Громада Павлівської сільради відмовила газовидобувачам вп’яте (!)

З серпня 2017 року ТОВ "Харківенергопром" продавлює біля сіл Кручик і Миролюбівка Павлівської сільради (Богодухівський район Харківської області) пошук "газу сланцевих товщ". Селяни відмовляють цьому проекту, але газовидобудівники і місцева влада продовжують тиск – 12 жовтня були призначені п’яті за два місяці слухання з цього приводу (про попередні див. тут).
Підтвердження про головний козир лобістів буріння – використання адмінресурсу - з’явилися ще до початку слухань. Стосовно нього селяни скаржилися, що місцева влада залякувала бюджетників та робітників місцевих підприємств: хто з них не явиться на слухання і не проголосує "за" свердловину, той буде звільнений.


Дзвоник в Павлівській школі –
вчителя чекають на початок слухань.

Отже, по-перше, за п’ять днів, що пройшли з попередніх слухань (вони були проведені усього-на-всього 7 жовтня), ні про яке належне інформування громади про підготовку нового обговорення і мови бути не могло (до речі, уявіть - нове обговорення призначається вже через п’ять днів, як громада вчетверте проголосувала проти даного проекту!). По-друге, цікаво, яким чином в слуханнях 12 жовтня, в робочий день і в робочий час, змогли прийняти участь, наприклад, вчителі Павлівської школи та СВК ім. Каразіна? По-третє, на попередні слухання в Павлівці сільська рада обіцяла сусідньому Кручику автобус, але (обіцянка – цяцянка, а бідному радість) в останній час відмовила, і кручан звозили на слухання самі кручани. На ці слухання прибічникам буріння був наданий мікроавтобус.


Противників свердловини односельці звозили своїми автівками, заляканих каразінців привезли на мікроавтобусі.


Реєстрація учасників слухань.

Протоколи третього і четвертого слухання досі не були підготовлені – тому активісти зажадали у головуючих і секретарів попередніх зборів їх надати. Головуючий на третіх слуханнях, батько нинішнього голови Павлівської сільради Микола Заєць (сам голова сільради Іван Заєць в день слухань, 12 жовтня, був на лікарняному) підписаний протокол віддати відмовився – як його умовляє керівник "Правого Сектору" в Харківській області Ю. Лихота, дивіться на початку відеозапису:

Пропагувати свердловину почав богодухівський депутат від "Відродження" А.Васенін, член комісії з питань аграрної політики, земельних відносин та природокористування Харківської облради (з 07:25 відеозапису) – бо йому "за регламентом положено виступати першим". Він швидко довів присутнім, що або в своїй комісії взагалі не працює, або за сім років свого членства в ній так і не зміг розібратися, що вона має робити: за його словами, на комісії "вопрос екології не стояв і не стоїть, тому що він має бути вопросом номер один…", "если там шото не так, вони беруть і ліцензії, і проверки, і інститути, і всі проекти готують". У підсумку він побажав селянам, щоб "нафта полилася через Кручик на Павлівку, і будемо черпати її і продавати", - тобто член комісії з природокористування плутає газову свердловину з нафтовою, не розуміє, що буде, якщо по селу тектиме нафта, і не знає, що в Харківській області родовищ нафти взагалі нема. Цікаво було б дізнатися думку голови облради С. Чернова про обізнаність свого колеги.
Селяни Васеніна зааплодували.
Директор ТОВ "Харківенергопром" А. Ярошенко заявив, що його фірма просить погодити тільки розвідку газу, а якщо вони його знайдуть (коли витратять гроші на буріння трьохкілометрової свердловини), то знов питатимуть дозволу у громади – тоді вже на видобування… (з 11:56). І сказав, що кількість присутніх на цих слуханнях для прийняття рішення по цьому питанню недостатня (?..).
Голова СВК ім. Каразіна В. Шовковий розповідав, як добре, що в Кручик провели газ, але на основне питання селян: "Чому на зборах в робочий час присутні робітники його кооперативу?" (з 17:54), - він почав розповідати, як річка завалена сміттям. Його теж зааплодували.
Коли журналіст Ю. Зирянов, враховуючи всі попередні події, запропонував громаді переобрати голову сільради, А. Ярошенко кинувся захищати місцевого можновладця (з 21:20).
А от виступ керівника ПС в Харківській області Ю. Лихоти (як і виступ Ю. Зирянова) зірвав оплески: "Раніше за голосування хоч гречку давали, а вас примушують голосувати за право лишитися на роботі! Не давайте зробити себе рабами!" (з 24:09).
Місцева активістка Л. Антусевич звернула увагу громади, що після об’єднання громад, яке відбудеться до кінця цього року, Павлівська сільрада не існуватиме, а гроші від газовидобування – якщо вони і будуть - розподілятиме Богодухів (з 36:52).
Далі Л. Антусевич згадала, що М. Заєць не віддав підписаний протокол – і тільки після звернення до громади, і згадки, що про цю ситуацію відомо ОБСЄ, Микола Мусієвич позбувся цього дорогоцінного папірця (з 40:46).
Після гіркого досвіду попередніх голосувань, коли ані підняття рук, ані розходження за думками на різні боки, не гарантувало розбіжностей в переліку голосуючих у лічильної комісії і прибічників сільради, голосувати почали, пропускаючи учасників слухань через фіртку, і перелічуючи кожного, хто проходив (з 45:14).
Підсумок слухань: 90 "за" свердловину, 180 "проти" (точніше дізнаємося, коли лічильна комісія підготує протокол слухань).
*
____________________

КОНТАКТ:
Шапаренко Сергій: тел. (066) 387-46-81, [email protected]

Підготовлено ЕкГ "Печеніги", при використанні матеріалів бюлетеня прохання посилатися на джерело.

v:3195

Теги

Вхід

__________track masteringtrack mastering

_______Яндекс.Метрика