На що звертати увагу на газовому промислі? -

яким він має бути?
Намагання України отримати енергонезалежність нечисті на руку підприємці сприймають як дозвіл на ігнорування екологічних норм. Держава на такі порушення ніякої уваги не звертає (прагнення стати енергонезалежною дійсно є такою індульгенцією?) - отже вирішувати проблеми, які при цьому створюються, доводиться місцевим мешканцям – тим, що піддаються ризику негативного впливу від того чи іншого промислу. А щоб оцінити такий вплив, його шкідливість, або, навпаки – безпечність, пересічному громадянину часто не вистачає знань та досвіду.
Для активістів, які переймаються цими проблемами, фото і відео з нашої екскурсії на Введенський промисел ТОВ "Пром-Енерго Продукт" – на газову свердловину №5 Васищівського газоконденсатного родовища і установку комплексної підготовки газу - має стати в нагоді.
Подивіться, яким має бути газовий промисел, і на що треба звернути увагу при оцінці його екологічності!

Свердловина №5 була пущена в експлуатацію в 2015 році. Працююча свердловина з видобування традиційного газу (а "Пром-Енерго Продукт" видобуває саме цю копалину) – це, фактично, обладнаний отвір, через який з підземного "міхура" під тиском верхніх пластів землі виходить газ. Тобто ніяких забруднень чи викидів бути з неї не повинно – за винятком, коли тиск пластів на газовий "міхур" знижується, або в свердловині накопичується рідина, яка заважає його виходу. Тоді, щоб прочистити свердловину, її пропалюють, полум’я при цьому спрямовується в спеціальний гідроізольований амбар.
На свердловині № 5 не було ані скидів, ані їх слідів, ані викидів. Амбар для випалювання газу понад вимог діючих нормативів ще й обнесений колючим дротом.


Свердловина №5 Васищівського газоконденсатного родовища.


Навколо свердловини тільки сліди збору соняшнику – слідів скидів нема.

Колючий дріт по периметру факельного амбару встановлений від випадкового проникнення
на його територію.


Свердловина № 5 Васищівського газоконденсатного родовища. Факельний амбар. Полум’я потрапляє саме сюди.

З свердловини природний газ виходить в суміші з рідиною, яка унеможливлює його транспортування і використання. Щоб газ можна було споживати, від нього треба відокремити рідину, надалі її розділяють на газовий конденсат та пластову воду. Все це робиться на установці з комплексної підготовки газу. Потім газ та конденсат відправляються споживачам, пластова вода - на утилізацію відповідним підприємствам.
За виключенням викидів газу низького тиску (який утворюється в мінімальних обсягах, і використати який неможливо), викиди з установки з підготовки газу відсутні.

З загроз, які створюються установкою з підготовки газу, слід зазначити, перш за все, загрозу вибуху або пожежі – яка існує при будь-яких операціях з великими обсягами природного газу. При видаленні газу низького тиску він спалюється (він важкіший за повітря, і, якщо десь скопиться, знов-таки, може спричинити вибух) – при його згоранні в повітря потрапляє вуглекислий газ. Також (при порушенні технології) можуть протекти речовини, які використовуються при розділі газової суміші.
Абсолютно логічно, що вибуху чи пожежі, будь-яких аварійних випадків на своєму підприємстві, "Пром-Енерго Продукт" боїться більше, ніж будь-хто інший: територія заводу жорстко охороняється, він оснащений необхідним пожежним обладнанням і інвентарем, повсюди встановлені датчики, що контролюють вміст метану в повітрі, трава - щоб з навколишніх територій вогню не було по чому перекинутися - щотижня викошується. Якщо додати, що завод знаходиться більш ніж в кілометрі від найближчого житла, для мешканців ніякої вибухо- або пожежної небезпеки він не становить.
Ділянки, де можливі небезпечні скиди, повністю укриті бетонним покриттям з високими бортами – якщо такий скид і трапиться, по дренажній системі він потрапить до спеціальної гідроізольованої ємності. Основна вимога до цієї системи – унеможливити потрапляння до ґрунту вуглеводнів.


Установка комплексної підготовки газу ТОВ «Пром-Енерго Продукт».
Сепаратор.


Обвалування майданчика підготовки газу з дренажем.

Пожежні резервуари


Вузол підготовки газу для власних потреб.
Елементи установки так красиво розмальовані з міркувань безпеки: наприклад, по жовтих трубах йде газ.

Датчик загазованості


По зелених трубах йде вода.

Майданчик наливного стояка з дренажною системою.


Обвалування конденсатного парку.

Кнопка пожежної сигналізації


Факел для аварійного скидання газу, на фото - контрольне полум'я.

Обвалування метанольного господарства.


Вузол підключення свердловин до установки.

Ніяких слідів скидів, ніякого сміття ані на самій території заводу, ані навколо нього ми не знайшли.
Отже, все було так же скучно, як і в 2013 році – тоді на Введенському промислі ніяких екологічних порушень також не було виявлено. Що, з іншого боку, і приємно.
*
____________________

КОНТАКТ:
Шапаренко Сергій: тел. (066) 387-46-81, pe4enegy@gmail.com

Підготовлено ЕкГ "Печеніги": ми працюємо, щоб наше загальне майбутнє стало краще.

v:3585

Теги

Вхід

__________track masteringtrack mastering

_______Яндекс.Метрика