Северина з національного парку "Гомільшанські ліси" – геть!
Відкрите звернення
Директору національного природного парку "Гомільшанські ліси" Коломійчуку С.В.
копії: Міністру екології та природних ресурсів України
Голові Державного агентства лісових ресурсів України
Начальнику Харківського обласного управління лісового та мисливського господарства
Шановний пане директор!
Звертаємось до вас з приводу, що визиває обурення та занепокоєння у великої кількості громадських діячів та просто небайдужих до проблем природно-заповідного фонду України. А саме, з призначення на посаду головного лісничого – головного природознавця НПП "Гомільшанські ліси" - Івана Северина.
На керівній посаді національного природного парку "Гомільшанські ліси" ця особа є великою загрозою для його майбутнього!
Вперше увагу Іван Северин прикував до себе в 2010 році, коли ініціював збір підписів за ліквідацію цієї заповідної установи. В 2012 році голова Зміївської районної адміністрації Євген Мураєв організував "травлю" тодішнього директора парку Олександра Мотляха, і той був вимушений залишити посаду, а його місце зайняв Северин - незважаючи на те, що вимогам для призначення на пост директора він не відповідав. На своєму представленні Іван Северин озвучив, що основною задачею парку бачить не охорону його природних комплексів, а проведення традиційної масштабної лісогосподарської діяльності та забудову території якимось об’єктами - незважаючи на те, що такі дії суперечать чинному природоохоронному законодавству.
Першим кроком нового директора стало знищення реально діючої науково-технічної ради парка, яка збалансовано складалася з науковців та господарників. Замість неї була набрана кишенькова рада - з людей, що не мали жодного відношення до охорони природи, та без зауважень погоджували будь-який безглуздий задум Северина.
Потім Северин створив такі умови праці, що частина науковців парку була вимушена покинути роботу (замість них в науковий відділ було взято двох науковців з сумнівними знаннями, один з яких "прославився" на всю Україну своїми підрив бобрових нір тротилом.
Майже все директорство Северин намагався провести рубки в оселищах рідкісних та зникаючих видів тварин та рослин, що заборонено діючим законодавством та проектом організації території національного парку. К щастю, незнання Севериним законів та норм привело к тому, що ці рубки так і не відбулись, бо були заблоковані на рівні Міністерства екології та природних ресурсів. Спроб провести подібні рубки Северин зробив декілька, але "дитячі" хитрощі, до яких він вдавався (замаскувати рубки в заборонених містах тими, що можна проводити, подати липове наукове обґрунтування, подати ліміти в самий останній час та ін.), не змогли обманути ані міністерство, ані громадськість.
Абсолютне безглузде будівництво підгодівельних майданчиків для диких тварин, попри наукові висновки . І це, незважаючи на твердження Северина, що тварин в парку і так забагато. Ми досі впевнені, що ці майданчики будувались для проведення полювань.
При Северині розпочався дерибан земель парку. Так, незрозуміло ким, та на яких підставах, але зі згоди Северина почались будівельні роботи в господарській зоні парку, на так званій базі заводу Шевченка, паралельно з ним по договору з дирекцією парку якесь незрозуміле КП "Задонецьке благоустрій" почало з відпочиваючих на березі Сіверського Дінця побори.
Також слід зазначити, що жодну зі своїх обіцянок по вирішенню проблемних питань Северин не виконав: не вирішив земельні питання, не провів нормальні санітарні заходи на екологічних стежках та маршрутах, не ліквідував незаконні побори грошей… і не дивно, адже два роки він займався "важливішими" ділами – війною з бобрами та спробами провести рубки, де це заборонено!
Вмістити в один лист всі безглузді, протизаконні дії Івана Северина на посту директора національного природного парку "Гомільшанські ліси" важко, та, і як нам здається, не дуже потрібно - адже Ви, Сергій Васильович, працювали в парку всі ці роки, і безпосередньо, як його головний лісничий, бачили усю вакханалію северинівського безглуздя! Невже зараз Ви, як директор НПП "Гомільшанські ліси", бажаєте парку нових "часів Северина"?
Також слід зауважити, посада головного лісничого - головного природоохоронця має високі кваліфікаційні вимоги, наприклад, для виконання своїх обов’язків він повинен знати законодавчі та нормативно-правові акти, що регламентують діяльність НПП, податкове та екологічне законодавство, бути в курсі наукових досягнень в природно-заповідній справі та багато іншого. Северин зі свого боку неодноразово демонстрував повне незнання не то що Закону "Про природно-заповідний фонд", а навіть грамотної мови (наприклад, неодноразову плутав слова "ареал" та "ореол", плануючи відтворити "ореол черемши"). Яким чином він відповідає кваліфікаційним вимогам для цієї посади?
З огляду на вищевикладене, ми вимагаємо:
Звільнити Івана Северина з посади головного лісничого національного природного парку "Гомільшанські ліси", та, в подальшому не допускати його до зайняття будь-яких посад в ньому.
З повагою,
1. О. Вяткин, Екологічна група "Печеніги", Харків.
2. Ю. Філатова, Харків.
3. А. Тупіков, національний природний пак "Дворічанський", Харківська обл.
4. Г. Величко, національний природний пак "Дворічанський", Харківська обл.
5. В. Терехова, старший викладач кафедри зоології та екології тварин Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна.
6. В. Наврулін, аспірант Інституту біохімії ім. О.В. Палладіна, Київ.
7. Г. Гузь, Луганський природний заповідник НАН України.
8. І. Балашов, к.б.н., Інститут зоології НАН України, Київ.
9. О. Прилуцький, Харківський національний університет ім. В.Н. Каразіна.
10. А. Зінченко, Київ.
11. П. Тєстов, Міжнародна благодійна організація "Екологія-Право-Людина", Київ.
12. Ю. Лісовий, Дружина охорони природи м. Києва.
13. С. Гриценко, Україна.
14. М. Банік, НДІ біології Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна.
15. О. Брезгунова, Харківський національний університет ім. В.Н. Каразіна.
16. О. Ляпіна, Харків.
17. А. Куземко, д.б.н., Євразійська степова група (EDGG), Умань Черкаської обл.
18. З. Бондаренко, науковий співробітник Національного природного парку "Слобожанський", Харківська обл.
19. О. Андрос, канд. політ. наук, Національний екологічний центр України, Київ.
20. О. Бурковський, Донецький обласний осередок Всеукраїнської екологічної ліги.
21. А. Дулицький, доц. Кримської аграрної академії (на пенсії), Сімферополь.
22. В. Ловчиновський, Green Video, Харків.
23. О. Василюк, заступник голови Національного екологічного центру України, Київ.
24. М. Шпікула, ГО "Комітет екологічного порятунку України", Львів.
25. О. Бронсков, національний природний парк "Меотида", Донецька обл.
26. Є. Бронскова, національний природний парк "Меотида", Донецька обл.
27. Г. Мосін, національний природний парк "Меотида", Донецька обл.
28. А. Сіліна, Харків.
29. Т. Атемасова, к.б.н., доц. каф. зоології та екології тварин Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна.
30. Н. Брусенцова, Національний екологічний центр України, Харків.
31. І. Городнянський, Харківський національний університет ім. В.Н. Каразіна, Харків.
32. М.Богомаз, Bogomazphoto, Київ.
33. А. Влащенко, к.б.н., Feldman Ecopark, Харків.
34. І. Парнікоза, к.б.н., Київський еколого-культурний центр.
35. Я. Мовчан, д.б.н., проф. кафедри екології Національного авіаційного університету, Київ.
36. М. Маркова, Харків.
37. Д. Ширяєва, Дружина охорони природи "Зелене майбутнє", Київ.
38. В. Льовкіна, ГО "Шульгівська громада", Шульгівка Дніпропетровської обл.
39. Л. Боровик, Луганський природний заповідник НАН України.
40. С. Федоринчик, керівник інфоцентру Української екологічної асоціації "Зелений світ".
41. Н. Холодна, Харків.
42. Є. Каролінський, Харківський національний університет ім. В.Н. Каразіна.
43. Д. Шабанов, доц. каф. зоології і екології тварин Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна, д.б.н. (03.00.16 – екологія).
44. М. Кравченко, ст. викл. каф. зоології і екології тварин Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна, к.б.н. (03.00.16 – екологія).
*
____________________
КОНТАКТ:
Олег Вяткін, ЕкГ "Печеніги": тел. (066) 804-93-48, trolll_eco@ukr.net
Підготовлено ЕкГ "Печеніги", при використанні матеріалів бюлетеня прохання посилатися на джерело.