На підписи проти мораторію на екологічні перевірки чекаємо до завтра!

За 28-29 грудня відкрите звернення "Мораторій на екологічні перевірки - шлях до екологічної катастрофи!" підтримали:
Г. Гузь Алчевськ Луганської обл.; Є. Каролінський, Харківський національний університет ім. В.Н. Каразіна; К. Норенко, Молодіжне відділення Національного екоцентру України; В. Борейко, Київський еколого-культурний центр; О. Листопад, Київ; А. Неліпа, Всеукраїнське громадське об'єднання "Громада Рибалок України", Київ; С. Строй, громадська організація "Автомайдан-Київ"; О. Степаненко, Еколого-гуманітарне об'єднання "Зелений Світ", Чортків Тернопільської обл.; Г. Проців, Екологічний клуб "Край", Бережани Тернопільської обл.; А. Серпінська, Асоціація зоозахисних організацій України; Г. Геращенко, громадська організація "Територія миру", Харків; А. Тупіков, Національний природний парк "Дворічанський", Харківська обл.; Г. Величко, Національний природний парк "Дворічанський", Харківська обл.; Ю. Рибакова, Київ; О. Бурковський, Всеукраїнська екологічна ліга, Димитров Донецької обл.; А. Куземко, Європейська степова група (European Dry Grassland Group); Д. Лазненко, Науковий центр прикладних екологічних досліджень Сумського державного університету; Г. Абрамова, Слов’янська міська громадська організація "Товариство захисту тварин "Вірність", Донецька обл.; Н. Саідахмедова, Національний природний парк "Слобожанський", Харківська обл. та О. Лєвінте, громадська організація "Запобігання жорстокості до тварин", Знам’янка Кіровоградської обл.
Велике спасибі вам!

Враховуючи нестандартність нинішньої ситуації – і темп прийняття законів нинішнім скликання Верховної Ради, і близькі свята - збір підписів продовжений до 12-00 30 грудня. Потім ми поширимо його.
Хто ще не підтримав це звернення - свої підписи (прізвище, ініціали, організація - якщо є, населений пункт) шліть на адресу [email protected]. Саме звернення дивіться нижче.
З повагою, С. Шапаренко.
*

Народним депутатам України
Прем’єр-міністру України

Мораторій на екологічні перевірки - шлях до екологічної катастрофи!

Шановні панове!
Всі ми розуміємо, що для виходу з гострої кризової ситуації, в якій за останній рік опинилася Україна, необхідно оживлення підприємництва. Але, щоб не впасти в іншу крайність - потрапити з економічної кризи до екологічної, активізація бізнесу не повинна відбуватися за рахунок руйнування довкілля.
Зараз групою харківських позафракційних депутатів - В. Мисиком, А. Денисенком, В. Писаренком, Д. Святашем та О. Фельдманом - зареєстрований проект Закону "Про мораторій на проведення перевірок суб’єктів господарювання". Згідно нього, до 31 грудня 2019 року планові та позапланові перевірки суб'єктів господарювання мають бути припинені (хіба що за бажанням самого суб’єкта). Одночасно обіцянки щодо подібного мораторію лунають і від представників Уряду - зокрема, від міністра економіки А. Абрамавічуса.
Не торкаючись доцільності призупинення таких перевірок взагалі, бажаємо звернути вашу увагу, що в екологічній сфері повністю їх припиняти неприпустимо.

Цей експеримент ми вже зробили: Законом "Про Державний бюджет України на 2014 рік" було встановлено, що до кінця 2014 року перевірки мають проводитися або з дозволу Кабінету Міністрів, або за бажанням суб’єкта господарювання. Внаслідок цього за п’ять місяців дії цього мораторію екоінспекція не здійснила перевірки численних фактів порушення природоохоронного законодавства, які були виявлені громадськістю. Зокрема: будівництво качиної ферми на Десні в Чернігівській області на 10.000.000 голів; рубки та полювання в національному природному парку "Білоозерський"; рубки без отримання лімітів на природокористування на територіях природно-заповідного фонду в Сумській, Вінницькій, Рівненській, Хмельницькій та інших областях; забруднення річки Коник в Києві; будівництво ГЕС на р. Случ в Губкові на Рівненщині; рубки та будівництво в лісі в Бородянському районі Київщини; рубки в Путильскому та Гринявському лісгоспах; виділення земельної ділянки в прибережно-захисній смузі Південного Бугу в Вінниці; розорювання земельної ділянки в національного природному парку "Дворічанський"; утримання тварин в цирку "Престиж" в Кіровограді; проведення собачих боїв у м. Фастів Київської обл.; утримання ведмедя в м. Українка Київської обл.; натаскування мисливських собак на ведмедя в Трипіллі Обухівського району Київської обл. тощо.
А якщо перевірки не здійснювалися - то і ці порушення не припинялися - бо іншого механізму їх припинення в державі просто не існує. І це тільки факти, про які відомо нам. Скільки усього екологічних порушень і злочинів відбулося за цей час в Україні, невідомо нікому… - бо без перевірок вони навіть не фіксувалися.

Діяльність Державної екологічної інспекції громадськість критикувала постійно: вона і недосконала, і корумпована. Але це - єдиний механізм припинення в державі екологічних порушень. Якщо зупинити його - вони захлиснуть державу.
Кожний, хто стикався з діяльністю інспекцій, знає, що джерело хабарів - планові перевірки, коли перевіряючі з’являються на підприємство без будь-якого фактичного приводу, шукають порушення, і часто просто придумують їх, щоб наповнити свою кишеню. Головне тут - що, по великому рахунку, такі перевірки безпідставні: як підприємство порушило нормативи, і чи порушило їх взагалі, до початку перевірки інспектор не знає. Інша справа - перевірки позапланові. Вони здійснюються за сигналами громадян або державних органів - за вже поміченими фактами, які свідчать про порушення, і саме які слід перевірити. Більшість екологічних порушень виявляється саме під час таких перевірок.

З огляду на наведене вище,
вимагаємо не приймати ніяких нормативних актів, які б припиняти, або призупиняли проведення Державною екологічною інспекцією позапланових перевірок суб’єктів господарювання.
Розвитку економіки вони аж ніяк не завадять, а довкілля допоможуть зберегти.

З повагою,
1. С. Шапаренко, Екологічна група "Печеніги", Харків.
… 19. Г. Абрамова, Слов’янська міська громадська організація "Товариство захисту тварин "Вірність", Донецька обл.
20. …
*
____________________

КОНТАКТ:
Шапаренко Сергій: тел. (066) 387-46-81, [email protected]

Підготовлено ЕкГ "Печеніги", при використанні матеріалів бюлетеня прохання посилатися на джерело.

v:5302

Теги

Вход в систему

__________track masteringtrack mastering

_______Яндекс.Метрика