Комітет з екології Верховної Ради відверто ігнорує як висновки експертів, так і думку громадськості

6 квітня 77 представників наукової та екологічної громадськості, в тому числі – 18 науковців та 31 робітник заповідних установ - звернулися до Верховної Ради з відкритим зверненням "Ігнорування при законотворчості експертної думки призведе до руйнування заповідних зон". В ньому вони вимагали призупинити розгляд спірних законопроектів до їх всебічного експертного та громадського обговорення.
Однак Комітет з питань екологічної політики - який є головним в підготовці цих законопроектів – мабуть, знає краще за всіх, що потрібно нашому природно-заповідному фонду, і думкою експертів та громадськості не цікавиться.

У вказаному зверненні критикувалися, зокрема, законопроекти № 0916, зареєстрований народними депутатами М. Томенком й А. Тягнибоком - "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України" (щодо охорони тваринного світу), й № 0917, "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо охорони біорізноманіття)" - зареєстрований І. Сех й А. Тягнибоком. Зараз ці проекти законів були поставлені в порядок сесійного засідання Верховної Ради для розгляду у другому читанні на 9 квітня. Відповідальним за їх підготовку є М. Томенко.
Можна було вважати випадковістю небажання М. Томенка дати представникам громадськості (крім свого помічника та його прибічників) виступити на комітетських слуханнях 4 лютого. Але подальше ігнорування Комітетом громадської думки свідчить, що такий підхід є нормою в роботі Комітету.
Що ж, в такій ситуації лишається сподіватися або на "неекологічних" депутатів – що вони проголосують проти цих законопроектів, або на Президента – який може ветувати їх, якщо вони будуть прийняті.
С. Шапаренко, Екологічна група "Печеніги".

P.S. Збір підписів під зверненням "Ігнорування при законотворчості експертної думки призведе до руйнування заповідних зон" триває: з 5 квітня його підписало ще 11 чоловік.
Бажаючі підтримати його, можуть зробити це, надіслав свої підписи (прізвище, ініціали, організація - якщо є, населений пункт) на адресу [email protected], з темою "за заповідні зони".
*
____________________

КОНТАКТ:
Шапаренко Сергій: тел. (066) 387-46-81, [email protected]

Підготовлено ЕкГ "Печеніги", при використанні матеріалів бюлетеня прохання посилатися на джерело.

v:4965

Теги

Вход в систему

__________track masteringtrack mastering

_______Яндекс.Метрика