Звільнити "Гомільшанські ліси" від Северина!

Шановні друзі та колеги!
Як ми вже повідомляли, малограмотний лісоруб Іван Северин повернувся керувати національним парком "Гомільшанськи ліси". Наразі він призначений в.о. головного лісничого парку, що, по суті, робить його першим заступником директора. Для тих, хто не в курсі, спробуємо роз’яснити позицію громадськості відносно Северина за допомогою екскурсу в його кар’єру в заповідному фонді.

В 2010 році пан Северин виступає як громадській діяч та ініціює збір підписів за ліквідацію "Гомільшанських лісів", потім, знайшовши "кришу" в особі відомого в Україні депутата-регіонала Мураєва (дуже цікаве відео для розуміння, хто такий Мураєв, та нерозуміння, чому він ще не у в’язниці, стає директором цього національного парку - того самого, який збирався ліквідувати!

І почалося: Северин оголосив війну бобрам та дятлам - не виключаючи і підрив бобрових нір тротилом, оголосив, що, як директора парку, його задача – "рубати та забудовувати", і постійно намагався здійснити її в найцінніших куточках парку, майже знищів науковий та рекреаційний відділи, та начудив ще багато іншого (докладніше з його минулою активністю можна ознайомитися тут). Нарешті, відбулася Революція Гідності, і чиновники під тиском громадськості викинули його з парку. Але, "i'll be back" - Северин знов підкеровує національним парком, і, зі слів його співробітників, вже розпочав свою пісню - "рубати-будувати".
Призначив його на цю посаду новий директор парку С. Коломійчук (інтерв’ю з ним після призначення на директорську посаду). Саме цікаве, що хто такий Северин, він прекрасно знає, бо працював при ньому заступником. Ходять чутки, що в Северина з'явився новий покровитель – начальник управління лісового та мисливського господарства Борис Білоус. Але в управлінні, до якого ми звернулись з проханням роз’яснити, як Северин зміг знов потрапити до парку, нам сказали, що призначив його директор НПП, а вони тільки погодили - бо не мають до дій Северина жодних зауважень.

До речі, як і минулий покровитель Северина, Мураєв, Білоус теж "кристально чесна людина" - на разі на нього відкрито справу по статті 367 Кримінального кодексу "зловживання владою" - але тут, як кажуть, сміття до сміття липне.
Минулого разу тільки великими зусиллями громадськості вдалося не дати Северину перетворити один з найкращих національних парків України на неприбутковий лісгосп. Тому і зараз ми просимо вас підтримати звернення до директора національного парку "Гомільшанські ліси" з вимогою звільнити цю установу від малограмотного лісоруба.
Ваші підписи (прізвище, ініціали, організація - якщо є, населений пункт) шліть на адресу [email protected], з темою "Северина – геть!", до 22 години 15 жовтня .
З повагою і надією на підтримку "Гомільшанських лісів",
Екологічна група "Печеніги"
*

Директору національного природного парку "Гомільшанські ліси" Коломійчуку С.В.
Копії: Міністру екології та природних ресурсів України
Начальнику Харківського обласного управління лісового та мисливського господарства
Голові Державного агентства лісових ресурсів України

Відкрите звернення
Северина з Національного парку "Гомільшанські ліси" – геть!

Шановний пане директор!
Звертаємось до вас з приводу, що визиває обурення та занепокоєння у великої кількості громадських діячів та просто небайдужих до проблем природно-заповідного фонду України. А саме, з призначення на посаду головного лісничого – головного природознавця НПП "Гомільшанські ліси" - Івана Северина.
На керівній посаді національного природного парку "Гомільшанські ліси" ця особа є великою загрозою для його майбутнього!

Вперше увагу Іван Северин прикував до себе в 2010 році, коли ініціював збір підписів за ліквідацію цієї заповідної установи. В 2012 році голова Зміївської районної адміністрації Євген Мураєв організував "травлю" тодішнього директора парку Олександра Мотляха, і той був вимушений залишити посаду, а його місце зайняв Северин - незважаючи на те, що вимогам для призначення на пост директора він не відповідав. На своєму представленні Іван Северин озвучив, що основною задачею парку бачить не охорону його природних комплексів, а проведення традиційної масштабної лісогосподарської діяльності та забудову території якимось об’єктами - незважаючи на те, що такі дії суперечать чинному природоохоронному законодавству.
Першим кроком нового директора стало знищення реально діючої науково-технічної ради парка, яка збалансовано складалася з науковців та господарників. Замість неї була набрана кишенькова рада - з людей, що не мали жодного відношення до охорони природи, та без зауважень погоджували будь-який безглуздий задум Северина.
Потім Северин створив такі умови праці, що частина науковців парку була вимушена покинути роботу (замість них в науковий відділ було взято двох науковців з сумнівними знаннями, один з яких "прославився" на всю Україну своїми підрив бобрових нір тротилом.
Майже все директорство Северин намагався провести рубки в оселищах рідкісних та зникаючих видів тварин та рослин, що заборонено діючим законодавством та проектом організації території національного парку. К щастю, незнання Севериним законів та норм привело к тому, що ці рубки так і не відбулись, бо були заблоковані на рівні Міністерства екології та природних ресурсів. Спроб провести подібні рубки Северин зробив декілька, але "дитячі" хитрощі, до яких він вдавався (замаскувати рубки в заборонених містах тими, що можна проводити, подати липове наукове обґрунтування, подати ліміти в самий останній час та ін.), не змогли обманути ані міністерство, ані громадськість.
Абсолютне безглузде будівництво підгодівельних майданчиків для диких тварин, попри наукові висновки . І це, незважаючи на твердження Северина, що тварин в парку і так забагато. Ми досі впевнені, що ці майданчики будувались для проведення полювань.
При Северині розпочався дерибан земель парку. Так, незрозуміло ким, та на яких підставах, але зі згоди Северина почались будівельні роботи в господарській зоні парку, на так званій базі заводу Шевченка, паралельно з ним по договору з дирекцією парку якесь незрозуміле КП "Задонецьке благоустрій" почало з відпочиваючих на березі Сіверського Дінця побори.
Також слід зазначити, що жодну зі своїх обіцянок по вирішенню проблемних питань Северин не виконав: не вирішив земельні питання, не провів нормальні санітарні заходи на екологічних стежках та маршрутах, не ліквідував незаконні побори грошей… і не дивно, адже два роки він займався "важливішими" ділами – війною з бобрами та спробами провести рубки, де це заборонено!
Вмістити в один лист всі безглузді, протизаконні дії Івана Северина на посту директора національного природного парку "Гомільшанські ліси" важко, та, і як нам здається, не дуже потрібно - адже Ви, Сергій Васильович, працювали в парку всі ці роки, і безпосередньо, як його головний лісничий, бачили усю вакханалію северинівського безглуздя! Невже зараз Ви, як директор НПП "Гомільшанські ліси", бажаєте парку нових "часів Северина"?
Також слід зауважити, посада головного лісничого - головного природоохоронця має високі кваліфікаційні вимоги, наприклад, для виконання своїх обов’язків він повинен знати законодавчі та нормативно-правові акти, що регламентують діяльність НПП, податкове та екологічне законодавство, бути в курсі наукових досягнень в природно-заповідній справі та багато іншого. Северин зі свого боку неодноразово демонстрував повне незнання не то що Закону "Про природно-заповідний фонд", а навіть грамотної мови (наприклад, неодноразову плутав слова "ареал" та "ореол", плануючи відтворити "ореол черемши"). Яким чином він відповідає кваліфікаційним вимогам для цієї посади?

З огляду на вищевикладене, ми вимагаємо:
Звільнити Івана Северина з посади головного лісничого національного природного парку "Гомільшанські ліси", та, в подальшому не допускати його до зайняття будь-яких посад в ньому.

З повагою,
1. О. Вяткин, Екологічна група "Печеніги", Харків.
2. …
*
____________________

КОНТАКТ:
Олег Вяткін, ЕкГ "Печеніги": тел. (066) 804-93-48, [email protected]

Підготовлено ЕкГ "Печеніги", при використанні матеріалів бюлетеня прохання посилатися на джерело.

v:5049

Теги

Вхід

__________track masteringtrack mastering

_______Яндекс.Метрика