Черговий корупційний скандал в Нижньодністровському нацпарку його "криші" теж "порєшають"?

3 серпня на хабарі був затриманий раніше судимий за бандитизм заступник директора Нижньодністровського національного природного парку Володимир Трахтенберг. За повідомленням прес-центру СБУ, "Зловмисник систематично отримував від підприємців неправомірну вигоду за неперешкоджання господарській діяльності і ослаблення контролю за виловом риби".
Оскільки в цьому вимагательстві були задіяні й інші службовці парку, СБУ провело обшуки не тільки у Трахтенберга, а й в конторі установи та у її нинішнього керівника - в.о. директора Олександра Шпінова. Зараз слідство триває.
"Рупор Одессы" вважає, що корупційні оборудки в Нижньодністровському НПП кришує нардеп від НФ Павел Унгурян. Може, воно і так. Ми ж хочемо звернути увагу на роль офіційної "криші" цієї заповідної установи – Мінприроди - в перетворенні її території на "удільне княжіння". Адже підпорядкована вона саме Мінприроди, і саме воно має контролювати, що в ній відбувається.

Перші непокоєння за майбутнє Нижньодністровського парку з'явилися після звільнення в кінці 2015 року її тодішнього директора, Миколи Роженка. Звільнили його "в зв’язку із закінченням терміну дії контракту", – фактично, безпричинно. Тоді ж "з урахуванням пропозиції Голови Одеської обласної ради" керівником парку - в.о. директора - був призначений О. Шпінов.
Невдовзі він взяв собі в поплічники Трахтенберга. Повідомлення про судимість останнього Мінприроди просто проігнорувало.
Оскільки Шпінов тільки виконує обов’язки директора, формально ця посада лишається вакантною. М. Роженко, справжній фахівець з заповідної справі - якого поважають і колеги, і місцеве населення – після свого звільнення двічі висувався на конкурси на цю посаду, і двічі на них з великим відривом обходив конкурентів. Але Мінприроди за дитячими відмовками ці конкурси двічі анулювало. При цьому в інші парки його кадрова комісія абсолютно спокійно призначало повних невігласів, а міністр О. Семерак засмучувався, що "фахівці керувати установами природно-заповідного фонду не йдуть".
3 березня цього року служба державної охорони парку звинуватила своє керівництво в незаконному використанні бюджетних коштів - знов без будь-якої реакції з боку Мінприроди. За інсайдерською інформацією, Шпінов той конфлікт "порєшав".
Лишається додати, що з липня по листопад 2014 року нинішній нардеп пан Унгурян був заступником міністра екології.

Раніше "криші" Нижньодністровському парку з проблемами своїх підопічних розбиралися абсолютно успішно. Цікаво, чи вистачить їх сил зараз?

v:3119

Теги

Вхід

__________track masteringtrack mastering

_______Яндекс.Метрика