"Ні" дерибану "Гуцульщини"!

За останні роки сумним українським "брендом" стали голі, вирубані, Карпати. Ліси в цьому символі України лишилися чи не виключно на заповідних територіях – в заповідниках і національних парках. Але і там вони не перебувають в безпеці.
17 червня після декілька років підготовки Пістинська сільрада (Косівський район Івано-Франківської області) разом із Косівським лісгоспом почала рейдерське захоплення території Національного природного парку "Гуцульщина" – своїм рішенням сільрада "призупинила" на частині парку "будь-яку господарську діяльність" (тим самим, фактично, відмінив Указ Президента про його створення!), а сам чужий ліс "подарувала" лісгоспу.
За допомогою в припиненні цього дерибану парк звернувся до всіх державних установ, які в змозі це зробити: до Адміністрації Президента, Генпрокурора, МВС, Держлісагентства, Мінприроди, івано-франківських ОДА, облради, прокурора і облуправління лісового та мисливського господарства, косівських ВП ГУНП, прокурора, відділу МРВ УСБУ та РДА, - але, судячи по крижаному спокою на всіх рівнях, ця ситуація не дуже когось і турбує.


На віджатій території
Косівський лісгосп вже
перебиває тавра парку
на деревах на свої.

А Івано-Франківське облуправління лісового та мисливського господарства так взагалі прямо і офіційно порадила парку не тріпатися і віддати собі, любимому, майже 15 тисяч гектарів заповідної землі: "оптимальним варіантом вирішення проблеми вважаємо відміну додатку 2 до Указу Президента від 14.05.2002 року № 456/2002 "Про створення національного природного парку "Гуцульщина" в частині надання 14772 га земель лісового фонду, та поверненням цих земель в повне користування ДП "Кутське лісове господарство", - фактично, самоліквідуйся!
В такій ситуації, звісно, і сільрада, і місцеві лісники відчувають себе дуже впевнено: останні вже почали розмічати віджату територію під нові рубки…

Збір підписів під наведеним нижче зверненням триває – кому небайдужа доля парку – шліть свої підписи (прізвище, ініціали, організація - якщо є, населений пункт, область) на адресу pe4enegy@gmail.com з темою "за "Гуцульщину"!".

З повагою і надією на збереження "Гуцульщини",
Голова ЕкГ "Печеніги" С.О. Шапаренко.



Генеральному Прокурору України
Керівнику Національної поліції України
Голові Державного агентства лісових ресурсів України
Міністру екології та природних ресурсів України

Копія:
Прем’єр-міністру України
Голові Івано-Франківської ОДА


ДЕРИБАН НАЦІОНАЛЬНОГО ПРИРОДНОГО ПАРКУ "ГУЦУЛЬЩИНА" МАЄ БУТИ ПРИПИНЕНИЙ!

Національний природний парк "Гуцульщина" був створений відповідним Указом Президента України № 456/2002 від 14.05.02. У відповідності до ст. 53 Закону України "Про природно-заповідний фонд" з виходом згаданого Указу Президента землям, які включені до складу території національного природного парку (НПП, Парк) "Гуцульщина", надано статус природно-заповідного фонду України.
Згідно з ним та з Наказом Мінекоресурсів України від 14.08.2002 року № 315, у відповідності із проектом створення НПП, у постійне користування йому було передано 7606 га державного лісового фонду.
У відповідності до ст. 4, 7 Закону України "Про природно-заповідний фонд України", землі та інші природні ресурси, надані національним природним паркам, є власністю Українського народу; межі територій та об'єктів ПЗФ встановлюються в натурі відповідно до законодавства. До встановлення меж територій та об'єктів ПЗФ в натурі їх межі визначаються відповідно до проектів створення територій та об'єктів ПЗФ.

Незважаючи на це, на замовлення сільського голови села Пістинь Косівського району Бейсюка Т. В., Івано-Франківською філією "ДІПРОМІСТО" у 2013 році було розроблено та затверджено Генеральний план с. Пістинь, до якого протизаконно включено 605 га земель ПЗФ, які надані НПП "Гуцульщина" в постійне користування. Земельний конфлікт між Парком та Пістинською сільрадою став предметом багаторічного судового спору за позовом Івано-Франківського міжрайонного прокурора в інтересах НПП "Гуцульщина".
Врешті-решт Постановою Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 24. 02. 2017 р. було визнано протиправним та скасовано рішення Пістиньської сільради від 16.07.2013 "Про затвердження генерального плану", як таке, що прийняте неправомірно, оскільки не дотримано вимог чинного законодавства, зокрема, не враховано положень ст. 7 Закону України "Про природно-заповідний фонд України", зауважень Архітектурно-містобудівної ради Івано-Франківської ОДА, також Пістинською сільською радою не дотримана процедура отримання погодження від компетентних органів перед затвердженням генерального плану. Ухвалою Львівського апеляційного адміністративного суду Постанову Івано-Франківського окружного адміністративного суду залишено без змін.

Однак в 2017 році стало відомо про існування ще одного рішення Пістинської сільради від 11-13.12.2013 року "Про затвердження доопрацьованого генерального плану с. Пістинь", яке також було оскаржено в суді Прокуратурою Івано-Франківської області. Суд першої та апеляційної інстанції відмовили в позовних вимогах Прокуратури Івано-Франківської області. На даний час Прокуратурою подано касаційну скаргу. Ухвалою Верховного адміністративного суду України (ВАСУ) за нею відкрито касаційне провадження.
Тимчасом Пістинська сільська рада почала приймати рішення щодо відведення земельних ділянок, які передані у постійне користування НПП "Гуцульщина". Так, в 2018 році співробітниками Парку були виявлені факти незаконної роздачі земель НПП "Гуцульщина", а саме, земельної ділянки з кадастровим номером 2623684400:10:001:0002 площею 0,5 га та земельної ділянки з кадастровим номером 2623684400:10:001:0003 площею 0,055 га. За фактами протиправної передачі земель ПЗФ Адміністрація НПП "Гуцульщина" звернулося до органів Прокуратури.

Пістинська сільська рада також прийняла протизаконне рішення від 17.06.2018 року "Про діяльність НПП "Гуцульщина" на території Пістинської сільської ради", яким вирішила призупинити будь-яку господарську діяльність НПП "Гуцульщина" на своїй території з 18.06.2018 р.
Керуючись згаданим рішенням, Пістинський сільський голова Бейсюк Т. В. спільно з представниками ДП "Кутське лісове господарство" 05-06.07.2018 р. почав "передавати" ліси НПП "Гуцульщина" під охорону ДП "Кутське лісове господарство". За фактом протизаконного розпоряджання лісами природно-заповідного фонду України Адміністрація НПП "Гуцульщина" звернулася до місцевих правоохоронних органів.

З огляду на все зазначене вище, з метою припинення наявних порушень законодавства України про ПЗФ просимо:

1. Національну поліцію України – розслідувати наявні порушення законодавства про ПЗФ у формі втручання посадових осіб Пістинської сільської ради та ДП "Кутське лісове господарство" у діяльність НПП "Гуцульщина", зокрема, порушення вимог проектів створення та організації Парку, самочинній зміні меж, відведенні територій та об'єктів ПЗФ для інших потреб тощо, а також вжити заходів по припиненню виявлених правопорушень та притягненню винних у правопорушеннях до відповідальності.
2. Генеральну Прокуратуру України - взяти під контроль хід розслідування поліцією фактів порушень законодавства про природно-заповідний фонд України та втручання у діяльність НПП "Гуцульщина", а також забезпечити належний правовий супровід та захист інтересів держави при розгляді ВАСУ касаційної скарги у справі про скасування рішення Пістинської сільради від 11-13.12.2013 року.
3. Державне Агентство лісових ресурсів України - розглянути факти протизаконного втручання у діяльність НПП "Гуцульщина" посадових осіб ДП "Кутське лісове господарство" та прийняти за ними належні рішення.
4. Міністерство екології та природних ресурсів України - вжити заходів для захисту прав та інтересів НПП "Гуцульщина" щодо якнайскорішого отримання правовстановлюючих документів на землю.

Відповідь на це звернення просимо надати згідно положень ст. 20 Закону України "Про звернення громадян".

З повагою,
1. С. Шапаренко, ЕкГ "Печеніги", Харків.
2. А. Тупіков, Національний природний парк (НПП) "Дворічанський", Харківська обл.
3. М. Височин, Дворічна Харківської обл.
4. О. Степаненко, Еколого-гуманітарне об’єднання "Зелений Світ", Чортків Тернопільської обл.
5. Г. Гузь, Луганський природний заповідник НАНУ, Луганська обл.
6. В. Затенко, Харків.
7. В. Кисляк, Надвірна Івано-Франківської обл.
8. Р. Бабченко, Донецька регіональна організація Всеукраїнської екологічної ліги.
9. О. Мельникова, ГО "Екологічний клуб "Еремурус", Київ.
10. О. Свєтіков, "Зелений світ", Сєвєродонецьк.
11. Ю. Тернова, ГО "Еколого-культурний центр ім. В.М. Гонтаренка", голова громадської ради при Біляївській РДА, с. Маяки Біляївського р-ну Одеської обл.
12. О. Бурковський, голова Наукової ради Донецької регіональної організації Всеукраїнської екологічної ліги.
13. О. Листопад, журналіст, Київ.
14. Є. Роман, НПП "Олешківські піски", Херсонська обл.
15. О. Андрос, Спілка вільних журналістів "Природа над усе", Київ.
16. С. Решетов, Клуб "Білі Ворони", Дніпрорудне Запорізької обл.
17. Ю. Бєліков, Харків.
18. Є. Завадський, Чернівці.
19. О. Головко, "Зелений фронт", Харків.
20. В. Устінова, пенсіонерка.
21. Т. Павлова, Харків.
22. А. Галкіна, Миколаївський клуб "Спільні дії".
23. Г. Проців, ГО "Екологічний клуб "Край", Бережани Тернопільської обл.
24. Dana Arnold, Бремен, Німеччина.
25. М. Дерба, Черкаси.
26. М. Ковтун, Дністровський регіональний ландшафтний парк, Івано-Франківська обл.
27. М. Михалко, "Спілка Порятунку Голосіїва", Київ.
28. В. Ловчиновський, Харків.
29. А. Непрокін, директор НПП "Олешківські піски", Херсонська обл.
30. О. Ложкіна, головний природознавець НПП "Олешківські піски".
31. А. Лазарєва, НПП "Олешківські піски", Херсонська обл.
32. О. Гончаренко, НПП "Олешківські піски", Херсонська обл.
33. І. Біла, НПП "Олешківські піски".
34. А. Ігольченко, НПП "Олешківські піски".
35. В. Пішко, НПП "Олешківські піски".
36. Л. Кулініч, НПП "Олешківські піски".
37. І. Кравзюк, НПП "Олешківські піски".
38. М. Порубльов, НПП "Олешківські піски".
39. О. Садова, НПП "Олешківські піски".
40. М. Теленик, НПП "Олешківські піски".
41. Н. Павлюченко, Київ.
42. В. Моісеєва, Україна.
43. І. Вихристюк, в.о. директора НПП "Тузлівські лимани", Одеська обл. (від імені і по дорученню колективу - 30 чол.).
44. З. Боднар, Київ.
45. А. Біликівська, Львів.
46. В. Тімошенков, старший науковий співробітник НПП "Гомільшанські ліси", Харківська обл.
47. В. Тімошенков, науковий співробітник НПП "Гомільшанські ліси".
48. М. Коробко, "Криворізьке міське правозахисне товариство".
49. В. Нiкульнiкова, Міжрегіональне бюро екологічного захисту, Кривий Ріг.

v:2835

Теги

Вхід

__________track masteringtrack mastering

_______Яндекс.Метрика