Екоцид кабана в Національному природному парку "Гомільшанські ліси" почався…

13 березня в "Гомільшанських лісах" знайшли чотирьох загиблих кабанів, в крові яких виявилася ДНК африканської чуми свиней (АЧС). 16 березня задля боротьби з цією хворобою Державна надзвичайна протиепізоотична комісія Зміївської РДА вирішила винищити в нацпарку всіх диких свиней. Оскільки ця ідея призведе тільки до поширення АЧС по навколишніх селах, 21 березня Науково-технічна рада "Гомільшанських лісів" категорично виступила проти неї.
Однак вже 24 березня депопуляція почалася – дві свині були вбиті. Примітно, по-перше, що директор "Гомільшанських лісів" Сергій Коломійчук – усупереч думці науково-технічній раді парку - цей екоцид погодив. А по-друге – що почався він саме так, щоб АЧС якомога скоріше поширилася за межі національного парку:
1. Декілька кабанів мисливці добити не змогли - і якщо вони хворі на АЧС (але ж саме так вважає протичумна комісія!), то зараз з бризками крови вони розносять вірус по національному парку.
2. Вбиту тварину близько кілометру тягнули за автівкою – знов-таки, зрошуючи землю її кров'ю.
3. Доклали руки (скоріше, ноги) до рознесення АЧС і самі знищувачі кабанів: вони були одягнуті у власний одяг, в тому числі, й в незахищені від контакту з вірусом черевики. Ніякої спецтехніки для знезараження одягу та взуття передбаченої чинним законодавством (параформалінової дезінфекційної камери), ані на місці спалювання кабана, ані на виїзді з епізоотичного осередку, не було.
У тому самому одязі, в якому боролися з чумою, борці з нею після депопуляції відправилися по домівках.


У особи, що тягне кабана, який може бути хворий на АЧС, захисний халат порваний. Під ним – власний одяг.

"Борці з АЧС" одягнуті у власний одяг, в тому числі, й в незахищені від контакту з вірусом черевики. Жодне обладнання з дезінфекції одягу відсутнє.

Перелічене – тільки частина порушень Інструкції щодо профілактики та боротьби з африканською чумою свиней, зроблених в перших день "депопуляції". Примітно, що згідно із документами зміївської протичумної комісії ця "депопуляція" проводиться саме у виконання цієї інструкції, а ветеринари постійно повторюють мантри про необхідність її суворого дотримання!

Після такого шоу єдине питання, що приходить у голову – а чому самі борці з АЧС, що мешкають в тому ж Зміївському районі, не бояться рознести її до своїх селах? Може, вони вважають, що ніякої свинячої чуми в Гомольші нема?..
І – свідчення очевидця.

Валерий Ловчиновский: "Очень наглядно и, по-лесниковски, с подвохом ответственным за уничтожение кабанов в Национальном парке сделали главного лесничего (по совместительству - головного природознавця), заместителя директора НПП "Гомольшанские леса" Северина И.А. Северин И.А. (протеже Евгения Мураева) – директор парка во времена Януковича, неоднократно был отмечен на браконьерских охотах, которые организовывал на территории НПП для элитных охотников. …

24.03.2017 года рано утром группа браконьеров въехала на территорию Национального парка и принялась "депопулизировать" диких кабанов. Несколько подранков дострелить не удалось. Реально было добыто 2 подсвинка, у которых никто не брал никакие пробы на африканскую чуму свиней, и которых Северин И.А. собирался "утилизировать" как обычную охотничью добычу. Появление журналистов изменило его планы: он помыл руки и вместе с подельниками в костре, который облили бензином, слитым из бака УАЗа охраны Национального парка, сжег тушки животных" (https://www.facebook.com/valeriy.lov/posts/738879429619251).


Заступник директора "Гомільшанських лісів" І. Северин (зліва) на депопуляції кабана.

Спалювання "депопуляцізованого" кабана.

Інші фото дивіться у фотоальбомі В. Ловчиновського.

v:4107

Знищення гомільшанських кабанів призупинене!

30.03.17
Шановні друзі та колеги!
Ми виграли першу битву за заборону полювання під виглядом боротьби з АЧС в Національний природний парк "Гомільшанські ліси". Ось коментар, який надав журналістам ОТБ заступник голови Зміївської РДА, голова районної ДНПК - Сергій Ляшко:
"Рішення прийняли правильно, наскільки я розумію, того що є законодавча база, воно базується на цій базі, так як вони могли неправильне рішення прийняти…. До речі, вчора, своїм рішення ми зібрали комісію, призупинили депопуляцію кабана тимчасово в лісі."
Навіть не буду іронізувати з приводу цього коментаря, бо радий, що Зміївській РДА хватило здорового глузду відмінити попереднє безглузде рішення. Звісно, тимчасове призупинення рішення не гарантує, що відстрілів більше не буде, і ми продовжуємо пильно слідкувати за ситуацією. Дякую всім, хто допомагав домогтись цієї маленької перемоги: науковому відділу НПП "Гомільшанські ліси", Green Video (для тих, хто не в курсі - це Валерий Ловчиновский), науковцям біофаку ХНУ ім. Каразіна та усім, хто побажав залишитись, не називаючися, але консультував нас з приводу АЧС. Особлива подяка - НВР Правий Сектор - Харківщина, можливо для колег-природоохоронців, їх дії були і малопомітні, але, повірте - без їх участі в нас нічого б і не вийшло.
Подробиці сьогодення дивиться в сюжеті ОТБ:

О. Вяткін.

Теги

Вход в систему

__________track masteringtrack mastering

_______Яндекс.Метрика