За знищення заповідного степу агропідприємство заплатить більше ніж півтори мільйони збитків

PodsolnDvure4n.JPG

У 2012 році співробітниками національного природного парку "Дворічанський" спільно з активістами ЕкГ "Печеніги" були виявлені ділянки, на яких вирощувався соняшник. Цим розорюванням був знищений ґрунтовий і трав'янистий покрив степових схилів, а з ними - і рідкісні види степових і крейдяних рослин, для збереження яких і створювався національний парк.
За фактом нанесення збитку національному парку "Дворічанський" харківським міжрайонним прокурором був поданий позов до суду. У позовній заяві висловлювалася вимога припинити діяльність, що завдає шкоди заповідним територіям, та відшкодувати державі збитки – 1.672.370 гривень. В даному судовому процесі позивачем виступала Кам'янська сільська рада, яка є землекористувачем на даній території, а відповідачем — агропідприємство ТОВ "Капітал-Агро".

Судовий розгляд справи продовжувався півтора місяці, і ось 9 квітня 2013 р. господарським судом Харківської області було винесено рішення задовольнити вимоги позивача в повному обсязі.
Це означає, що ТОВ "Капітал-Агро" повинний відшкодувати державі в особі Кам'янської сільської ради більше ніж півтори мільйони гривень (хоча, звісно, ще може впродовж 10 днів подати апеляцію на це рішення). До речі, цікаво, що представники сільради не спромоглися явитися на жодне з судових засідань.

Хоча діяльність, що привела до знищення цінних природних комплексів, зупинена, повинно пройти ще не одному десятку років, поки відбудеться відновлення природної степової рослинності...
Ця подія стала позитивним прецедентом в природоохоронній діяльності. Хочеться сподіватися, що держава почала опікуватися проблемами охорони природи та, особливо, природно-заповідного фонду.
*
____________________

КОНТАКТ:
Сергій Шапаренко, ЕкГ "Печеніги": тел. (066) 387-46-81, [email protected]

Підготовлено ЕкГ "Печеніги", членом Міжнародного Соціально-екологічного Союзу.
При використанні матеріалів бюлетеня прохання посилатися на джерело.

v:3935

Теги

Вхід

__________track masteringtrack mastering

_______Яндекс.Метрика