На що витрачені гроші з харківських і донецьких регіональних програм?

На реконструкцію парку ім. Бернацького, на реконструкцію очисних в Костянтинівці і в Малій Данилівці, водогін в Осколі, на утримання регіональних ландшафтних парків "Краматорский" та "Клебан-Бик" тощо.

30 та 31 січня в Харкові і Краматорську пройшли прес-конференції "Куди ділися гроші?", на яких ми презентували результати проекту з моніторингу регіональних державних програм Донецької та Харківської областей (реалізованого за підтримки Міжнародного фонду "Відродження"). На прес-конференціях йшлося про те, як аналізувати програми - на що звертати увагу при їх аналізі, та де саме в них шукати прояви корупції. По результатах проекту для громадських активістів була видана збірка методичних рекомендацій.
Були на прес-конференціях наведені і конкретні приклади реалізації заходів з різних програм.

1. Озеленення Краматорська, а саме - реконструкція парку ім. Бернацького, в т.ч., розробка проектно-кошторисної документації.
За інформацією Департаменту фінансів Донецької ОДА, в 2015 році на цю реконструкцію було перераховано 29.747.200 грн. Але акти виконаних робіт є лише на 11.500.000 грн. Незважаючи на урочисте відкриття реконструйованого парку, за документами, в експлуатацію він досі не зданий. При натурному обстеженні виникає єдине питання – на що було витрачено понад 29 мільйонів?


Дитячий майданик біля трансформатору -
єдина пристойна споруда в парку.


Висаджені в грудні деревця
ознак життя не подають.

2. Реконструкція в Костянтинівці міських очисних споруд.
На цей захід було витрачено 1.500.000 гривень.
Реконструкція констянтинівських очисних, яка виконується у 2015-2017 роках, в тому вигляді, як вона є, теж матиме сумнівну ефективність. По-перше, ці споруди розраховані на 300 тис. мешканців, а фактично в місті проживає 80 тисяч. По-друге, вони розташовані на височині, і тому затрати на транспортування стічних вод до них (нагору) будуть занадто великими. По-третє, каналізаційні комунікації міста сильно зношені, і тому втрати стічних вод на шляху до очисних, за підрахунками громадськості, складатимуть біля 50%. Як планується вирішувати ці питання, в проекті реконструкції не визначено.
Оскільки цей захід буде завершений лише в кінці 2017 року, оцінити корупційну складову при його виконанні наразі практично неможливо – і саме тому він потребує пильної громадської уваги.

3. Про реконструкцію в Малій Данилівці (Дергачівський р-н) очисних споруд.
Найгучніший "програмний" скандал на Харківщині. Близько 85 млн. гривень, в тому числі за програмами Питна "Питна вода" Харківської області", "соціально-економічного розвитку" на 2015 та 2016 роки було витрачено на котлован та недобудову. У звітах, які вдалося отримати, вказано, що проект готовий на 90%, теж саме стверджують і представники місцевої влади. При натурному обстежені з’ясувалося, що готовність очисних складає максимум 30% - є недобудоване приміщення, викопані котловани, частина обладнання лежить просто неба, уся територія будівництва заросла деревами по 5 метрів заввишки.


Лежачі просто неба септики.


"Майже добудовані очісні".

4. Облаштування території навколо очисних споруд "біоплато" по вул. Сумська в Мерефі (Харківська обл.).
За Програмою "Питна вода" Харківської області" на облаштування території навколо цього біоплато було витрачено близько 200 тисяч гривень. Але побачити це облаштування не вдалося, бо майже кілометр паркану, ворота… та взагалі все, що за державні кошти наоблаштували, було вкрадено майже одразу після закінчення робіт. У підсумку, все є - і акти виконаних робіт, і заява в міліцію - тільки облаштування нема!


Мереф'янське біоплато.


Один з відстійників біоплато.

5. Про програму поводження з твердими побутовими відходами в Донецькій області до 2016 року. Обладнання майданчиків для сміття та закупівля контейнерів.
На захід витрачено 9.453.660 гривень.
Заходи, на які за програмою витрачалися кошти, проблему утилізації відходів в області не вирішують. До того ж, закупівлі йшли по завищеним цінам – так, 49 обладнаних майданчиків для сміття обійшлися місцевим бюджетам в 2.512.660 грн. (близько 50 тисяч гривень за одиницю), а 3.155 контейнерів – по 2.200 гривень за кожний. Ринкова ціна майданчиків та контейнерів такого типу в рази нижча, ніж сума, витрачена на них за програмою.

6. Будівництво системи водопостачання в сел. Червоний Оскіл (наразі Оскіл, Ізюмський р-он Харківської обл.).
На захід за Програмою "Питна вода" Харківської області" витрачено 2.200.000 гривень
Водопостачання в селищі нема і досі. Із застосуванням сучасних технологій було створено 11 кілометрів водогону, підключено школу, дитячій садок та розподільні пункти для подачі води. В 2014 році підключили водогін до насосної станції, але старі бетонні труби насосної додаткового навантаження не витримали. Наразі Ізюмська райадміністрація намагається за свій кошт замінити близько 5 кілометрів труб від насосної до селища.

7. Про утримання регіональних ландшафтних парків "Краматорский" та "Клебан-Бик" (Донецька обл.).
На Програму розвитку та утримання регіональних ландшафтних парків Донецької області було витрачено близько 9 млн. гривень.
Фінансування обох парків знаходиться на одному рівні, але в Краматорському на високому рівні обладнаний візит-центр, встановленні аншлаги та межові знаки, багато наглядної агітації (стенди, плакати тощо), до того ж, утримується міні-зоопарк. В "Клебан-Бику" усього цього нема, а що є – те знаходиться в жахливому стані (докладніше ситуація в цих парках порівняна тут).

8. Реконструкція в Бахмуті кріплення берегів і розчистка 1,1 км русла Бахмутки.
На захід за Програмою соціально економічного розвитку витрачено 18.729.600 гривень.
Бахмутка розчищена, а її береги укріплені бутовим камінням та сіткою - можна сказати, що все виглядає досить естетично. Але захід виконаний на ділянці завдовжки 511 метрів – тобто, вдвічі менше, ніж планувалося за проектом. Незважаючи на фінансування з Фонду охорони навколишнього природного середовища, жодного екологічного ефекту захід не несе. Відсутність екологічних експертиз проекту, перенаправлення коштів на фінансування з більш доцільних, але й більш контрольованих заходів, вказує на корупційні порушення під час його виконання.

9. Про Програму поводження з відходами в Донецькій області на 2016-2020 рік.
За програмою планується витратити близько 1,7 мільярда гривень.
Протягом 4 років на розв’язання проблеми з утилізацією сміття в Донецькій області має бути витрачено близько 1,7 мільярду гривень. Так, кожного року по містах області на досить великі суми планується встановлювати нові майданчики для сміття та баки - але куди поділися ті ж самі речі, встановлені за минулою програмою поводження з відходами що діяла до 2016 року? Взагалі, перелік заходів визиває сумніви в досягненні результату.

Маємо надію, що наш досвід допоможе в вирішенні аналогічних проблем і вам.
З повагою, ЕкГ "Печеніги".
*
____________________

КОНТАКТ:
Олег Вяткін, ЕкГ "Печеніги": тел. (066) 804-93-48, olegvitkyn@gmail.com

Підготовлено ЕкГ "Печеніги", при використанні матеріалів бюлетеня прохання посилатися на джерело.

v:4107

Теги

Вхід

__________track masteringtrack mastering

_______Яндекс.Метрика