законопроект 0916
Захист заповідних зон від "абсолютної заповідності": перший результат і нові плани кампанії
Опубликовано Шапаренко в Ср, 04/22/2015 - 18:1518 березня ми розпочали кампанію за захист наших заповідних зон від хибних законодавчих новацій, що базуються на інтерпретації Київським еколого-культурним центром концепції "абсолютної заповідності". Головною вимогою цієї кампанії було призупинення змін Закону "Про природно-заповідний фонд України" до їх найширшого обговорення в експертному і громадському середовищі. Однак Верховна Рада її проігнорувала - 9 квітня законопроекти, в яких крім однієї, всі "абсолютно-заповідні" новації лишилися, були прийняті.
Тому надалі слід готувати свій законопроект - "щоб все змінити як правильно". Тож, чекаємо на пропозиції, як саме має бути так.
В той же час, хвиля заповідно-законотворчих новацій не переривається…
Комітет з екології Верховної Ради відверто ігнорує як висновки експертів, так і думку громадськості
Опубликовано Шапаренко в Втр, 04/07/2015 - 23:276 квітня 77 представників наукової та екологічної громадськості, в тому числі – 18 науковців та 31 робітник заповідних установ - звернулися до Верховної Ради з відкритим зверненням "Ігнорування при законотворчості експертної думки призведе до руйнування заповідних зон". В ньому вони вимагали призупинити розгляд спірних законопроектів до їх всебічного експертного та громадського обговорення.
Однак Комітет з питань екологічної політики - який є головним в підготовці цих законопроектів – мабуть, знає краще за всіх, що потрібно нашому природно-заповідному фонду, і думкою експертів та громадськості не цікавиться.
Ігнорування при законотворчості експертної думки призведе до руйнування заповідних зон
Опубликовано Шапаренко в Пнд, 03/30/2015 - 16:33Президенту України,
Голові Верховної Ради України,
Народним депутатам України
Відкрите звернення
Шановні панове!
Сьогодні для нашої країни найпріоритетнішими, безумовно, є питання оборони та економіки. Але при їх вирішенні не повинні забуватися екологічні, зокрема, заповідні проблеми – бо чого буде варта безпека держави, і яким може бути економічне благополуччя в пустелі? А саме до цього веде їх ігнорування, і, тим більше – вирішення за рахунок заповідних проблем інших чи то реформування заповідної галузі на підставі чиїхось амбіцій! На жаль, в останні роки зміни в заповідній сфері великою мірою відбуваються саме так.
Заповідники вимагають обговорення новацій заповідного законодавства - комітет з екології не реагує
Опубликовано Шапаренко в Чт, 03/19/2015 - 10:13Останні два тижні для екологічної громадськості стали неприємним сюрпризом: раптом з’ясувалося, що у Верховній Раді розробляється низка законопроектів, які суттєво змінюють Закон "Про природно-заповідний фонд України", і про існування яких за межами Ради ніхто не знав.
Найбільше обурення у фахівців визвав законопроект народних депутатів М. Томенка і А. Тягнибока № 0916 - "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України" (щодо охорони тваринного світу), який (без обговорення із спеціалістами та громадськістю!) вже подається на друге читання. В цьому повідомленні ми приводимо нові висновки фахівців щодо нього, які були направлені до комітету екології - на попередні (їх ми наводили раніше), комітет ніяк не відреагував.
Отже, далі – чергова спроба достукатися до наших законотворців.
Фахівці заповідної справи народним депутатам: "Законопроект 0916 – загроза дикій природі України!"
Опубликовано Шапаренко в Ср, 03/18/2015 - 13:37Зараз до другого читання готується зареєстрований народними депутатами М. Томенком і А. Тягнибоком проект Закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України" (щодо охорони тваринного світу). Ним, в тому числі, планується закріпити за заповідними зонами в якості завдання "підтримку природних спонтанних процесів і явищ" (фактично – заборонити регуляторні заходи) та заборонити в них "здійснення протипожежних і санітарних заходів, що не порушують режиму заповідника; спорудження у встановленому порядку будівель та інших об'єктів, необхідних для виконання поставлених перед заповідником завдань; збір колекційних та інших матеріалів, виконання робіт, передбачених планами довгострокових стаціонарних наукових досліджень, проведення екологічної освітньо-виховної роботи" (подробиці).
Обурені таким перебігом подій, у вівторок фахівці заповідної справи направили низку звернень до комітету екології. Найцікавіші з них наводимо в цьому повідомленні.
На ранок середи комітет на ці звернення ще ніяк не відреагував.
С. Шапаренко, Екологічна група "Печеніги"