Вулканчики із опаришів як наслідок корупції та її законного неприпинення

Орендатор ставка Гайдучка (що в селищі Бабаї-2 Харківського району) В. Волков від здохлої риби позбавляється невітіюватим засобом - висипаючи на берег орендованого водоймища. В минулому році місцеві мешканці зверталися з цією проблемою до орендодавця, Харківської райадміністрації, але крім відписки від начальника управління житлово-комунального господарства О. Тройно нічого не добилися. Тому й недивно, що цього року все повторилося – в середині травня своєю "зіпсованою продукцією" п. Волков перетворив береги ставка на смердюче джерело небезпечних інфекцій.

Обурені втратою улюбленого місця відпочинку, бабаївці провели справжнє розслідування його орендаторства. І тут з'ясувалося, що "економна утилізація" – не єдине порушення у волківському використанні Гайдучки. Так, він вимагає оплату за лов будь-якої риби, а за законом, за рибу, яку він не вирощує (за карася, окуня, лина, плотву тощо), він оплати вимагати не може.
Він розмістив в прибережній смузі гараж і баню – а Водним Кодексом розміщення в прибережній смузі стаціонарних будівель заборонено. Не облаштовував на березі місця для відпочинку – а саме цього вимагають умови його договору оренди. Все це, а на додаток – ще й хамська поведінка його охоронців, є достатніми підставами для розірвання з ним договору оренди. Проте Харківська райадміністрація, яка за 11 років жодного разу не перевірила виконання умов договору, не тільки не бажає його розривати, а, навпаки, створює для п. Волкова найвигідніші умови – за весь час орендна оплата не була проіндексована, і зараз за ставок площею в 5,5 га на рік він платить аж 700 гривень!

Не стали заїкатися про розірвання договору і районні депутати. 25 червня колективну заяву бабаївців перевіряла їх робоча група на чолі з головою комісії з питань агрополітики, земельних відносин та екології І. Бєдновим й депутатом, начальником Головного управління Держкомзему в Харківській області, С. Бізікіним (обидва пройшли до райради за списками ПР). За повідомленням на сайті райадміністрації, "Представники громади та члени робочої комісії прийняли комплекс заходів по виправленню негараздів, які відзначені в заяві громадян, та поставили на контроль питання забезпечення належного екологічного стану території. Орендатору Волкову В.Г. запропоновано вжити заходів по виконанню умов договору в повному обсязі. Робоча комісія надала два тижні часу для виправлення недоліків. І в порядку контролю здійснить повторну перевірку".
При цьому відвідати береги з гниючою рибою народні обранці відмовилися, стверджуючи, що "там вже нічого немає"...

В цій ситуації виявилися безсилими і контролюючі інстанції – бо в Україні вже майже рік заборонено перевіряти бізнес-структури. Цей мораторій був запроваджений Верховною Радою, рибінспекція зафіксувала на березі Гайдучки загиблу рибу, екоінспекція проаналізувала стан води в ставку (з ним було все нормально). І все. І ніяких претензій до них не пред’явиш – в державі мораторій, вони ж роблять, що можуть…

Тим часом, коли скандал навколо цього ставка розгорівся, а проблему підхопили ЗМІ, орендатор "вирішив проблему" – присипав гниючу рибу тонким шаром землі. Однак дощі знов оголили її, і тепер на берегах Гайдучки, усупереч думці народних обранців, з'явилися справжні вулканчики з опаришів – не кажучи про страшний сморід та трупні стоки до ставка…

Отже, місцевим мешканцям лишається лише сподіватися, що в кінці цього тижня районні депутати свою обіцянку виконають. Тільки незрозуміло, що вони зроблять п. Волкову – знов зажадають обіцянки, що надалі "все буде добре"?
*
____________________

КОНТАКТ:
Андрієвська Тамара: тел. (099) 536-78-67, [email protected]
Шапаренко Сергій: тел. (066) 387-46-81, [email protected]

Підготовлено ЕкГ "Печеніги", при використанні матеріалів бюлетеня прохання посилатися на джерело.

v:4807

Теги

Вход в систему

__________track masteringtrack mastering

_______Яндекс.Метрика