Абсолютна заповідність
"Абсолютна заповідність" = руйнування українських заповідних зон!
Опубликовано Шапаренко в Ср, 03/01/2017 - 18:55На закон 2023 Президент має накласти вето!
"Депутати вирішили знищити "Асканію-Нову" та дозволити "царські полювання":
"7 лютого цього року Верховна Рада України прийняла у другому читанні законопроекти № 2023 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо виконання Конвенції 1979 року про охорону дикої флори і фауни та природних середовищ існування в Європі)" та № 2604 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо імплементації європейських екологічних норм про охорону середовища рідкісних видів тварин і рослин)".
Комітет з екології серйозно взявся за знищення останніх українських степів
Опубликовано Шапаренко в Втр, 06/30/2015 - 19:45Про антиекологічні витівки нинішнього Комітету з екології Верховної Ради ми писали неодноразово: формально покликаний закладати підстави для збереження природи, фактично він із незрозумілою впертістю робить все для знищення здобутків наших природоохоронців за останні 100 років.
Ось і сьогодні на розгляд Комітету виноситься підготовлений депутатами П. Дзюбликом, А. Дирівим та І. Рибаком проект закону № 1665 - "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо охорони фауни, флори та посилення боротьби з браконьєрством)" – яким в заповідних зонах планується припинити режимне сінокосіння – захід, без якого в сучасних умовах зберегти наші степи неможливо.
76 науковців та громадських активістів виступили проти "абсолютно-заповідних" "царських полювань"
Опубликовано Шапаренко в Ср, 06/10/2015 - 20:13Весною цього року в Верховній Раді України були зареєстровані два нових законопроекти, що "покращують" систему наших природно-заповідних територій: № 2023 - "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо виконання Конвенції 1979 року про охорону дикої флори і фауни та природних середовищ існування в Європі)"; й № 2604 - "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України" (щодо імплементації європейських екологічних норм про охорону середовища рідкісних видів тварин і рослин)".
Усупереч європейським зобов’язанням України, цими проектами законів в заповідних зонах закріплюється заборона на відновлення природних екосистем та вводиться "вибірковий діагностичний відстріл тварин" – який, фактично, легалізує "царські полювання".
Проти "абсолютно-заповідних" "царських полювань" виступило 47 чоловік.
Опубликовано Шапаренко в Вс, 05/24/2015 - 15:55Збір підписів триває.
В "упорядкуванні" заповідної справи народні депутати нинішнього скликання вже відмітилися прийняттям "абсолютної заповідності" продовжується: в Верховній Раді зареєстровані законопроекти № 2023, і № 2604, якими, всупереч європейським зобов’язанням України, в заповідних зонах закріплюється заборона на відновлення природних екосистем, та, фактично, легалізуються "царські полювання".
Щоб запобігти цим шкідливим планам, 18 травня ми почали збір підписів проти їх прийняття. На 24 травня це звернення підписали 47 чоловік. Збір підписів триває – бажаючі підтримати наші заповідники можуть надіслати свої підписи (прізвище, ініціали, організація - якщо є, населений пункт) на адресу pe4enegy@gmail.com з темою "за заповідні зони".
Не "царські полювання", а збереження біорізноманіття потрібне заповідним зонам!
Опубликовано Шапаренко в Сб, 05/23/2015 - 18:14Народні депутати нинішньої каденції вважають себе великими спеціалістами в заповідній справі, і упорядковують її "простими" рішеннями – ніяк не цікавлячись при цьому думкою експертів. Але "простота хуже воровства" - і в реальності багато які з їх новацій спрямовуються далеко не на збереження природних екосистем (як то здається їх авторам).
В квітні Верховна Рада прийняла закон, яким в заповідних зонах забороняється відновлення лісових екосистем. Зараз на розгляді знаходяться два законопроекти, якими, всупереч європейським зобов’язанням України, в заповідних зонах заборона на відновлення природних екосистем закріплюється, та, фактично, легалізуються "царські полювання".
Щоб припинити руйнування нашого природно-заповідного фонду, 15 червня 78 працівників заповідних установ, науковців та громадських активістів звернулися до народних депутатів із вимогою утриматися від таких змін до законодавства.
Мікс "царських полювань" та "абсолютної заповідності"?
Опубликовано Шапаренко в Пнд, 05/18/2015 - 10:52Після прийняття Верховною Радою законопроектів 0916 і 0917, насадження нововведень, які загрожують багатьом з наших заповідних зон деградацією екосистем, триває. Але нові законопроекти в цій царині крім заборони на підтримку заповідних екосистем пропонують ще й легалізацію "царських полювань"!
Підписати звернення проти прийняття таких норм ми і просимо вас.
Захист заповідних зон від "абсолютної заповідності": перший результат і нові плани кампанії
Опубликовано Шапаренко в Ср, 04/22/2015 - 18:1518 березня ми розпочали кампанію за захист наших заповідних зон від хибних законодавчих новацій, що базуються на інтерпретації Київським еколого-культурним центром концепції "абсолютної заповідності". Головною вимогою цієї кампанії було призупинення змін Закону "Про природно-заповідний фонд України" до їх найширшого обговорення в експертному і громадському середовищі. Однак Верховна Рада її проігнорувала - 9 квітня законопроекти, в яких крім однієї, всі "абсолютно-заповідні" новації лишилися, були прийняті.
Тому надалі слід готувати свій законопроект - "щоб все змінити як правильно". Тож, чекаємо на пропозиції, як саме має бути так.
В той же час, хвиля заповідно-законотворчих новацій не переривається…
Кляузництво Борейка на Дунайський заповідник закінчилося перемогою заповідника
Опубликовано Шапаренко в Пт, 04/17/2015 - 08:35В одному з березневих повідомлень ми згадували, що в кінці минулого року Київський еколого-культурний центр та "ЕкоПраво-Київ" намагалися порушити екосистеми Дунайського біосферного заповідника, заборонивши в ньому рибальство – фактор, завдяки якому ці екосистеми склалися. Однак Окружний адміністративний суд Києва їм в цьому відмовив.
На це директор Київського еколого-культурного центру В. Борейко вибухнув купою погроз "все одно покарати заповідник".
І ось кінцівка його кляузництва.
Комітет з екології Верховної Ради відверто ігнорує як висновки експертів, так і думку громадськості
Опубликовано Шапаренко в Втр, 04/07/2015 - 23:276 квітня 77 представників наукової та екологічної громадськості, в тому числі – 18 науковців та 31 робітник заповідних установ - звернулися до Верховної Ради з відкритим зверненням "Ігнорування при законотворчості експертної думки призведе до руйнування заповідних зон". В ньому вони вимагали призупинити розгляд спірних законопроектів до їх всебічного експертного та громадського обговорення.
Однак Комітет з питань екологічної політики - який є головним в підготовці цих законопроектів – мабуть, знає краще за всіх, що потрібно нашому природно-заповідному фонду, і думкою експертів та громадськості не цікавиться.
Мораторій на спірні новації в заповідній справі підтримало 77 чоловік. Збір підписів триває.
Опубликовано Шапаренко в Пнд, 04/06/2015 - 00:24Оскільки декілька законопроектів, спрямованих на зміни Закону "Про природно-заповідний фонд України" і що зараз приймаються Верховною Радою, не обговорювались – ані в експертному середовищі, ані з громадськістю, а в разі їх ухвалення - призведуть до деградації заповідних зон, 30 березня ми почали збір підписів за призупинення їх розгляду.
З 2 по 5 квітня це звернення, "Ігнорування при законотворчості експертної думки призведе до руйнування заповідних зон", підтримали:
КЕКЦ привласнює досягнення Національної аграрної академії та заповідника "Асканія-Нова"
Опубликовано Шапаренко в Сб, 04/04/2015 - 17:11Два тижні тому Київський еколого-культурний центр розповсюдив новину про те, що Президія Національної академії аграрних наук України, усупереч думці директора Біосферного заповідника "Асканія-Нова" В. Гавриленка, підтримала ініціативу КЕКЦа, і зараз "рассматривает вопрос о передаче в постоянное пользование заповеднику Аскания-Нова 1414 га земли. На этой территории на площади 1100 га будет сооружен еще один загон, куда будут выведены из Большого Чапельского Пода экзотические животные, а на остальной новой территории будут созданы кормовые поля. В Большом Чапельском Поде останутся только аборигенные животные…".
В цьому повідомленні ми приводимо пояснення по даній ситуації директора Асканії-Нова В. Гавриленка.
За мораторій на спірні новації в заповідній справі виступило 46 чоловік. Збір підписів триває.
Опубликовано Шапаренко в Чт, 04/02/2015 - 21:26За останні місяці в Верховній Раді України була зареєстрована низка законопроектів, спрямованих на зміни у заповідній сфері. В них є й позитивні новації, є й спірні, а є й відверто негативні – які швидко приведуть до деградації заповідних зон. Єдине, що поєднує ці проекти законів – відсутність обговорення – як в експертному середовищі, так і з громадськістю.
Під зверненням за припинення розгляду таких новацій (крім однозначно позитивних) - до їх найширшого обговорення в експертному й громадському середовищі на 2 квітня підписалося 46 чоловік.
Збір підписів триває – бажаючі підтримати заповідні установи можуть надіслати свої підписи (прізвище, ініціали, організація - якщо є, населений пункт) на адресу pe4enegy@gmail.com, з темою "за заповідні зони". Текст звернення – за цим посиланям.
Ігнорування при законотворчості експертної думки призведе до руйнування заповідних зон
Опубликовано Шапаренко в Пнд, 03/30/2015 - 16:33Президенту України,
Голові Верховної Ради України,
Народним депутатам України
Відкрите звернення
Шановні панове!
Сьогодні для нашої країни найпріоритетнішими, безумовно, є питання оборони та економіки. Але при їх вирішенні не повинні забуватися екологічні, зокрема, заповідні проблеми – бо чого буде варта безпека держави, і яким може бути економічне благополуччя в пустелі? А саме до цього веде їх ігнорування, і, тим більше – вирішення за рахунок заповідних проблем інших чи то реформування заповідної галузі на підставі чиїхось амбіцій! На жаль, в останні роки зміни в заповідній сфері великою мірою відбуваються саме так.
Захистимо наші заповідні зони від "абсолютної заповідності"! Збір підписів
Опубликовано Шапаренко в Пнд, 03/30/2015 - 16:12Свої гучні кампанії останнього півріччя - за звільнення директора Асканії-Нова В. Гавриленка та за деградацію степових заповідників і Дунайського біосферного - директор Київського еколого-культурного центру і помічник голови Комітету з екології Верховної Ради В. Борейко вів з позиції своєї інтерпретації концепції "абсолютної заповідності".
Півтора тижня тому з’ясувалося, що майже рік її положення впихуються до Закону "Про природно-заповідний фонд України" – якщо лобістам цієї ідеї вдасться реалізувати свої мрії, багато які з наших заповідних зон деградують.
Тому цим повідомленням ми починаємо збір підписів за мораторій на спірні нововведення до нормативної бази заповідної сфери - до їх найширшого обговорення. Проект звернення знаходиться тут.
Ваші підписи (прізвище, ініціали, організація - якщо є, населений пункт) шліть на адресу pe4enegy@gmail.com, з темою "за заповідні зони".
Заповідники вимагають обговорення новацій заповідного законодавства - комітет з екології не реагує
Опубликовано Шапаренко в Чт, 03/19/2015 - 10:13Останні два тижні для екологічної громадськості стали неприємним сюрпризом: раптом з’ясувалося, що у Верховній Раді розробляється низка законопроектів, які суттєво змінюють Закон "Про природно-заповідний фонд України", і про існування яких за межами Ради ніхто не знав.
Найбільше обурення у фахівців визвав законопроект народних депутатів М. Томенка і А. Тягнибока № 0916 - "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України" (щодо охорони тваринного світу), який (без обговорення із спеціалістами та громадськістю!) вже подається на друге читання. В цьому повідомленні ми приводимо нові висновки фахівців щодо нього, які були направлені до комітету екології - на попередні (їх ми наводили раніше), комітет ніяк не відреагував.
Отже, далі – чергова спроба достукатися до наших законотворців.
Фахівці заповідної справи народним депутатам: "Законопроект 0916 – загроза дикій природі України!"
Опубликовано Шапаренко в Ср, 03/18/2015 - 13:37Зараз до другого читання готується зареєстрований народними депутатами М. Томенком і А. Тягнибоком проект Закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України" (щодо охорони тваринного світу). Ним, в тому числі, планується закріпити за заповідними зонами в якості завдання "підтримку природних спонтанних процесів і явищ" (фактично – заборонити регуляторні заходи) та заборонити в них "здійснення протипожежних і санітарних заходів, що не порушують режиму заповідника; спорудження у встановленому порядку будівель та інших об'єктів, необхідних для виконання поставлених перед заповідником завдань; збір колекційних та інших матеріалів, виконання робіт, передбачених планами довгострокових стаціонарних наукових досліджень, проведення екологічної освітньо-виховної роботи" (подробиці).
Обурені таким перебігом подій, у вівторок фахівці заповідної справи направили низку звернень до комітету екології. Найцікавіші з них наводимо в цьому повідомленні.
На ранок середи комітет на ці звернення ще ніяк не відреагував.
С. Шапаренко, Екологічна група "Печеніги"
О перекручивании фактов по методу Борейко-Бриниха
Опубликовано Шапаренко в Вс, 11/30/2014 - 22:59Уважаемые коллеги!
Ниже мы приводим ответ директора Дунайского биосферного заповедника А. Волошкевича на очередные надуманные обвинения – теперь со стороны Бриниха.
Напомним: 17 ноября мы опубликовали его опровержение обвинений со стороны Борейко, тот на него по сути ничего не ответил, лишь заявил, что А. Волошкевичу «нужно соблюдать Закон». Уже 22 ноября Бриних развил этот тезис, описав, как ему чудится, как А. Волошкевич не соблюдает законодательство.
Борейко о Дунайском заповеднике: ложь и перекручивание фактов
Опубликовано Шапаренко в Пнд, 11/17/2014 - 23:44Ответ директора Дунайского биосферного заповедника Александра Волошкевича на очередные обвинения директора КЭКЦа Владимира Борейко
Абсолютно-заповедный нарыв
Опубликовано Шапаренко в Пт, 11/07/2014 - 15:58Отзыв директора БЗ "Аскания-Нова" В.Гавриленко на интервью директора КЭКЦа В.Борейко "Заповедность – это инструмент защиты прав дикой природы"
Положення проведення сінокосіння в межах степових ділянок біосферних і природних заповідників, заповідних зон національних природних парків і регіональних ландшафтних парків
Опубликовано Шапаренко в Сб, 10/04/2014 - 18:43Проект
1. Для збереження унікальних природних комплексів, що історично склалися, і видового різноманіття (генофонду) тварин, рослин, грибів та мікроорганізмів на степових ділянках біосферних і природник заповідників, заповідних зон національних природних парків і регіональних ландшафтних парків проводиться режимне сінокосіння.
2. Сінокосіння відбувається згідно лімітів, які затверджуються Міністерством екології та природних ресурсів України.
3. Площі, які підлягають викошуванню, щорічно визначаються Науково-технічною радою біосферних і природних заповідників, національних природних і регіональних ландшафтних парків, з урахуванням Проекту організації території установ природно-заповідного фонду України.
КЕКЦ "продавлює" своє Положення про косіння в заповідних зонах
Опубликовано Шапаренко в Пт, 10/03/2014 - 21:55Як ми повідомляли, Київський еколого-культурний центр подав до Мінприроди проект Положення проведення сінокосіння в межах степових ділянок біосферних і природних заповідників, заповідних зон національних природних парків і регіональних ландшафтних парків,
за яким сінокосіння в заповідних зонах має проводитися не раніше 1 серпня, вестися не нижче 10 см над поверхнею ґрунту і тільки вручну, і в присутності держекоінспектора, має бути закінчено за 15 днів, а сіно повинно вивозитися тільки кіньми.
Поки більшість фахівців схиляється до думки, що цей документ як мінімум потребує доробки, як максимум – взагалі повинний бути відхилений, КЕКЦ "додає ваги" своєму творінню:
Як повинні коситися заповідні степи?
Опубликовано Шапаренко в Чт, 10/02/2014 - 16:30(КЕКЦ запропонував нові правила косіння степових резерватів)
Шановні колеги! Особливо - хто працює в заповідниках і національних парках!
25 вересня директор Асканії-Нова В.Гавриленко повідомив, що Київський еколого-культурний центр подав на розгляд Мінприроди проект Положення проведення сінокосіння в межах степових ділянок біосферних і природних заповідників, заповідних зон національних природних парків і регіональних ландшафтних парків - із проектом наказу на його затвердження.
Директор Асканії-Нова В.С. Гавриленко про КЕКЦ та його "абсолютну заповідність"
Опубликовано Шапаренко в Чт, 09/25/2014 - 12:23Шановні колеги!
Я ознайомився з повідомленням "Громадськість захищає Асканію-Нова від "абсолютної заповідності" і бачу в ньому достатньо глибокий аналіз ситуації, яку створює на терені України діяльність Київського еколого-культурного центру. Я також розумію заклопотаність громадських організацій, які піднімають питання стосовно дотримання існуючих вимог законодавства, незважаючи на каламутну ситуацію в країні.
Стосовно нападок Київського еколого-культурного центру на біосферний заповідник "Асканія-Нова"
Опубликовано Шапаренко в Ср, 09/17/2014 - 09:37Відкрите звернення
Президенту України Порошенку П.О.
Міністру екології та природних ресурсів України Мохнику А.В.
Президенту Національної академії аграрних наук України, академіку Гадзалу Я.М.
Голові Громадської ради Міністерства екології та природних ресурсів України В.В. Савицькому
Шановні державні і громадські діячі!
Усього на захист Асканії від Борейка виступило 124 чоловіка.
Опубликовано Шапаренко в Пнд, 09/15/2014 - 22:54З 14 по 15 вересня відкрите звернення "Стосовно нападок Київського еколого-культурного центру на біосферний заповідник "Асканія-Нова" підтримали:
На захист Асканії від Борейка зібрано ще 33 підписи – їх збір триває.
Опубликовано Шапаренко в Пнд, 09/15/2014 - 00:13З 11 по 14 вересня відкрите звернення "Стосовно нападок Київського еколого-культурного центру на біосферний заповідник "Асканія-Нова" підтримали:
Л.В. Афанасьєва, завідуюча лабораторією соціологічних досліджень Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького;
С.О. Решетов, Молодіжна громадська організація "Клуб "Білі Ворони" м. Дніпрорудного Запорізької області";
В. Іванець, Національний екоцентр України, Київ;
О. Соколенко, Національний екоцентр України, Київ;
І.І. Мойсієнко, д.б.н., професор, завідувач кафедри ботаніки Херсонського державного університету;
Директор Асканії В.С. Гавриленко про метушню навколо заповідника
Опубликовано Шапаренко в Сб, 09/13/2014 - 19:11Дорогі друзі! Шановні колеги!
В останній тиждень серед українських природоохоронців розгорнулася кампанія за збереження біосферного заповідника "Асканія-Нова" від нападок Київського еколого-культурного центру – підписи за це ми збираємо з 10 вересня. До речі, хто ще не підписав звернення, ще має шанс це зробити – переходьте за посиланням.
А нижче ми приводимо бачення директора заповідника, В.С. Гавриленка, стосовно того, що зараз відбувається навколо установи, якою він керує 25 років. Його попередній лист на цю тему дивіться тут.
Захистимо Асканію!
З повагою, С. Шапаренко.
*
Проти зазіхань Борейка на Асканію-Нова виступило 48 чоловік.
Опубликовано Шапаренко в Чт, 09/11/2014 - 21:23Збір підписів на захист заповідника триває.
Дорогі друзі! Шановні колеги!
Учора, 10 вересня ми закликали вас підтримати звернення "Стосовно нападок Київського еколого-культурного центру на біосферний заповідник "Асканія-Нова". Його передісторією стали вимоги директора КЕКЦа В. Борейка припинити випасання великих копитних в абсолютно заповідній зоні заповідника - на Великому Чапельському поді.
Захистимо Асканію-Нова від Борейка!
Опубликовано Шапаренко в Ср, 09/10/2014 - 11:25Дорогі друзі! Шановні колеги!
На початку вересня в своїй кампанії щодо "повсюдної абсолютної заповідності" відомий "асфальтовий вчений" і "заслужений природоохоронець України" В. Борейко добрався, нарешті, до Асканії-Нова.
Тут ви можете подивитись на його звинувачення заповідника, а тут – на лист до Президента України із проханням не вилучати із абсолютно заповідної зони Асканії територію, де більше 100 років випасають великих копитних, звільнити її нинішнього директора, В. Гавриленка, та перепідпорядкувати заповідник Мінприроди.