Україна зекономить й на знищенні служб охорони заповідних установ?

Через неотримання новоствореними національними парками земель в постійне користування їх служби охорони можуть бути сильно скорочені.

Землі національним природним паркам у нас надаються або з вилученням у попередніх користувачів або без нього. На землях, отриманих по першому варіанту – наданих в постійне користування - заповідна установа сама стає землекористувачем, на землях, отриманих "без вилучення" – лише контролює додержання природоохоронного законодавства іншими користувачами. При цьому, штат її служби охорони чомусь розраховується тільки з огляду на землі, надані в постійне користування.
У 2009-2010 роках в Україні було створено низку національних природних парків, більшість з яких досі або не змогли отримати в постійне користування надані ним указами Президента землі, або отримали з них далеко не всі. Найбільш вперто цьому протидіє Держлісагентство. Примітно, що при цьому воно не зважає ні на що – не тільки на звернення громадськості чи Мінприроди, а й на рішення Кабміну.

Зараз діяльність більшості національних парків перевіряється Держфінінспекцією, яка в ході цих перевірок з'ясовує, що усі нормативи штату їх служб охорони розраховані з урахуванням землі, яка у парків повинна знаходитися в постійному користуванні - але у багатьох не знаходиться... Тому "логічними" робляться висновки, що працівники служби охорони на сьогодні працюють без підстави – земель, які вони повинні охороняти, у парків нема - тож штат служби треба скоротити... Удвічі? Утроє? До нуля?
Отже, на часі можна чекати скорочення – в рази – служб державної охорони новостворених національних парків.
З такою вивернутою логікою – спочатку не виконати вимоги законодавства щодо надання заповідним установам земель, а потім виконати законодавство щодо відповідності штату охорони площі наданих земель, ми, вслід за мораторієм на екологічні перевірки, "голодним пайком" для заповідних установ, доконаємо недобиту при Януковиче систему природно-заповідного фонду!

P.S. Заповідні установи, де зараз відбуваються такі перевірки Держфінінспекції, просимо повідомити нас про це.
*
____________________

КОНТАКТ:
Шапаренко Сергій: тел. (066) 387-46-81, [email protected]

Підготовлено ЕкГ "Печеніги", при використанні матеріалів бюлетеня прохання посилатися на джерело.

v:4816

Теги

Вход в систему

__________track masteringtrack mastering

_______Яндекс.Метрика