Осінь в "Гомільшанських лісах": природа, лайно, сміття… та підготовка до полювання?

Осінь називають часом поетів та художників - і не дарма: природа засинає, а на останок дивує нас різнобарв’ям красок. Ця красота дуже недовговічна: тиждень-другий, і листя опаде, тварини та птахи, підготувавшись до довгої зими, стануть уникати наших очей. Осінь прекрасна, але є місця, де відчуваєш її по-особливому. Одним з них, безсумнівно, є національний парк "Гомільшанські ліси".
В нашій роботі рідко вдається відвідати природу заради задоволення, і нинішня поїздка до Гомільши обіцяла бути просто прогулянкою по дивному осінньому лісу, але вийшло все не так райдужно...

Першим, що при відвідуванні нацпарку кинулося замість запаху осіннього лісу "у носа" - сморід від каналізаційних стоків! Він зустрів нас в Коропових Хуторах, прямо на в'їзді в національний парк - біля рекреаційної точки "Березовий гай". Пошуки місця скиду були недовгими. Буквально в 20 метрах від готельного комплексу "Карнавал" вриті труби, з яких безпосередньо до нацпарку тече лайно! Найцікавіше, що адміністрації парку про цей скид відомо з 2013 року.
Зафіксувавши порушення, ми вирішили, все ж-таки, заглибитися в ліс - подалі від людського житла. Прекрасний осінній ліс декілька заспокоїв, але тут ми вийшли до бази відпочинку "Пенати". Навколо неї - звалища сміття, незаконні рубки, знищені дерева. Як можна не помітити ці порушення - на відстані менше кілометра від контори природоохоронного відділення парку?
Далі, в кущах неподалік від бази відпочинку "Рост" ми знайшли місце, підготовлене для незаконних полювань: галявину, на якій вирубаний чагарник та насипана свіжа кукурудза. Ця знахідка нас вже зовсім здивувала…






Нажаль, короткий світловий день змусив покинути територію нацпарку. Але побаченого досить для того, щоб зрозуміти – "Гомільшанські ліси" потребують громадського контролю - тому й наші поїздки до цього парку стануть більш регулярними. І, може, колись, після десятків листів до екологічної інспекції та прокуратури, перевірок і кадрових змін, ми-таки зможемо приїхати в найбільший національний парк Харківської області просто, щоб насолодитися його прекрасною природою!
*
____________________

КОНТАКТ:
Олег Вяткін, ЕкГ "Печеніги": тел. (066) 804-93-48, [email protected]

Підготовлено ЕкГ "Печеніги", при використанні матеріалів бюлетеня прохання посилатися на джерело.

v:4730

Теги

Вхід

__________track masteringtrack mastering

_______Яндекс.Метрика