Верховна Рада

"Абсолютна заповідність" = руйнування українських заповідних зон!

На закон 2023 Президент має накласти вето!
"Депутати вирішили знищити "Асканію-Нову" та дозволити "царські полювання":
"7 лютого цього року Верховна Рада України прийняла у другому читанні законопроекти № 2023 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо виконання Конвенції 1979 року про охорону дикої флори і фауни та природних середовищ існування в Європі)" та № 2604 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо імплементації європейських екологічних норм про охорону середовища рідкісних видів тварин і рослин)".

v:5237

Мораторій на екологічні перевірки неприпустимий!

Відкрите звернення

Народним депутатам України
Президенту України

v:5731

Підпишіться проти легалізації руйнування довкілля! -

проти відновлення мораторію на екологічні перевірки!
Введений Верховною Радою в серпні 2014 року мораторій на перевірки – "завдяки" якому екоінспекція майже рік практично нічого не робила, а екологічні порушення ніхто не припиняв - 1 липня цього року закінчився.
Однак 12 листопада цього року Верховна Рада України прийняла у першому читанні законопроект № 3153, який знову вводить його до 30 червня 2016 року.
Щоб запобігти руйнуванню нашого довкілля, ми, вже традиційно, пропонуємо вам підтримати відкрите звернення проти нового мораторію: ваші підписи (прізвище, ініціали, організація - якщо є, населений пункт) чекаємо до 28 листопада, до 20-00, за адресою pe4enegy@gmail.com, є темою – "Проти мораторію".

v:4718

Комітет з екології серйозно взявся за знищення останніх українських степів

Про антиекологічні витівки нинішнього Комітету з екології Верховної Ради ми писали неодноразово: формально покликаний закладати підстави для збереження природи, фактично він із незрозумілою впертістю робить все для знищення здобутків наших природоохоронців за останні 100 років.
Ось і сьогодні на розгляд Комітету виноситься підготовлений депутатами П. Дзюбликом, А. Дирівим та І. Рибаком проект закону № 1665 - "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо охорони фауни, флори та посилення боротьби з браконьєрством)" – яким в заповідних зонах планується припинити режимне сінокосіння – захід, без якого в сучасних умовах зберегти наші степи неможливо.

v:6909

Екоцид й розграбування природних ресурсів як стратегія уряду Яценюка

В кінці минулого року Верховна Рада, усупереч протестам громадськості, ще на півроку – до 1 липня - продовжила заборону на перевірки підприємств контролюючими органами. Перевірки, в тому числі, й екологічні, згідно цього рішення могли проводитися виключно або з дозволу Кабміну, або за бажанням самої фірми (цікаво, в кого таке бажання могло з'явитися?).
Екологічна громадськість попереджала, що така заборона призведе до катастрофічного руйнування нашого довкілля – адже порушники з цим мораторієм стали в принципі некараними. Але дійсність перевершила й найпесимістичні прогнози.

v:5760

76 науковців та громадських активістів виступили проти "абсолютно-заповідних" "царських полювань"

Весною цього року в Верховній Раді України були зареєстровані два нових законопроекти, що "покращують" систему наших природно-заповідних територій: № 2023 - "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо виконання Конвенції 1979 року про охорону дикої флори і фауни та природних середовищ існування в Європі)"; й № 2604 - "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України" (щодо імплементації європейських екологічних норм про охорону середовища рідкісних видів тварин і рослин)".
Усупереч європейським зобов’язанням України, цими проектами законів в заповідних зонах закріплюється заборона на відновлення природних екосистем та вводиться "вибірковий діагностичний відстріл тварин" – який, фактично, легалізує "царські полювання".

v:4893

Проти "абсолютно-заповідних" "царських полювань" виступило 47 чоловік.

Збір підписів триває.
В "упорядкуванні" заповідної справи народні депутати нинішнього скликання вже відмітилися прийняттям "абсолютної заповідності" продовжується: в Верховній Раді зареєстровані законопроекти № 2023, і № 2604, якими, всупереч європейським зобов’язанням України, в заповідних зонах закріплюється заборона на відновлення природних екосистем, та, фактично, легалізуються "царські полювання".
Щоб запобігти цим шкідливим планам, 18 травня ми почали збір підписів проти їх прийняття. На 24 травня це звернення підписали 47 чоловік. Збір підписів триває – бажаючі підтримати наші заповідники можуть надіслати свої підписи (прізвище, ініціали, організація - якщо є, населений пункт) на адресу pe4enegy@gmail.com з темою "за заповідні зони".

v:5607

Не "царські полювання", а збереження біорізноманіття потрібне заповідним зонам!

Народні депутати нинішньої каденції вважають себе великими спеціалістами в заповідній справі, і упорядковують її "простими" рішеннями – ніяк не цікавлячись при цьому думкою експертів. Але "простота хуже воровства" - і в реальності багато які з їх новацій спрямовуються далеко не на збереження природних екосистем (як то здається їх авторам).
В квітні Верховна Рада прийняла закон, яким в заповідних зонах забороняється відновлення лісових екосистем. Зараз на розгляді знаходяться два законопроекти, якими, всупереч європейським зобов’язанням України, в заповідних зонах заборона на відновлення природних екосистем закріплюється, та, фактично, легалізуються "царські полювання".
Щоб припинити руйнування нашого природно-заповідного фонду, 15 червня 78 працівників заповідних установ, науковців та громадських активістів звернулися до народних депутатів із вимогою утриматися від таких змін до законодавства.

v:6415

Мікс "царських полювань" та "абсолютної заповідності"?

Після прийняття Верховною Радою законопроектів 0916 і 0917, насадження нововведень, які загрожують багатьом з наших заповідних зон деградацією екосистем, триває. Але нові законопроекти в цій царині крім заборони на підтримку заповідних екосистем пропонують ще й легалізацію "царських полювань"!
Підписати звернення проти прийняття таких норм ми і просимо вас.

v:5128

Захист заповідних зон від "абсолютної заповідності": перший результат і нові плани кампанії

18 березня ми розпочали кампанію за захист наших заповідних зон від хибних законодавчих новацій, що базуються на інтерпретації Київським еколого-культурним центром концепції "абсолютної заповідності". Головною вимогою цієї кампанії було призупинення змін Закону "Про природно-заповідний фонд України" до їх найширшого обговорення в експертному і громадському середовищі. Однак Верховна Рада її проігнорувала - 9 квітня законопроекти, в яких крім однієї, всі "абсолютно-заповідні" новації лишилися, були прийняті.
Тому надалі слід готувати свій законопроект - "щоб все змінити як правильно". Тож, чекаємо на пропозиції, як саме має бути так.
В той же час, хвиля заповідно-законотворчих новацій не переривається…

v:6358

Комітет з екології Верховної Ради відверто ігнорує як висновки експертів, так і думку громадськості

6 квітня 77 представників наукової та екологічної громадськості, в тому числі – 18 науковців та 31 робітник заповідних установ - звернулися до Верховної Ради з відкритим зверненням "Ігнорування при законотворчості експертної думки призведе до руйнування заповідних зон". В ньому вони вимагали призупинити розгляд спірних законопроектів до їх всебічного експертного та громадського обговорення.
Однак Комітет з питань екологічної політики - який є головним в підготовці цих законопроектів – мабуть, знає краще за всіх, що потрібно нашому природно-заповідному фонду, і думкою експертів та громадськості не цікавиться.

v:5038

Мораторій на спірні новації в заповідній справі підтримало 77 чоловік. Збір підписів триває.

Оскільки декілька законопроектів, спрямованих на зміни Закону "Про природно-заповідний фонд України" і що зараз приймаються Верховною Радою, не обговорювались – ані в експертному середовищі, ані з громадськістю, а в разі їх ухвалення - призведуть до деградації заповідних зон, 30 березня ми почали збір підписів за призупинення їх розгляду.

З 2 по 5 квітня це звернення, "Ігнорування при законотворчості експертної думки призведе до руйнування заповідних зон", підтримали:

v:5043

За мораторій на спірні новації в заповідній справі виступило 46 чоловік. Збір підписів триває.

За останні місяці в Верховній Раді України була зареєстрована низка законопроектів, спрямованих на зміни у заповідній сфері. В них є й позитивні новації, є й спірні, а є й відверто негативні – які швидко приведуть до деградації заповідних зон. Єдине, що поєднує ці проекти законів – відсутність обговорення – як в експертному середовищі, так і з громадськістю.
Під зверненням за припинення розгляду таких новацій (крім однозначно позитивних) - до їх найширшого обговорення в експертному й громадському середовищі на 2 квітня підписалося 46 чоловік.
Збір підписів триває – бажаючі підтримати заповідні установи можуть надіслати свої підписи (прізвище, ініціали, організація - якщо є, населений пункт) на адресу pe4enegy@gmail.com, з темою "за заповідні зони". Текст звернення – за цим посиланям.

v:4773

Ігнорування при законотворчості експертної думки призведе до руйнування заповідних зон

Президенту України,
Голові Верховної Ради України,
Народним депутатам України

Відкрите звернення

Шановні панове!
Сьогодні для нашої країни найпріоритетнішими, безумовно, є питання оборони та економіки. Але при їх вирішенні не повинні забуватися екологічні, зокрема, заповідні проблеми – бо чого буде варта безпека держави, і яким може бути економічне благополуччя в пустелі? А саме до цього веде їх ігнорування, і, тим більше – вирішення за рахунок заповідних проблем інших чи то реформування заповідної галузі на підставі чиїхось амбіцій! На жаль, в останні роки зміни в заповідній сфері великою мірою відбуваються саме так.

v:6513

Захистимо наші заповідні зони від "абсолютної заповідності"! Збір підписів

Свої гучні кампанії останнього півріччя - за звільнення директора Асканії-Нова В. Гавриленка та за деградацію степових заповідників і Дунайського біосферного - директор Київського еколого-культурного центру і помічник голови Комітету з екології Верховної Ради В. Борейко вів з позиції своєї інтерпретації концепції "абсолютної заповідності".
Півтора тижня тому з’ясувалося, що майже рік її положення впихуються до Закону "Про природно-заповідний фонд України" – якщо лобістам цієї ідеї вдасться реалізувати свої мрії, багато які з наших заповідних зон деградують.
Тому цим повідомленням ми починаємо збір підписів за мораторій на спірні нововведення до нормативної бази заповідної сфери - до їх найширшого обговорення. Проект звернення знаходиться тут.
Ваші підписи (прізвище, ініціали, організація - якщо є, населений пункт) шліть на адресу pe4enegy@gmail.com, з темою "за заповідні зони".

v:5068

Заповідники вимагають обговорення новацій заповідного законодавства - комітет з екології не реагує

Останні два тижні для екологічної громадськості стали неприємним сюрпризом: раптом з’ясувалося, що у Верховній Раді розробляється низка законопроектів, які суттєво змінюють Закон "Про природно-заповідний фонд України", і про існування яких за межами Ради ніхто не знав.
Найбільше обурення у фахівців визвав законопроект народних депутатів М. Томенка і А. Тягнибока № 0916 - "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України" (щодо охорони тваринного світу), який (без обговорення із спеціалістами та громадськістю!) вже подається на друге читання. В цьому повідомленні ми приводимо нові висновки фахівців щодо нього, які були направлені до комітету екології - на попередні (їх ми наводили раніше), комітет ніяк не відреагував.
Отже, далі – чергова спроба достукатися до наших законотворців.

v:5583

Фахівці заповідної справи народним депутатам: "Законопроект 0916 – загроза дикій природі України!"

Зараз до другого читання готується зареєстрований народними депутатами М. Томенком і А. Тягнибоком проект Закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України" (щодо охорони тваринного світу). Ним, в тому числі, планується закріпити за заповідними зонами в якості завдання "підтримку природних спонтанних процесів і явищ" (фактично – заборонити регуляторні заходи) та заборонити в них "здійснення протипожежних і санітарних заходів, що не порушують режиму заповідника; спорудження у встановленому порядку будівель та інших об'єктів, необхідних для виконання поставлених перед заповідником завдань; збір колекційних та інших матеріалів, виконання робіт, передбачених планами довгострокових стаціонарних наукових досліджень, проведення екологічної освітньо-виховної роботи" (подробиці).
Обурені таким перебігом подій, у вівторок фахівці заповідної справи направили низку звернень до комітету екології. Найцікавіші з них наводимо в цьому повідомленні.
На ранок середи комітет на ці звернення ще ніяк не відреагував.
С. Шапаренко, Екологічна група "Печеніги"

v:5873

"Аналіз стану природно-заповідного фонду України": слухання в Комітеті з екополітики

4 лютого в Комітеті з екополітики Верховної Ради України відбулися слухання "Аналіз стану природно-заповідного фонду України"
Примітно, що на відміну від попередніх таких слухань, на цих Мінприроди поставило практично всі найбільш актуальні "заповідні" проблеми:
- знищення на місцевому рівні системи державного управління територіями та об’єктами природно-заповідного фонду;
- призупинення державного контролю за дотриманням природоохоронного законодавства;
- саботаж виконання доручень Президента України та Уряду щодо передачі земель лісового фонду національним природним паркам та заповідникам;

v:7066
RSS-матеріал

Теги

Вхід

__________track masteringtrack mastering

_______Яндекс.Метрика