У розграбування Чорнобильського полісся "криш" – як шарів у цибулі.
23 жовтня наш міністр екології О. Семерак урочисто відкрив новий офіс Чорнобильського біосферного заповідника: "Колектив заповідника забезпечує збереження унікальної території, її підтримку в оптимальному стані та можливість проведення наукових досліджень". Головне – "честь мундиру": цей заповідник підпорядкований Державному агентству України з управління зоною відчуження, - а що Мінприроди не в курсі про порушення, які відбуваються "під управлінням" Агентства, не віриться взагалі.
Викриття в середині травня Громадським ТВ виготовлення в Чорнобильській зоні радіоактивних паливних брикетів контролюючі органи ніяк не зацікавило.
Вони просто проігнорували, що засноване дружиною заступника Голови Нацполіції України, начальника Департаменту захисту економіки, Ігоря Купранця, ТОВ "Енівей" працює на даній території без відповідного дозволу, фактично – безконтрольно. ДАЗВ від цієї проблеми відхрестилося, перевернув все догори дригом, заявило, що до селища Вільча (де знаходяться енівеївські потужності) воно ніякого відношення не має (чому це не так, найкраще пояснив колишній заступник Голови ДАЗВ Дмитро Бобро). "Енівей" з того часу свою діяльність не припиняв (цікаво, хто зараз топить радіоактивними пелетами?), стосовно Купранця навіть не було проведено службове розслідування.
Єдиною відомою нам реакцією офіційних осіб на цю ситуацію став запит народного депутата О. Єднака - голова Агентства В. Петрук і його запевнював, що до Вільчі вони ніякого відношення не мають.
На питання стосовно рубок в зоні – а вони зараз фактично проводяться на території біосферного заповідника - п. Петрук стверджував, що і тут все гаразд – необхідні для їх проведення лісорубний квиток та ліміти на використання природних ресурсів ДАЗВ отримало.
При цьому на прохання надати нам копії проекту утилізації з території, що зазнала радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи, радіоактивно забрудненої деревини, та лімітів, ДАЗВ, усупереч вимогам діючого законодавства, нічого не відповіло. От чому? - що там приховувати?
Тож, виходить, що Нацполіція (або МВС?) в Чорнобильській зоні "кришує" незаконні виробництва,
ДАЗВ їх "не помічає",
Мінприроди робить гарну картинку – і для загалу, і для міжнародних інвесторів - як в зоні зараз все гарно?
Цікаво, як при цьому розподіляються грошові потоки?