господарства Сергієм Мусієнком. Основною темою розмови було роз’яснення питання щодо обрання на посаду директора національного парку "Гомільшанські ліси" І. Сєвєріна. Представники громадськості та колектив парку вважають, що призначення цієї особи знищить національний парк.
Пан Мусієнко прислухався до думки громадськості та пообіцяв прийняти рішення, щодо його підтримки до понеділка (21.05.12). Нагадаємо, що саме в понеділок в Києві під стінами Державної агенції лісових ресурсів пройде акція на підтримку "Гомільшанських Лісів" (http://pryroda.in.ua/zapzf/?p=680#more-680).

v:5352

Щодо ситуації в національному природному парку "Гомільшанські Ліси"

Popov.jpg

Першому заступнику начальника Харківського обласного управління лісового і мисливського господарства О.Ф. Попову

Відкрите звернення

Шановний Олександре Федоровичу!

Ми звертаємося до вас з приводу становища, що склалося в перлині Слобожанщини – національному природному парку "Гомільшанські ліси".
Вам, звісно, відомо що до цього часу не призначено директора парку, та існує реальна загроза що ним стане Іван Северін – людина, яка в 2010 році ініціювала збір підписів за ліквідацію цієї установи природно-заповідного фонду України.

v:5689

Судьба "Гомольшанских лесов" решается именно в эти дни

Kolomiych.jpg

Кандидатура директора парка от научных сотрудников поддержана всего 7 обращениями. Райадминистрация свою кандидатуру лоббирует иным образом… Желающие поддержать кандидатуру директора от парка еще могут этот сделать.

7 мая мы просили поддержать кандидатуру, выдвинутую коллективом национального парка "Гомольшанские леса" на пост директора - С. Коломийчука (http://pechenegy.org.ua/uk/node/621). Альтернативой ему является выдвиженец районной администрации И. Северин, который в 2010 году инициировал сбор подписей для ликвидации парка, - и нетрудно себе представить, во что под его руководством превратится парк.
На данном этапе нам точно известно, что кампанию поддержали: К. Полянская, А. Приймак, Х. Ибрагимов, О. Сулима, А. Бурковский и Т. Трацевич. Мы очень благодарны всем, кто отправил свои обращения.

v:5577

Будущее "Гомольшанских лесов": завалить любое дело проще всего, возглавив его?

GomolshaPeyzazh.jpg

Жители Коропова Хутора заговорили о том, что территорию их села расширят за счет земель парка. Причем, местные при этом обязательно получат земельные участки (учтен негативный опыт 2010 года?). А другой слух – что директором парка станет… Иван Северин! – полтора года назад ратовавший за его уничтожение.

v:6910
RSS-матеріал

Теги

Вхід

__________track masteringtrack mastering

_______Яндекс.Метрика