Передача 1 заповіднику та 7 національним паркам 53 тисяч лісових гектар почалася!

Нещодавно Україна зробила чималий крок у розвитку заповідної справи. 9 жовтня 2013 року Кабінет Міністрів прийняв Розпорядження № 796-р "Про погодження питання щодо вилучення та передачі у постійне користування із зміною цільового призначення земельних ділянок установам природно-заповідного фонду". Що ж це за розпорядження та чим воно допоможе заповідникам та національним паркам?
Для природоохоронців охорона заповідних лісів – одне з найбільш хвилюючих питань. У 2009-2010 роках в Україні було створено 19 нових заповідників та національних парків, до складу яких увійшли значні лісові площі. Наразі майже всі ці заповідні установи мають сформовані штати співробітників та займаються охороною своїх територій.
Та до сих пір в цій позитивній ситуації було одне "але". Адміністрації заповідників та нацпарків не могли в повній мірі виконувати покладені на них завдання саме через відсутніх документів на землю - установи, які повинні охороняти природні території, права розпоряджатися землею та взагалі робити щось на ній, не мали!
Такий парадокс виник через складність процедури передачі від господарників природоохоронцям лісових земель. Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів від 10 квітня 2008 № 610-р "Деякі питання розпорядження земельними лісовими ділянками", землі лісового фонду можуть бути передані тільки за його розпорядженням – а до того моменту лісові заповідні установи на своїй землі господарями бути не можуть. І тільки зараз ця ситуація зрушилася з мертвої точки.

Після того, як уряд прийняв довгоочікуване розпорядження, 7 національних природних парків і один природний заповідник можуть починати процедуру оформлення документів для розпорядження ввіреними їм 53010,1 гектарами. Для цього лісогосподарські підприємства повинні надати їм документи, необхідні, щоб розпочати процедуру отримання земельних прав. В Харківській області таким національним парком є "Слобожанський" - створений в тому ж 2009 році. А щоб прийняти в своє постійне користування унікальні ліси і болота, необхідні документи адміністрація парку має отримати від Гутянського лісового господарства.

Лишається сподіватися, що в подальшому у українських лісових резерватів в отриманні земель проблем не виникне.
*
____________________

КОНТАКТ:
Кривохижа Марина, ЕкГ "Печеніги": тел. (050)-327-53-70, krivohigaya_marina@email.ua

Підготовлено ЕкГ "Печеніги", членом Міжнародного Соціально-екологічного Союзу.
При використанні матеріалів бюлетеня прохання посилатися на джерело.

v:3890

Теги

Вхід

__________track masteringtrack mastering

_______Яндекс.Метрика