рейдерство
Суддя на службі лантифундистів
Опубліковано Шапаренко Ср, 10/31/2018 - 01:25Великобурлуцький суддя Микола Риков відмовився повертати селянам громадське пасовище.
Подробиці – в коментарі адвоката селян Семена Балабая.
Як громада повертає собі землю.
Опубліковано Шапаренко Пн, 09/10/2018 - 00:00Третій рік мешканці Голубівки з Великобурлуцького району Харківської області борються за повернення собі громадського пасовища.
Через півтора роки безплідних звернень до державних органів голубівці подалися захищати свої права до суду. Судовий процес за їх позовом почався в травні цього року.
Великобурлуцька об’єднана громада – власник своїх земель або громада безправних батраків?
Опубліковано Шапаренко Вт, 04/04/2017 - 00:00За реформою місцевого самоврядування вже наприкінці цього року села Голубівка, Плоске та інші будуть об’єднані у Великобурлуцьку територіальну громаду. Для селян найголовнішим бонусом цього об’єднання, напевно, стане можливість розпоряджатися землями за межами населених пунктів - громадськими полями та пасовищами. Але мешканці сіл, що ввійдуть до Великобурлуцької громади, настроєні скептично - бо поки вона створюється, її землі районні чиновники наліво і направо роздають своїм родичам та друзям. Саме так відбулося з громадським пасовищем в Голубівці, а зараз відбувається в Горьке.
Нововодолазька поліція кришує рейдерів?
Опубліковано Шапаренко Вт, 07/26/2016 - 03:00На початок 2015 року рейдери захопили майже всю ріллю Липковатівського аграрного коледжу. Протистояння з ними триває і зараз, тому коледж попросив НВР "Правий Сектор – Харківщина" забезпечити йому можливість провести жнива – оскільки перед самим дозріванням пшениці на полі з'явилися рейдерcькі охоронці. Щоб допомогти селянам і уникнути зайвих сутичок, 14 липня ПС почав на проблемному полі безстроковий пікет, про що і повідомив селищну раду.
У відповідь начальник Нововодолазького відділення поліції А. Бузовський став повчати бірківського голову, як від проведення пікету "відмазатися".
Війна за землю Липковатівського аграрного коледжу
Опубліковано Шапаренко Сб, 07/16/2016 - 10:20Усупереч рішенням 11 судів Вадим Носовський продовжує рейдерський захват земель аграрного коледжу.
В існуючому з 1902 року Липковатівському аграрному коледжі зараз навчається 380 студентів, 90 % з яких – бюджетники. Держава надає цій установі кошти тільки на заробітні плати та стипендії - тому 80 % свого фінансування коледж забезпечує самостійно.
Примітно, що господарство цієї навчальної установи є одним з небагатьох в Україні, яке вирощує органічну продукцію (без застосування "хімії" – мінеральних добрив та отрутохімікатів).
Війна за пасовище в Голубівці
Опубліковано Шапаренко Сб, 07/09/2016 - 03:00Від Голубівки, яка знаходиться в Великобурлуцькому районі, до Харкова дві години їзди. Основні джерела існування в цій глибинці – городи та худоба. Тому й не дивно, що для мешканців Голубівки і сусіднього Плоского єдине громадське пасовище становить величезну цінність. В колгоспні часи ця ділянка розорювалася, але внаслідок значного уклону її частини, така оранка тягла сильну ерозію – чорнозем змивався прямо на село - так, що ним й пройти було важко. Тому колективні збори вирішили лишити поле в спокої і створити з нього пасовище.
І, мабуть, все у голубівців та плосківців склалося б, якщо б вони проконтролювали останній етап закріплення статусу пасовища - внесення даних про цю ділянку до земельного кадастру… Однак, цього не відбулося.
Помогите спасти Старосалтовский питомник диких зверей и птиц!
Опубліковано Шапаренко Чт, 12/26/2013 - 13:25
Обращение к харьковским СМИ и представителям общественности
Уважаемые господа!
В 1994 – 1999 годах по просьбе-поручению тогдашнего губернатора А.С. Масельского мною и моими единомышленниками на территории 81 квартала Старосалтовского лесничества за наш счет был создан природоохранный комплекс – Старосалтовский питомник диких зверей и птиц. При этом территория в 43 гектара была очищена от уродливой деятельности полузаконных баз отдыха, создано восемь водоемов, высажено более десяти тысяч деревьев, из различных зоопарков завезено большое количество краснокнижных зверей и птиц, созданы условия для жизни в естественных условиях большой белой и серой цапель, бобров, речной выдры; и т.п.