Іванівський

warning: Creating default object from empty value in /home/pechenegyorg/public_html/sites/all/modules/i18n/i18ntaxonomy/i18ntaxonomy.pages.inc on line 35.

А 33 квартал Іванівського заказника виявився-таки цінним!

Тернопільські можновладці збираються провести біатлонну трасу по оселищам рідкісних рослин.
Більше року тернопільська влада намагається вилучити із Іванівського заказника 33 квартал. Фактично - для прокладення біатлонної траси, офіційно - через втрату ним природної цінності (будь-які інші причини скасування заповідного статусу є незаконними). Наміри можновладців спираються на "експертні" висновки, які в один голос стверджують, що нічого цінного в цьому кварталі нема. На їх підставі роззаповідання цієї ділянки погодило і Мінприроди.
Але місцеві активісти - які відвідують заказник чи не щодня - весною цього року зафіксували в 33 кварталі зростання занесеного до Червоної книги України підсніжника білосніжного. І на підставі цього зажадали від Мінприроди погодження на роззаповідання відкликати.

v:4248

Чи помітить Мінприроди цінність Іванівського заказника?

Вже більше року Тернопільська ОДА намагається роззаповідати 33 квартал Іванівського ботанічного заказника. Фактично - для спорудження біатлонної траси, офіційно - з високою метою "оптимізації його території (зміни меж)".
Скасування статусу будь-якої території природно-заповідного фонду, згідно нашого законодавства, можливе тільки в разі втрати нею природної цінності – причому це повинно підтвердити (погодити) Міністерство екології. А одним з найголовніших показників такої цінності є присутність на території видів, занесених до Червоної книги України.

v:4716

Заказник і біатлонна база на межі дерибану

Як Іванівський заказник заважає роздерибанити біатлонну базу у Підгородньому.
Передмістя Тернополя, село Підгороднє, межує із дубово-грабовим лісом – а тому є чи не ідеальним місцем для елітної забудови. За радянських часів, коли про подібне ніхто й подумати не міг, в його околицях, в тому самому лісі, у 1977 році був створений Іванівський заказник, а в 1985 році через ліс від села - база для тренувань з біатлону, в яку крім будівель ввійшла інфраструктура для тренувань: лиже-ролерна траса і стрільбище.

v:5784

Розумний Олег Барна: "Заказники – поскасовувати! З Дністровського каньйону - калюжу!"

Напередодні новорічних свят Тернопільська облрада вдруге не наважилася вилучити під сумнівний проект половину Іванівського заказника. Це питання вирішили перенести на місяць, за який створити комісію, яка має розібратися в кримінальних справах по порушеннях, зроблених в заказнику в 2013 році.
Але рішення про таку комісію не голосувалося, і в рішеннях ради відображене не було – тому, як Тернопільська рада розбирається зараз в майбутньому заказника, незрозуміло. Але якесь ворушіння навколо цієї проблеми дійсно є.

v:4585

Другий раунд також відбувся на користь Іванівського заказника

Весь цей рік "для спорудження лиже-ролерної траси" тернопільська влада готувала вилучення із Іванівського заказника спокусливого для забудови 33 кварталу. Перша спроба скасувати його заповідний статус була зроблена Тернопільською облрадою 30 листопада. Але завдяки совісним депутатам вона провалилася.
22 грудня свободівці - головні лобісти даної ідеї в облраді - зробили нову спробу. Хоча в цей день рада планувала розглядати тільки бюджет, вони в порядок денний сесії пропхали питання і про "Іванівський".

v:5678

Біатлонна траса як привід для дерибану заказника

Зараз вже нова влада під прикриттям турботи про дітей і спорт реанімує цей дерибан. З одного боку, ця траса - на якій має відбуватися стрільба із гвинтівок (біатлон є біатлон…) - проходитиме близько до будинків, тому міжнародного визнання вона точно не отримає, і взагалі сумнівно, що буде використовуватися як така. З іншого боку, ця територія знаходиться на самій околиці Тернополя – в престижній для забудови зоні, і заважає цьому лише статус заказника. Ліквідуй його – і можна нарізати ділянки під садиби…

v:8025

Спасение Ивановского заказника зависит от наших обращений! Сообщение 3.

Дорогие друзья! Уважаемые коллеги!
Как мы уже сообщали, для прокладки биатлонной трассы с конца августа этого года Тернопольский лесхоз вырубил часть Ивановского ботанического заказника - уничтожив при этом популяции краснокнижных растений: любки двулистой и лилии лесной. В ответ на это в сентябре в защиту ивановского природного резервата была начата общественная кампания; а 30 сентября в ее рамках мы просили вас отправить Экологической инспекции и Генеральной прокуратуре Украины требования пресечь нарушения в заказнике и привлечь виновных в них к ответственности.

v:15859

За знищення Іванівського заказника на Тернопільщині нарахували 29 тисяч гривень збитку – мільйони не побачили?

Майже місяць екологічна громадськість намагається відстояти Іванівський ботанічний заказник, який знаходиться в Тернопільській області. Нагадаємо суть цієї проблеми: для прокладки біатлонної траси Тернопільський лісгосп вирубав частину цієї території природно-заповідного фонду, попутно знищивши популяції червонокнижних рослин - любки дволистої та лілії лісової.
Однак контролюючі органи вирубку в заказнику з розбудовою траси для біатлону не пов’язують.

v:21728

Спасение Ивановского заказника зависит от наших писем! Сообщение 2.

Дорогие друзья! Уважаемые коллеги!
Чтобы продемонстрировать внимание общественности к будущему Ивановского ботанического заказника (Тернопольская обл.), 30 сентября мы просили вас отправить Экологической инспекции и Генеральной прокуратуре Украины соответствующие обращения. Напомним суть этой проблемы: для прокладки биатлонной трассы Тернопольский лесхоз вырубил часть заказника, попутно уничтожив популяции краснокнижных растений: любки двулистой и лилии лесной.

v:14444

Просим вашей помощи в спасении Ивановского заказника!

Уважаемые коллеги!
Мы уже сообщали об уничтожении ботанического заказника "Ивановский", которое происходит в Тернопольской области.
История этой проблемы началась еще в прошлом году, когда соседствующую с заказником лыжероллерную трассу спортивной базы по биатлону общества "Колос", "случайно" передали в частные руки. Чтобы искупить вину перед спортсменами, чиновники решили соорудить новую трассу - на территории заказника.

v:12461

Проверка Ивановского заказника: лесники от общения с экоинспекторами отказались

12 сентября мы сообщали, что Тернопольская экоинспекция 14 сентября собралась проверять соблюдение законодательства в Ивановском ботаническом заказнике, - после того, как в нем под лыжеролерную трассу учебно-спортивной базы по биатлону общества "Колос" было вырублено около 1 га дубово-грабового леса.
Но эта попытка пока ни к каким результатам не привела: директор Тернопольского лесного хозяйства, утром пообещав сделать для проверки все необходимое, к вечеру на звонки экологической инспекции не отвечал... - из-за чего проверка в воздухе и зависла.

v:13123

Экоинспекция проверит Ивановский заказник - когда его уже прорубили…

В конце прошлой недели украинский Интернет облетело известие, что на Тернопольщине уничтожается заказник "Ивановский".

Ботанический заказник местного значения "Ивановский" был создан решением исполкома Тернопольского областного совета от 22.07.77 № 360 вблизи села Подгородное Тернопольского района - в 33 и 34 кварталах Тернопольского лесничества. Объекты его охраны - дубово-грабовый лес, многие деревья которого - вековые, и в котором произрастают растения, занесенные в Красную книгу Украины - любка двулистная и лилия лесная.

v:12911
RSS-материал

Теги

Вход в систему

__________track masteringtrack mastering

_______Яндекс.Метрика