Заповідно-городний фонд Донецької області

6 соток регіонального ландшафтного парку "Краматорський" незаконно розорані.
Що перше спадає на думку, коли Ви чуєте "природно-заповідний фонд"? - цікаві та унікальні куточки України, яких ніде більше не побачиш. Недоторкана природа з рідкісними рослинами та тваринами, що знаходяться під охороною Держави.
Так має бути, і саме це ми розраховували побачити на ділянці №3 "Комишуваха" регіонального ландшафтного парку "Краматорський". Але тутешня дійсність (як, до речі, і інші зміни, що відбуваються в парку в останній рік) неприємно здивувала нас. Уявіть собі: ви йдете по лісу, який, як національне надбання, включений до природно-заповідного фонду держави, навколо старезні дерева, птахи співають, виходите на узлісся і бачите... город з грядками! Не галявину з рідкісними рослинами, не козулю чи кабана, а город! Рівнесенькі рядочки капусти, буряка, які хтось дбайливо виростив посеред заповідного лісу.

Виникає лише одне питання: куди дивиться служба охорони парку? - яка відповідно до ст. 60 Закону "Про природно-заповідний фонд України" мала б начебто слідкувати за дотриманням режиму охорони на своїй території? Зважаючи на те, що частина врожаю вже була "турботливо" зібрана, тобто встигла достигнути, інспектор, який має охороняти цю ділянку, не з'являвся на роботі все літо. Чи, може, ми знайшли його городик? Хоча, швидше, це ціла плантація, бо її видно навіть на супутникових знімках!

Окрім того, що ще лишилось на грядках (а це капуста двох сортів, буряк, гарбузи, частково цибуля), за залишками "некондиції" ми побачили, що тут ще зростали помідори, картопля, кабачки. Може, ще щось, але це вже треба спитати у власника "заповідного городу". За приблизними розрахунками, таке "господарювання" знищило майже 6 соток заповідної ділянки. Які рідкісні рослини через це зникли — лишається тільки здогадуватись. Як і про мотиви облаштування городу в самому серці заповідного урочища Липове.
Питань більше ніж відповідей. Але от кому їх задавати? Чи то інспектору ділянки №3, який довгий час нехтував своїми обов'язками? Чи то начальнику служби державної охорони, який не може донести до своїх підлеглих просту істину, що треба виконувати свої обов'язки? Чи то директору РЛП, який "розвалив" всю налагоджену роботу парку за досить короткий проміжок часу? Сподіваємось, дуже скоро ми отримаємо відповіді, а винні будуть покарані.
*
____________________

КОНТАКТ:
Величко Ганна: тел. (050) 158-60-35, [email protected]

Підготовлено ЕкГ "Печеніги": ми працюємо, щоб наше загальне майбутнє стало краще.

v:2180

Директор РЛП «Краматорський» за капусту відповість.

Теги

Вхід

__________track masteringtrack mastering

_______Яндекс.Метрика