Заказники Харківської області під прапором
Зазвичай немає нічого поганого в тому, щоб встановити прапор на певній території. Проте це, як правило, означає, що організація, яка той прапор встановила, несе відповідальність за добробут території під ним. Наразі ж система ПЗФ Харківської області знаходиться у глибокому занепаді, у чому ми впевнилися під час низки рейдів. Тому ніхто не має морального права встановлювати прапора над цими територіями, доки вони забудовуються, розорюються, використовуються задля браконьєрства, видобутку піску та систематично випалюються - це просто ганебно.
*
Щодо порушення охоронного режиму у заказниках м. Харкова, Первомайського, Барвенківського районах Харківської області
Начальнику Державної екологічної інспекції в Харківській області
копії: Начальнику Державної екологічної інспекції України,
Голові Обласної державної адміністрації Харківської області
Протягом 1-13.05.2013 ЕкГ "Печеніги" у Харківській області було перевірено стан 11 об'єктів природно-заповідного фонду (ПЗФ). Перевірки, так само, як і перевірки 2012 року, виявили принципову недостатність контролю за станом об'єктів ПЗФ Харківської області та їх охорони: в усіх перевірених об'єктах було знайдено численні порушення охоронного режиму, деякі з яких спричинили значні збитки державі.
Зокрема:
1.05.2013 було перевірено стан більшості заказників Барвенківського району Харківської області.
В усіх без виключення перевірених заказниках було виявлено порушення охоронного режиму.
Найбільш серйозні виявлені в заказнику "Куплеватське":
крім того, що в цьому заказнику немає жодних охоронних знаків,
в ньому розорано близько половини його території: крім того, що державі внаслідок цього завдано істотних збитків, це згодом може знищити місця перебування птахів, що гніздяться в заказнику.
В заказнику "Семенівський" відсутні аншлаги, видобувається пісок, випалюється болотна та лугова рослинність, частина його земель розорена - останнє можна виявити при порівнянні схеми заказника із супутниковою зйомкою його території. Це розорювання також може знищити місця гніздування птахів, що охороняються.
У заказнику "Мар’ївський" було знайдено сміття (кістки), крім того, рослинність у ньому нещодавно було повністю спалено.
В заказниках "Красногірський", "Данилівський", "Бритай" не було виявлено жодного інформаційного аншлагу.
8.05.2013 було перевірено стан заказника "Крюківський" (розташованого на території м. Харків) – де також не було жодного інформаційного аншлагу. Частина цього заказника забудовується, на значній його території знайдено сліди видобування піску, в центральній частині - декілька смітників.
13.05.2013 було перевірено стан більшості заказників Первомайського району. В усіх без виключення перевірених заказниках було знайдено порушення охоронного режиму.
В заказнику "Єфремівський" не було знайдено жодного інформаційного аншлагу, нещодавно усю рослинність цієї території природно-заповідного фонду було спалено, на території заказника знайдено пошкодження верхнього шару ґрунту - площею близько 15 м2, що свідчить про зариття тут якихось відходів.
На значній площі заказника "Берецький" виявлено розорювання.
В заказнику "Верхньобишкинський" площа ставка перевищує встановлену проектом вдвічі, територію заказника забудовано, на його території знаходяться величезні кар'єри та видобувається пісок, поряд з кар'єрами знайдено наслідки випалювання сухої трави, крім того, аншлаги в заказнику потребують поновлення.
Заказник "Орільський" повністю розорано, крім того, у ньому не виявлено жодного інформаційного аншлагу.
Звертаємо вашу увагу на те, що згідно ст. 7 Закону України "Про природно-заповідний фонд ", межі територій та об'єктів природно-заповідного фонду встановлюються в натурі відповідно до законодавства. До встановлення меж територій та об'єктів природно-заповідного фонду в натурі їх межі визначаються відповідно до проектів створення територій та об'єктів природно-заповідного фонду.
Прошу провести перевірку вказаних фактів, вжити заходи реагування та припинити вказані порушення.
Прошу повідомити про вчинені заходи та їх результати.
Також прошу вчасно проконтролювати виконання наданих внаслідок перевірок приписів.
Член ради ЕкГ «Печеніги»
С.Ю. Балобін
*
____________________
КОНТАКТ:
Сергій Балобін, ЕкГ "Печеніги", тел. (066)255-73-97, sbalu@maіl.ru
Підготовлено ЕкГ "Печеніги", членом Міжнародного Соціально-екологічного Союзу.
При використанні матеріалів бюлетеня прохання посилатися на джерело.
free website hit counter code