земельні проблеми Слобожанського НПП

Дайте Слобожанському національному парку землю!

Наразі відсутність землі вже створює парку проблеми: зі службою охорони - яка начебто дублює функції лісової охорони лісгоспу і тому даремно витрачає державні кошти. Формальна непередача землі парку у користування унеможливлює проведення ним природоохоронних заходів: фактично землі у парка нема, тож і заходи йому проводити ніде. Вирішити це питання можна тільки на рівні Агенції лісових ресурсів та Мінприроди.

v:2749

Дайте національним паркам ліси!

Міністру аграрної політики і продовольства України
Швайці Ігорю Олександровичу

Відкрите звернення
Шановний Ігор Олександрович,

Наша країна переживає важкі часи - попередня злочинна влада за роки безладу майже знищила систему державного управління, залишивши за собою купу невирішених питань. Одним з них є збереження національного природного надбання, а саме, нормальне функціонування національних природних парків та заповідників.

v:19574

Сможет ли революция преодолеть лесную бюрократию?

В течение 2009-2010 годов Президентом Украины был создан ряд национальных парков. Восемь из них созданы на землях лесного фонда. Однако, без официальной передачи земель в пользование, парки — не хозяева на своей земле. У них нет возможности выполнять природоохранную, научную и образовательную работу в полной мере.

Неоднократно мы обращали внимание на эту проблему ("Разорвать заколдованный круг вокруг земель Слобожанской нацпарка").

v:8103

Розірвати зачароване коло навколо земель Слобожанського нацпарку!

SlobozhZima.JPG

Відкрите звернення Начальнику Харківського управління лісового та мисливського господарства

Шановний панове!

Одним з найбільш турбуючих природоохоронну громадськість питань є охорона заповідних лісів. В цьому до себе особливу увагу привертають об’єкти природно-заповідного фонду загальнодержавного значення - саме вони є осередками розвитку заповідної справи. На Харківщині одним з таких цінних охоронних об’єктів є національний природний парк (НПП) "Слобожанський" - створений Указом Президента України № 1047/2009 від 11 грудня 2009 р. Основними його завданнями є збереження цінних лісових комплексів, проведення наукових досліджень, екологічна освіта та розвиток зеленого туризму.

v:6497

Общественность вынудила Лесное агентство передать землю национальному парку

Slobozh.jpg

Обычный человек под лозунгом: "Лес – наше богатство!" – подразумевает его природную ценность – место, где можно отдохнуть, вековые деревья, щебет птиц, грибы с ягодами, и тому подобное. Наши лесники более прагматичны, и понимают это высказывание буквально: "богатство" – это то, на чем можно, и следует заработать. Именно из-за таких расхождений в подходе к лесам лесные хозяйства у нас всегда были наиболее последовательными борцами с лесными резерватами.
Слобожанский национальный парк лесной почти весь, и поэтому испытал на себе "бережное" отношение лесников еще до своего появления: пока согласовывалось его создание, ряд наиболее ценных участков будущего природного резервата был попросту вырублен. Но и потом от такого отношения он никуда не делся: лесники должны были передать парку землю, но игнорировали это. А если парковской землей распоряжается другое учреждение - как парку выполнять свои задачи? О какой охране природы при этом вообще может идти речь?

v:4743

Тепер допомога потрібна Слобожанському національному парку

Slobozh.jpg

Шановні колеги!
Слобожанський національний природний парк був створений у 2009 році, в Краснокутському р-ні Харківської обл. Його історія багата битвами, складнощами і своїми героями. Наприклад, до його складу потрапили найцінніші землі, а сама територія парку не була повністю вирубана, багато в чому завдяки величезній роботі, проведеній Валерієм Ловчиновським.
Здавалося б, Указ Президента, яким було створено цей парк, дозволить зітхнути спокійно всім небайдужим до збереження природи. На жаль, вийшло далеко не так. Тільки в цьому році в парку запрацювала адміністрація, яка відразу ж зіткнулася з купою проблем. Найболючіша з них - земля. Згідно з Указом Президента, вся територія парку (5244 га) передається йому ж у користування. Все, здавалося, дуже просто, але куди там! Адже нацпарк підпорядкований Мінприроди, а землі, які йому передаються, зараз у лісового відомства. А воно, природно, віддавати їх бажанням не горить.

v:6298

Щодо земельного питання національного природного парку "Слобожанський"

Slobozh.jpg

Міністру екології та природних ресурсів України Е.А. Ставицькому

Шановний Едуард Анатолійович!
Одним з основних напрямків екологічної політики нашої держави є розвиток заповідної справи. На Харківщині заповідні землі займають лише 2,3% загальної площі області. Тому кожен об’єкт природно-заповідного фонду має велике значення та знаходиться під пильною увагою громадськості. Одним з самих цінних природних резерватів є національний природний парк "Слобожанський". Він був створений Указом Президента України № 1047/2009 від 11 грудня 2009 р., – для збереження природних комплексів, наукових досліджень, екологічної освіти й розвитку туризму. Але на цей час свої функції в повному обсягу він виконувати не в змозі.

v:6080
RSS-материал

Теги

Вход в систему

__________track masteringtrack mastering

_______Яндекс.Метрика