ртуть
Звалище біля «Харків-еко»: прикопані відходи вважати прибраними?
Опубліковано Шапаренко Пт, 04/26/2019 - 03:00Відвідування комунальниками 4 квітня цього року звалища біля ТОВ «Харків-еко» стало датою його офіційного визнання. До того звалювання тут відходів, подібних до тих, що «Харків-еко» обіцяє утилізовувати, фіксували тільки активісти.
Згідно із повідомленням Інтерактивної мапи Мінпприроди, «На підставі п. 4.2.20 Правил благоустрою території міста Харкова, керівництво ТОВ «Харків-Еко» повідомлено про необхідність приведення прилеглої до підприємства території до належного стану». Ну, як керівництво «Харків-еко» може сприйняти таку вказівку, передбачити було не важко: що є, все прикопати!
Спалюючи відходи, «Харків-еко» труїть Харків.
Опубліковано Шапаренко Ср, 04/03/2019 - 03:00Ситуація навколо звалища небезпечних відходів біля ТОВ «Харків-еко» потрохи продовжує розкручуватися.
Наше звернення, подане через Інтерактивну мапу, Мінприроди переслало Харківській ОДА, вона - міськраді, екоінспекції, продспоживслужбі і поліції. 1 квітня службовці Департаменту комунального господарства спробували обстежити звалище, але на його територію потрапити не змогли. Що й не дивно – всі в’їзди на неї, крім як з боку «Харків-еко», перериті. Тому екскурсію на звалище провели їм ми.
Винного в звалюванні поруч з «Харків-еко» небезпечних відходів шукатиме поліція.
Опубліковано Шапаренко Чт, 03/28/2019 - 14:318 жовтня минулого року ТОВ «Харків-Еко» заявило про намір створити на Немишлі підприємство з переробки ртутних відходів.
13 березня на ділянці, яка межує з його територією, і проїзд на яку є тільки з неї, були знайдені купи небезпечних відходів.
16 березня про виявлене несанкціоноване звалище ми повідомили Мінприроди
Як довіряти підприємству, яке збирається переробляти ртутні відходи?
Опубліковано Шапаренко Чт, 03/14/2019 - 13:2915 березня, в таборі Сонячний (Білгородське шосе, П'ятихатки) відбудуться громадські слухання щодо планів ТОВ «Харків-Еко» створити в Харкові підприємство з переробки ртутних відходів. Початок слухань о 12.45.
Інформація для нинішнього обговорення міститься в Звіті «Харків-еко» з оцінки впливу на довкілля – зрозуміло, що в ньому - як і будь-яке інше підприємство в такій ситуації - воно обіцяє, що нічого страшного його діяльність не спричинить. Можна повірити йому на слово, а можна оцінити, наскільки йому можна вірити – подивитися, як воно працює зараз.
Чого чекати від переробки ртутних відходів?
26 грудня розпочатий збір підписів проти розміщення в Харкові підприємства з переробки ртутних відходів. Планована потужність підприємства – 2,5 тони ртуті на рік. Приблизно стільки же могла виробляти «Микитртуть» - а як виробляла, можна подивитися на світлинах 2011 року.