Верховинський національний парк відстояв обов’язок охороняти свою територію

Івано-Франківський окружний адміністративний суд розглянув позов НПП "Верховинський" щодо зняття звинувачення Верховинської об’єднаної держфінінспекції у незаконному утриманні парком служби державної охорони, та повернення державі 6.177.924,31 грн., які були потрачені на її утримання.

Щоб розібратися в важливості для українських заповідних територій цього рішення, згадаємо наш пост від 24 лютого цього року:
"Землі національним природним паркам у нас надаються або з вилученням у попередніх користувачів або без нього. На землях, отриманих по першому варіанту – наданих в постійне користування - заповідна установа сама стає землекористувачем, на землях, отриманих "без вилучення" – лише контролює додержання природоохоронного законодавства іншими користувачами. При цьому, штат її служби охорони чомусь розраховується тільки з огляду на землі, надані в постійне користування.
У 2009-2010 роках в Україні було створено низку національних природних парків, більшість з яких досі або не змогли отримати в постійне користування надані ним указами Президента землі, або отримали з них далеко не всі. Найбільш вперто цьому протидіє Держлісагентство. Примітно, що при цьому воно не зважає ні на що – не тільки на звернення громадськості чи Мінприроди, а й на рішення Кабміну.
Зараз діяльність більшості національних парків перевіряється Держфінінспекцією, яка в ході цих перевірок з'ясовує, що усі нормативи штату їх служб охорони розраховані з урахуванням землі, яка у парків повинна знаходитися в постійному користуванні - але у багатьох не знаходиться... Тому "логічними" робляться висновки, що працівники служби охорони на сьогодні працюють без підстави – земель, які вони повинні охороняти, у парків нема - тож штат служби треба скоротити... Удвічі? Утроє? До нуля?"

Отже, саме "до нуля" державна фінансова інспекція вирішила скоротити службу охорони Верховинського нацпарку. Враховуючи ж, що з початку року вона перевіряла різні національні парки, можна чекати, що і багатьох з них чекають проблеми Верховинського.
Тепер же, оскільки прецедент в цій історії відбувся на користь заповідній установі, можна чекати, що її колегам подолати безглузді (але формально правильні!) звинувачення буде легше.
*
____________________

КОНТАКТ:
Шапаренко Сергій: тел. (066) 387-46-81, [email protected]

Підготовлено ЕкГ "Печеніги", при використанні матеріалів бюлетеня прохання посилатися на джерело.

v:4842

Теги

Вхід

__________track masteringtrack mastering

_______Яндекс.Метрика