Про доступність для громадян генеральних планів міст України

Про нові генплани міст України розказують у мультфільмах

Згідно інформації від обласних державних адміністрацій та Ради міністрів АР Крим більш ніж в 20 містах України генеральні плани знаходяться на фінальній стадії розробки чи ухвалення. Серед таких міст Київ, Одеса, Сімферополь, Запоріжжя, Житомир, Черкаси та ін. Про те, що являє собою цей важливий містобудівний документ, які загрози та перспективи несе його прийняття городянам, тепер можна дізнатися з мультфільмів.

Однохвилинні тематичні відео вже зараз можна подивитися на Інтернет-сервісі Youtube aбо на сайті «Генплан – ключ до твого міста». П’ять відео-сюжетів розповідають про реальні життєві ситуації, в яких може опинитися кожен мешканець міста в зв’язку з ухваленням нового містобудівного документу. Серед таких ситуацій – і конфіскація житла та примусове відселення, і знищення зелених зон, і побудова нової транспортної інфраструктури (дороги або аеропорту) поруч із місцем проживання.

Так, ми справді показуємо загрози прийняття генпланів, ухвалених без активної участі громадян. Але це не фільми жахів з соціальним сюжетом, - пояснює задум авторів анімаційних роликів керівник проекту «Генеральні плани міст – це плани для громадян» Володимир Щербаченко. - Саме тому ми пропонуємо варіанти дій, які допоможуть містянам забезпечити зручні та комфортні умови свого проживання.

Герої мультфільмів – звичайні громадяни, які активно знайомляться з генпланами власних міст, використовуючи закон «Про доступ до публічної інформації». Вони беруть участь у громадських слуханнях і подають письмові пропозиції головному архітектору. Як наслідок - у нових генпланах громадянам вдається зберегти відкриті публічні простори та домогтися покращення соціальної інфраструктури.

Переглянути та завантажити відео можна тут: http://www.cityplan.in.ua/video
* * *

Генеральний план населеного пункту - це найважливіший документ у сфері містобудування. Він затверджується органами місцевого самоврядування й визначає розвиток міста на найближчі роки.

Згідно інформації від обласних державних адміністрацій та Ради міністрів АР Крим генеральні плани знаходяться на фінальній стадії розробки чи ухвалення у таких містах:

Київ, Одеса, Запоріжжя;
Сімферополь, Феодосія, Алушта, Судак, Бахчисарай, Білогірськ, Старий Крим, Щолкіно АР Крим;
Немирів, Ладижин, Іллінці Вінницької області;
Кривий Ріг, Дніпродзержинськ, Першо­травневськ, Нікополь, Павлоград, Синельнікове, Марганець, Тернівка, Вільногірськ, Жовті Води, Новомосковськ, Орджонікідзе Дніпропетровської області;
Маріуполь, Краматорськ, Торез, Сніжне, Добропілля, Селідове, Димитров Донецької області;
Житомир та Бердичів Житомирської області;
Ужгород та Мукачево Закарпатської області;
Біла Церква Київської області;
Антрацит Луганської області;
Кам’янець-Подільський, Староконстянтинів, Дунаївці, Красилів Хмельницької області;
Черкаси та Сміла Черкаської області.

* * *
Проект «Генеральні плани міст – це плани для громадян» реалізує Східноукраїнський центр громадських ініціатив в рамках проекту «Розвиток громадянського суспільства», що впроваджується Програмою розвитку ООН в Україні та фінансується Міністерством закордонних справ Данії.

Контакти:
Східноукраїнський центр громадських ініціатив
Володимир Щербаченко, тел. 067 640 94 40
e-mail: planmista[at]gmail.com
www.cityplan.in.ua
www.totalaction.org.ua

v:3057

Теги

Вхід

__________track masteringtrack mastering

_______Яндекс.Метрика