перевірки
Щодо неприпустимості блокування роботи Державної екологічної інспекції України
Опубликовано Шапаренко в Втр, 02/06/2018 - 01:00Прем’єр-міністру України Гройсману В.Б.
Шановний Володимире Борисовичу!
Згідно Закону України «Про державний бюджет України на 2018 рік» у Закон України «Про тимчасові особливості здійснення заходів державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності», внесені зміни в ст. 6, згідно до якої «Дія цього Закону не поширюється на відносини, що виникають під час проведення заходів нагляду (контролю) органами, перелік яких встановлюється Кабінетом Міністрів України».
Мораторій на екологічні перевірки неприпустимий!
Опубликовано Шапаренко в Чт, 11/26/2015 - 23:15Відкрите звернення
Народним депутатам України
Президенту України
Підпишіться проти легалізації руйнування довкілля! -
Опубликовано Шапаренко в Вс, 11/22/2015 - 11:27проти відновлення мораторію на екологічні перевірки!
Введений Верховною Радою в серпні 2014 року мораторій на перевірки – "завдяки" якому екоінспекція майже рік практично нічого не робила, а екологічні порушення ніхто не припиняв - 1 липня цього року закінчився.
Однак 12 листопада цього року Верховна Рада України прийняла у першому читанні законопроект № 3153, який знову вводить його до 30 червня 2016 року.
Щоб запобігти руйнуванню нашого довкілля, ми, вже традиційно, пропонуємо вам підтримати відкрите звернення проти нового мораторію: ваші підписи (прізвище, ініціали, організація - якщо є, населений пункт) чекаємо до 28 листопада, до 20-00, за адресою pe4enegy@gmail.com, є темою – "Проти мораторію".
Благодаря бездействию Департамента экологии ХОГА еще один участок степи превратился в подсолнечное поле!
Опубликовано Troll в Пт, 07/10/2015 - 17:22Пока харьковские чиновники размышляют об увеличении количества заповедных территорий, последние кусочки природы продолжают исчезать.
В этом году были распаханы степные склоны в долине реки Жихорец. Местные фермеры, не считаясь ни с нормами земельного, ни природоохранного законодательства, просто распахали и засеяли эти участки подсолнечником.
Вулканчики із опаришів як наслідок корупції та її законного неприпинення
Опубликовано Шапаренко в Пнд, 07/06/2015 - 22:23Орендатор ставка Гайдучка (що в селищі Бабаї-2 Харківського району) В. Волков від здохлої риби позбавляється невітіюватим засобом - висипаючи на берег орендованого водоймища. В минулому році місцеві мешканці зверталися з цією проблемою до орендодавця, Харківської райадміністрації, але крім відписки від начальника управління житлово-комунального господарства О. Тройно нічого не добилися. Тому й недивно, що цього року все повторилося – в середині травня своєю "зіпсованою продукцією" п. Волков перетворив береги ставка на смердюче джерело небезпечних інфекцій.
Екоцид й розграбування природних ресурсів як стратегія уряду Яценюка
Опубликовано Шапаренко в Вс, 06/28/2015 - 23:37В кінці минулого року Верховна Рада, усупереч протестам громадськості, ще на півроку – до 1 липня - продовжила заборону на перевірки підприємств контролюючими органами. Перевірки, в тому числі, й екологічні, згідно цього рішення могли проводитися виключно або з дозволу Кабміну, або за бажанням самої фірми (цікаво, в кого таке бажання могло з'явитися?).
Екологічна громадськість попереджала, що така заборона призведе до катастрофічного руйнування нашого довкілля – адже порушники з цим мораторієм стали в принципі некараними. Але дійсність перевершила й найпесимістичні прогнози.
Виновного в экологической катастрофе на Роганке по пробам экоинспекции не определить
Опубликовано Troll в Чт, 06/18/2015 - 13:23Загрязнение промышленными отходами Роганки - из-за которого маленькая речка в Харьковской области превратилась в вонючий мутно-белый поток - стало широко известно всей Украине.
Как нам кажется, только благодаря общественному резонансу 12 июня прокуратура Харьковской области открыла по данному нарушению уголовное производство - по ч. 1 статьи 242 "Нарушение правил охраны вод" - и поручила расследовать эту экологическую катастрофу районной милиции.
Достало! Еще одна река в Харьковской области превратилась в ядовитый поток.
Опубликовано Troll в Пнд, 06/08/2015 - 14:02Река Роганка, протекающая по Харьковскому району, отравлена неизвестным предприятием.
На прошлой неделе участок реки от поселка Малая Рогань до Зеленого Колодца (примерно 6 км) приобрел молочный окрас и жуткий запах. Живого в реке, естественно, ничего не осталось. Незаконный сброс загрязненных веществ открыто осуществляется на месте старых, не функционирующих очистных сооружений в Малой Рогани, из них неочищенные стоки попадают в Роганку, по ней поступают в Уды, и далее - в Северский Донец. Напомним, что Северский Донец является основной водной артерией востока Украины, и используется для водоснабжения Харькова.
Екологічна катастрофа в Харківської області: отруєння ріки Мерла завдало збитків на десятки мільйонів.
Опубликовано Troll в Ср, 05/27/2015 - 11:36Ріка Мерла отримала назву від давньоруського слова «мерети» (помирати), назва пов’язана з слабкою течією ріки.
Вікіпедія
20-21 травня нижче по течії від Богодухова ріка Мерла перетворилася на справжню ріку смерті – її водна гладь рясно вкрилася загиблими рибами та іншими водними тваринами. А сама вода в річці - каламутна, темно-сірого кольору - придбала кислуватий хімічний запах.
На крок ближче до екологічної катастрофи: мораторій на перевірки подовжено до червня 2015 року!
Опубликовано Troll в Пнд, 01/19/2015 - 15:13Законом "Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України" мораторій на перевірки дотримання законодавства був подовжений до червня 2015 року.
Мораторій на екологічні перевірки - шлях до екологічної катастрофи!
Опубликовано Шапаренко в Втр, 12/30/2014 - 14:25Відкрите звернення
Шановні панове!
Всі ми розуміємо, що для виходу з гострої кризової ситуації, в якій за останній рік опинилася Україна, необхідно оживлення підприємництва. Але, щоб не впасти в іншу крайність - потрапити з економічної кризи до екологічної, активізація бізнесу не повинна відбуватися за рахунок руйнування довкілля.
На підписи проти мораторію на екологічні перевірки чекаємо до завтра!
Опубликовано Шапаренко в Пнд, 12/29/2014 - 21:30За 28-29 грудня відкрите звернення "Мораторій на екологічні перевірки - шлях до екологічної катастрофи!" підтримали:
"Ні" мораторію на екологічні перевірки!
Опубликовано Шапаренко в Вс, 12/28/2014 - 18:46Збір підписів
Дорогі друзі! Шановні колеги!
25 грудня ми поширили пропозиції МБО "Екологія-Право-Людина", Бюро екологічних розслідувань та ЕкГ "Печеніги" проти мораторію на екологічні перевірки.
З того часу цю ідею підтримали народні депутати України Остап Єднак ("Самопоміч"), Ігор Луценко ("Батьківщина"), Ігор Мосійчук (Радикальна Партія Олега Ляшка) та Ігор Насалик ("Блок Петра Порошенка"), і міністр екоресурсів Ігор Шевченко, з іншого боку п’ять харківських депутатів зареєстрували законопроект про п’ятирічний мораторій на всі перевірки, а представники Уряду, твердять про введення дворічного мораторію.
На екологічній руїні благополуччя держави не побудувати!
Опубликовано Шапаренко в Чт, 12/25/2014 - 01:48Подовження Верховною Радою мораторію на екологічні перевірки вже в найближчий час поглибить екологічну кризу в Україні.
31 липня для економії бюджетних коштів Верховна Рада внесла зміни до 31 статті Закону "Про Державний бюджет України на 2014 рік", чим установила, що контролюючі органи (крім податкової) з серпня по грудень 2014 року мають проводити перевірки тільки з дозволу Кабінету Міністрів України або за заявкою самого суб’єкта господарювання. Тим самим на перевірки, в тому числі, й екологічні, був фактично введений мораторій.
З серпня браконьєри безкарні. Чи відновиться екологічний контроль у наступному році?
Опубликовано Шапаренко в Вс, 12/21/2014 - 19:40Шановні колеги!
Для економії бюджетних коштів 31 стаття Закону "Про Державний бюджет України на 2014 рік" приписала до кінця цього року проводити будь-які перевірки (крім податкових) тільки з дозволу Кабінету Міністрів. Кабмін Постановою "Питання запровадження обмежень на проведення перевірок державними інспекціями та іншими контролюючими органами" (№ 408 від 13.08.14) цей мораторій деталізував.
За інформацією НЕЦУ, з 13 серпня ніяких дозволів з цього приводу не приймалося. І тому перевірки додержання природоохоронного законодавства були припинені.