Передайте Наталівський парк Слобожанському!

Харківській обласній раді

Шановне панство!
Вслід за Мінприроди, Харківською облдержадміністрацією, її Департаментом містобудування та архітектури і Управлінням культури і туризму, Харківським національним університетом ім. В.Н. Каразіна, а також - громадянами, які зверталися до вас з цього приводу,
просимо Харківську обласну раду ініціювати передачу парку-пам’ятки садово-паркового мистецтва "Наталіївський", а також – об’єктів комунальної власності, що знаходяться на його території разом із земельною ділянкою, Національному природному парку "Слобожанський".
Парк-пам’ятка садово-паркового мистецтва загальнодержавного значення "Наталіївський" являє собою палацово-парковий комплекс, розташований біля Володимирівки Краснокутського району. Його ансамбль складається із природних ландшафтів дубового та соснового лісу, окремих вікових дубів, ділянок екзотичних рослин (усього в парку налічується близько 100 видів і форм дерев і чагарників) та архітектурних пам'яток.


Теплицю біля водонапірної вежі знищено.

Садибу, навколо якої був розбитий парк, у 1913 р. побудував цукрозаводчик П.І. Харитоненко. В її будівництві приймали участь відомі в тій час архітектори О.В. Щусев та О.М. Рухлядєв, скульптори С.Т. Коньонков і О.Т. Матвєєв, художник О.І. Савінов. В її центральній частині розташована Спаська церква. Крім неї з садибних будівель до нашого часу збереглися водонапірна башта, стайні, манеж, флігелі, брама головного в`їзду.
На даний час ця архітектурна пам'ятка Харківщини та цінна штучна територія природно-заповідного фонду України перебуває в стані захаращеності та запустіння. З 1946 року її 48 га знаходяться в постійному користуванні обласного протитуберкульозного санаторію "Володимирський", а стайні та манеж - в користуванні Мурафської сільської ради.
Незважаючи на архітектурну та рекреаційну цінність парку, на сьогодні в ньому відреставрована тільки Спаська церква, інші будівлі являють собою сумне видовище. Більшість з них, позбавлені догляду, поступово руйнуються, їх розбирають на будівельні матеріали. Наприклад, в кінці липня цього року був розібраний чайний будиночок, раніше - теплиця, яка із водонапірною вежею складала єдиний архітектурний ансамбль.


Чайний будиночок руйнується.

Вважаємо за необхідне зазначити, що обласна влада належне утримання цього комплексу пам’яток не забезпечує. Так, прийнята 7 червня цього року Рішенням Харківської обласної ради Обласна програма збереження архітектурної спадщини в Харківській області на 2018 – 2023 роки передбачає щодо нього тільки розроблення попередніх концептуальних архітектурних пропозицій збереження та розвитку – скільки наталівських пам’яток при їх нинішніх темпах знищення доживуть до реалізації цих пропозицій?
Як вказав вам в своєму листі заступник Міністра екології В. Вакараш, включення цього комплексу до складу Слобожанського національного природного парку дозволить створити цілісну систему для проектування екологічних маршрутів, розвитку туристичної діяльності, організації заходів щодо збереження природної та історико-культурної спадщини.
Слобожанський національний природний парк є державною установою, отже, і фінансується з Держбюджету.
Якщо для місцевого бюджету Наталівський парк є непосильним тягарем – віддайте його до Державного! Сподіваємося, і для вас головним є збереження цієї перлини Харківщини!

З повагою,
Голова ЕкГ "Печеніги" С.О. Шапаренко

v:714

Теги

Вхід

__________track masteringtrack mastering

_______Яндекс.Метрика