Стосовно припинення порушень на території ботанічної пам'ятки природи "Сокольники-Помірки"

Начальнику Державної екологічної інспекції в Харківській області

Ботанічна пам'ятка природи місцевого значення "Сокольники-Помірки" розташована на території Харківського лісопарку, в кв.кв. № 52-54, 60, 61, 65, 68 (вид. 1-9, 13, 15-24) Лісопаркового господарства.

В 54 кварталі на початку червня цього року нами була виявлена діяльність, що призвела до порушення стану природних комплексів даного об’єкту природно-заповідного фонду України, зокрема:
1. Укріплення будівельними матеріалами шосейної дороги, яка йде від ресторану "Шервуд" (Білгородське шосе, 1а) вглиб кварталу, до автостоянки біля "Трактира "Печки-Лавочки". Це привело до засмічення земельних ділянок навколо неї та порушення на них рослинного покриву (див фото 1).
2. З'їзди з даної дороги "розбиті" важким транспортом, що порушило ґрунтовий та рослинний покрив навколо них (див фото 2).

3. Перед "Трактиром "Печки-Лавочки" в цьому кварталі знаходиться поле для міні-футболу "Football Park" (вул. Сокольники, 3 – див. фото 3). На краю поля, який виходить до дороги, насипаний ґрунт, знищений рослинний покрив, знаходяться будівельні матеріали (див. фото 4 – 6).

4. На узбіччях ґрунтової дороги, яка йде від автостоянки біля "Трактиру "Печки-Лавочки", проходить збоку нього, і є продовженням дороги, про яку йшлося вище, звалено штучне покриття для спортивного майданчика (див. фото 7) і деревні відходи (див. фото 8), чим територія пам’ятки природи також була засмічена.

Згідно із статтею 28 Закону "Про природно-заповідний фонд України", "На території пам'яток природи забороняється будь-яка діяльність, що загрожує збереженню або призводить до деградації чи зміни первісного їх стану".
Враховуючи це, прошу вжити заходів для припинення наведеної вище діяльності, яка вже призвела до порушень стану природних комплексів пам'ятки природи "Сокольники-Помірки", а також притягнути винних у ній до відповідальності.

Голова Ради ЕкГ "Печеніги" С. О. Шапаренко
*
____________________

Контакт: (066) 387-46-81, [email protected]

Підготовлено ЕкГ "Печеніги", членом Міжнародного Соціально-екологічного Союзу.
При використанні матеріалів бюлетеня прохання посилатися на джерело.

v:3150

Теги

Вхід

__________track masteringtrack mastering

_______Яндекс.Метрика