Северин, малограмотний лісоруб, повертається до керівництва "Гомільшанськими лісами"

16 вересня директором національного природного парку "Гомільшанські ліси" Сергієм Коломійчуком був підписаний наказ про призначення в.о. свого заступника Івана Северина. Северин був директором цього нацпарку у 2012-2014 роках, і відзначився ідеєю "рубати і забудовувати" – намаганнями перетворити цю природно-заповідну установу на звичайнісінький лісгосп.

Офіційні відносини з парком Северин започаткував у 2010 році – підписами під зверненням проти існування цієї заповідної установи, а очолив її завдяки підтримці тодішнього голови Зміїівської райдержадміністрації, одного з одіозних регіоналів Харківщини, Є. Мураєва.
Будучи директором національного парку Северин відзначився "неординарними кроками":
1) звільненням приблизно половини колективу парку – того самого колективу, діяльність якого зробила "Гомільшанські ліси" одним з найкращих нацпарків країни;
2) заміною складу його науково-технічної ради на повністю слухняний;
3) допускаючи підрив їх нір тротилом;
4) постійними спробами, будь-яким чином, порубати нацпарк: http://pechenegy.org.ua/uk/node/807, http://pechenegy.org.ua/ru/node/931, http://pechenegy.org.ua/uk/node/988, а, наприклад, 67 квартал Задонецького лісництва – тому, що "горельник - рассадник мандавошек" (цитата);

5) створенням умов для проведення загінних полювань;
6) ігноруванням порушень природоохоронного законодавства на території парка:
- забруднення,
- руйнування оселищ рослин та тварин, занесених до Червоної книги України: http://pechenegy.org.ua/ru/node/997, http://pechenegy.org.ua/ru/node/1051,
- проїзду по парку квадроциклів та моторних човнів,
- засмічення території і незрозумілого збирання грошей з відвідувачів;
7) ігноруванням нагальних проблем парку, зокрема, видалення небезпечних для відвідувачів дерев і оформлення необхідних земельних документів.

Див. також "Аналіз діяльності Северина І.О. на посаді директора НПП "Гомільшанські ліси" за 2012-2013 рр.".

Громадськість проти його директорства виступала неодноразово: http://www.zfront.org/vidkritiy-list-vchenih-na-zahist-natsionalnogo-pri..., http://www.greenkit.net/Members/Pe4eneg/GomolshaNPP/NANU_Gom.pdf, http://maidan.org.ua/2012/11/hromadskist-zupynyla-vyrubku-starovikovyh-h..., http://maidanua.org/2013/04/ni-severynu-i-o-na-posadi-dyrektora-natsiona..., - але була почута тільки у 2013 році - директором парку став С. Коломійчук.

Зараз Харківське облуправління лісомисливського господарства (в оперативному управлінні у якого знаходяться "Гомільшанські ліси") знов проштовхує Северина в керівництво нацпарку. Поки що він тільки "виконує обов’язки" заступника директора, але парк вже готує документи на його призначення повноцінним заступником.

Що буде, якщо це станеться – "забудовувати і рубати" – думаємо, зрозуміло усім.
Щоб цього не було, стосовно северинівського призначення просимо висказати протест - поки що за телефоном:
Харківському обласному управлінню лісового та мисливського господарства: начальник Білоус Борис Григорович, (057) 705-24-01, 716-05-78;
Національному природному парку "Гомільшанські ліси": директор Коломійчук Сергій Васильович, (057-47) 30-960.

Про результати ваших дзвінків просимо повідомити нам. А харківських активістів просимо подумати, як ще можна вплинути на лісників (нагадаємо, що з земель, відведених під господарську діяльність ДП "Бірюк", виключити територію національного природного парку "Дворічанський" вони відмовилися, і на суді їх представник, фактично, захищав "бірюков").

З повагою та надією на вашу підтримку,
С. Шапаренко
*
____________________

КОНТАКТ:
Шапаренко Сергій: тел. (066) 387-46-81, [email protected]

Підготовлено ЕкГ "Печеніги", при використанні матеріалів бюлетеня прохання посилатися на джерело.

v:5263

Теги

Вхід

__________track masteringtrack mastering

_______Яндекс.Метрика