степ
"Абсолютна заповідність" = руйнування українських заповідних зон!
Опубликовано Шапаренко в Ср, 03/01/2017 - 18:55На закон 2023 Президент має накласти вето!
"Депутати вирішили знищити "Асканію-Нову" та дозволити "царські полювання":
"7 лютого цього року Верховна Рада України прийняла у другому читанні законопроекти № 2023 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо виконання Конвенції 1979 року про охорону дикої флори і фауни та природних середовищ існування в Європі)" та № 2604 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо імплементації європейських екологічних норм про охорону середовища рідкісних видів тварин і рослин)".
Комітет з екології серйозно взявся за знищення останніх українських степів
Опубликовано Шапаренко в Втр, 06/30/2015 - 19:45Про антиекологічні витівки нинішнього Комітету з екології Верховної Ради ми писали неодноразово: формально покликаний закладати підстави для збереження природи, фактично він із незрозумілою впертістю робить все для знищення здобутків наших природоохоронців за останні 100 років.
Ось і сьогодні на розгляд Комітету виноситься підготовлений депутатами П. Дзюбликом, А. Дирівим та І. Рибаком проект закону № 1665 - "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо охорони фауни, флори та посилення боротьби з браконьєрством)" – яким в заповідних зонах планується припинити режимне сінокосіння – захід, без якого в сучасних умовах зберегти наші степи неможливо.
Положення проведення сінокосіння в межах степових ділянок біосферних і природних заповідників, заповідних зон національних природних парків і регіональних ландшафтних парків
Опубликовано Шапаренко в Сб, 10/04/2014 - 18:43Проект
1. Для збереження унікальних природних комплексів, що історично склалися, і видового різноманіття (генофонду) тварин, рослин, грибів та мікроорганізмів на степових ділянках біосферних і природник заповідників, заповідних зон національних природних парків і регіональних ландшафтних парків проводиться режимне сінокосіння.
2. Сінокосіння відбувається згідно лімітів, які затверджуються Міністерством екології та природних ресурсів України.
3. Площі, які підлягають викошуванню, щорічно визначаються Науково-технічною радою біосферних і природних заповідників, національних природних і регіональних ландшафтних парків, з урахуванням Проекту організації території установ природно-заповідного фонду України.
КЕКЦ "продавлює" своє Положення про косіння в заповідних зонах
Опубликовано Шапаренко в Пт, 10/03/2014 - 21:55Як ми повідомляли, Київський еколого-культурний центр подав до Мінприроди проект Положення проведення сінокосіння в межах степових ділянок біосферних і природних заповідників, заповідних зон національних природних парків і регіональних ландшафтних парків,
за яким сінокосіння в заповідних зонах має проводитися не раніше 1 серпня, вестися не нижче 10 см над поверхнею ґрунту і тільки вручну, і в присутності держекоінспектора, має бути закінчено за 15 днів, а сіно повинно вивозитися тільки кіньми.
Поки більшість фахівців схиляється до думки, що цей документ як мінімум потребує доробки, як максимум – взагалі повинний бути відхилений, КЕКЦ "додає ваги" своєму творінню:
Як повинні коситися заповідні степи?
Опубликовано Шапаренко в Чт, 10/02/2014 - 16:30(КЕКЦ запропонував нові правила косіння степових резерватів)
Шановні колеги! Особливо - хто працює в заповідниках і національних парках!
25 вересня директор Асканії-Нова В.Гавриленко повідомив, що Київський еколого-культурний центр подав на розгляд Мінприроди проект Положення проведення сінокосіння в межах степових ділянок біосферних і природних заповідників, заповідних зон національних природних парків і регіональних ландшафтних парків - із проектом наказу на його затвердження.