Війна за землю Липковатівського аграрного коледжу
Усупереч рішенням 11 судів Вадим Носовський продовжує рейдерський захват земель аграрного коледжу.
В існуючому з 1902 року Липковатівському аграрному коледжі зараз навчається 380 студентів, 90 % з яких – бюджетники. Держава надає цій установі кошти тільки на заробітні плати та стипендії - тому 80 % свого фінансування коледж забезпечує самостійно.
Примітно, що господарство цієї навчальної установи є одним з небагатьох в Україні, яке вирощує органічну продукцію (без застосування "хімії" – мінеральних добрив та отрутохімікатів).
"На міжнародних виставках "Агро" коледж отримав за неї три золоті медалі. Наші землі уже 15 років не "збагачуються" хімічними добривами, частина вирощеної на них продукції атестована як така, що відповідає стандартам виробництва та переробки, котрі є рівнозначними стандарту Європейського союзу" (із заклику колективу коледжу про допомогу проти рейдерів). Сертифікати і зразки органічної |
Докладніше про органічне виробництво в Липковатівці – в інтерв’ю агронома господарства Павла Панова:
Отже, 4271 гектар сільгоспугідь коледжу – це й запорука існування цієї навчальної установи, і робочі місця для липковатівців (фактично, умова самого існування села), і досвід виробництва "здорової" сільгосппродукції, досвід для усієї України фактичної, а не паперової, євроінтеграції.
З цих 4271 гектар 3647 становить рілля. З 2011 року навколо різних її ділянок земельники видумували різні проблеми, а колеж їх по мірі виникнення вирішував, але в січні 2015 року був поставлений перед фактом, що ріллі у нього вже нема…
"Під час оформлення документів на вищезгадану ділянку землі ДП "Центр державного земельного кадастру" протягом 4-х років повертало документи Липковатівського аграрного коледжу та відтягувало їх оформлення, доки не змінилося законодавство, - плануючи рейдерське захоплення.
Після чергового дооформлення документів у ДП "Харківський науково-дослідний та проектний інститут землеустрою" відділ Держземагенства в Нововодолазькому районі Харківської області відмовив Липковатівському аграрному коледжу в подальшому оформленні землі, мотивуючи це зміною законодавства України.
У цей час невідома нам особа звернулася до відділу Держземагенства із заявою про надання дозволу на реєстрацію у свою власність землі Липковатівського аграрного коледжу в кількості 1200 га. Це давно розроблена спеціалістами ДП "Центр державного земельного кадастру" класична форма рейдерської атаки – спочатку складаються списки людей, які мешкають на території всієї Харківської області, нібито бажаючих отримати землю по 2 га, а надалі діє юрист, який за довіреністю представляє інтереси вказаних людей по оформленню їх документів на землю.
Липковатівський аграрний коледж звертався з квітня 2011 р. і повторно звернувся у 2014 р. до правоохоронних органів та суду за захистом, але дієвого захисту до сьогодні не отримав, і рейдери наразі використовують цю ситуацію у власних цілях" (із заклику колективу коледжу про допомогу проти рейдерів).
Крім "двогектарників" (цікаво, вони взагалі знали, яке їм щастя привалило?) на липковатівську ріллю запретендували Носовський і якийсь Павленко. У відповідь на їх зазіхання селяни півтора роки відстоюють свою землю в судах (коледж виграв 11 справ), на пікетах, і в силових протистояннях з охоронцями та тітушками рейдерів.
Після всіх цих перепитій Павленко здався – ділянки, на які він претендував, повертаються до коледжу. Але Носовський протистояння продовжує – цього року Вищий спецiалiзований суд України з розгляду цивiльних i кримiнальних справ призупинив дію рішень всіх судів, які виграли липкуватівці! Тепер, коли ця тяжба буде "розконсервована", незрозуміло.
Докладніше про ситуацію в коледжі – в розповіді заступника директора коледжу з навчальної роботи Василя Головешка, заступника директора у виробничій сфері Сергія Слюсарєва та головного економіста установи Валентини Анішиної:
Тим часом силове протистояння триває – частину своїх полів коледж цього року-таки засіяв. Зараз, коли підходить час для убирання озимих, на одному з них з'явилися охоронці Носовського.
Побоюючись, що рейдери не дадуть їм зібрати своє, селяни звернулися про допомогу до НВР "Правий Сектор – Харківщина". "Правий Сектор" на захист інтересів коледжу оголосив про проведення на цьому полі безстрокового пікету.
*
____________________
КОНТАКТ:
Шапаренко Сергій: тел. (066) 387-46-81, pe4enegy@gmail.com
Підготовлено ЕкГ "Печеніги", при використанні матеріалів бюлетеня прохання посилатися на джерело.
ПС захистив коледж