"Еловые дворы" і "лозовские усадьбы": дивіться, де збираєтеся жити.


"Еловый двор" з фасаду.

В 80-тих роках в Краматорську від різних хвороб 6 чоловік з одного під’їзду померли, 17 стали інвалідами. Як з’ясувалося, цю напасть спричинила ампула з цезієм-137, яка випадково потрапила до кар’єру, де видобувався щебінь. З ним в панель злощасного будинку її і вмурували…
Цей випадок, звісно, неабиякий – настільки смертельні "сюрпризи" в наших оселях, на щастя, вкрай рідкісні. Але ситуації, коли місце проживання загрожуватиме здоров’ю своїх мешканців - хай і не настільки кричуще – можливі. Наприклад, через забруднене повітря.
Щоб вони не траплялися, забудова з радянських часів ведеться по різних зонах: житловій, промисловій, рекреаційній тощо. Виробничі підприємства повинні розміщатися тільки в промисловій зоні – щоб і небезпечні викиди концентрувалися тільки в ній. При цьому мається на увазі, що на робітників ці викиди впливають в обсязі, який для здоров’я людини безпечний - оскільки вони мають дотримуватися заходів безпеки і знаходяться в промисловій зоні недовго, тільки в робочій час (на відміну, наприклад, від дітей або пенсіонерів в житловій зоні - вони в ній знаходяться постійно).
За цією ж логікою шкідливі підприємства не можуть бути розміщені не тільки в житловій зоні, а й поруч з нею – від осель вони повинні бути відокремлені санітарною зоною.
Так має бути. Але у нас дотримання законодавства є не дуже обов’язковим. Під час нинішнього будівельного буму житло робиться де завгодно, в тому числі – й в промислових зонах. В Харкові яскравий приклад таких осель "з родзинкою" - житлові комплекси "Еловый двор" і "Лозовская усадьба".
Вони сусіди: під "Еловый двор" перебудували будівлю "Харківського заводу електроапаратури", під "Лозовскую усадьбу" переробляють одну з будівель заводу шампанських вин. Обидва знаходяться поза зоною житлової забудови: з одного боку ці "райські куточки" оточує сіро-зелена, цвітуча влітку Лопань, з іншого – починаючи з півсотні метрів, приборобудівельні підприємства, шампанка, бісквітка, виробник полімерів, металобаза – сусідство як раз для життя! Згідно Державних санітарних правил планування та забудови населених пунктів такі підприємства потребують санітарно-захисних зон в 300-500 м!


Майбутня "Лозовская усадьба"


"Еловый двор" і "Лозовская усадьба" в оточенні сусідів.

"Еловый двор"

Справжній двір "Елового двора".

І це ситуація тільки на даний час. Шампанка і завод електроприборів продовжують роздавати свої промислові території – згодом на них можуть з’явитися нові, які завгодно, сусіди!
Тож, тим, хто шукає собі нове житло, можна порадити під час цього зважувати, скільки коштує Ваше здоров’я і здоров’я Ваших рідних. Хто купив квартири в "Еловом дворе" - хіба що поспівчувати.
Цікавою же є думка з всього цього Національна поліція? Адже згідно статті 275 Кримінального кодексу України порушення правил безпечної експлуатації будівель і споруд тягне кримінальну відповідальність…
*
____________________

КОНТАКТ:
Шапаренко Сергій: тел. (066) 387-46-81, [email protected]

Підготовлено ЕкГ "Печеніги", при використанні матеріалів бюлетеня прохання посилатися на джерело.

v:1895

Теги

Вхід

__________track masteringtrack mastering

_______Яндекс.Метрика