100.000 гривень збитків – ціна залісення краматорських крейд

У жовтні минулого року з'ясувалося, що Слов'янський лісгосп засадив сосною крейдяні оголення "Дільниці № 1 "Біленьке" Краматорського регіонального ландшафтного парку. Тим самим на межу зникнення були поставлені популяції зростаючих тут 35 видів рослин, що занесені до Червоної книги Донецької області (з них 1 вид - включений до списку Міжнародного Союзу Охорони Природи і 16 - до Червоної книги України).
Звертання з цієї проблеми до екологічної інспекції в Донецькій області ні до чого не привело: ніяких порушень природоохоронного законодавства з боку Слов'янського лісгоспу вона знайти не змогла
(або – не захотіла?)
.

Враховуючи можливість такого розвитку подій, 22 березня цього року ми звернулися із аналогічною заявою до відділу по боротьбі з економічними злочинами Краматорського міського відділу міліції.
Вбезівці за цією заяви провели перевірку, а за її результатами по відношенню до головного лісничого (в 2005-2006 роках - директора) Слов'янського лісового господарства В. Красюка – порушили кримінальну справу. Справу було порушено за ознаками злочину, передбаченого ч. 2 ст. 197-1 Кримінального Кодексу України: "Самовільне зайняття земельної ділянки, вчинене особою, раніше судимою за злочин, передбачений цією статтею, або групою осіб, або щодо земельних ділянок особливо цінних земель, земель в охоронних зонах, зонах санітарної охорони, санітарно-захисних зонах чи зонах особливого режиму використання земель".

Однак Краматорський міський суд В. Красюка від кримінальної відповідальності звільнив: в його рішенні було враховано, що той не ухилявся від слідства і суду, протягом 3-х років з дня вчинення правопорушення не вчиняв нового кримінального правопорушення, і що строки притягнення до кримінальної відповідальності за вчинене порушення на момент судового засідання перевищили 3 роки.

В той же час, досудове слідство встановило і сам факт порушення, і нанесений ним збиток. Наприклад, залісення було доведено повністю:
"15.11.2005 року по ДП "Слов’янське лісове господарство" було видано наказ № 124 "Про проведення лісокультурних робіт на території Біленьківської селищної ради ділянки № 1 "Біленьке" РЛП "Краматорський", щодо створення лісозахисних насаджень на території загальною площею 9,9 га на території Біленьківської селищної ради, ділянки № 1 РЛП "Краматорський", який підписаний директором ДП "Слов’янське лісове господарство" Красюком В.В., чим було скоєне самовільне зайняття земельної ділянки у вигляді висадки лісових культур".
І - збиток в результаті цього залісення:
"В результаті самовільного зайняття земельної ділянки загальною площею 9,9 га на землях природоохоронного фонду на території дільниці № 1 "Біленьке РЛП Краматорський", заподіяна матеріальна шкода на загальну суму 100.061,68 гривень".

Основні питання, які виникають після такого рішення суду - яким чином Держекоінспекція в Донецькій області не змогла виявити це порушення? І - нехай винний в ньому був звільнений від відповідальності, але сам злочин доведено, а нанесений їм збиток визначений – тож, наслідки вчиненого порушення необхідно виправляти, а нанесений збиток – компенсувати!
Дотримання законодавства контролює прокуратура – тому ми сподіваємося, що вона прийме міри, відповідні до цього рішення суду – для дотримання законності в Краматорському регіональному ландшафтному парку: і щодо стягнення збитку, нанесеного неправомірним залісненням, і, природно, щодо відновлення природних комплексів порушених крейд. А також - стосовно посадової відповідності (а, можливо, - і вчинення ними корупційного правопорушення) службовців Держекоінспекції в Донецькій області, які цього залісення "не знайшли".
*
____________________

КОНТАКТ:
Сергій Шапаренко, ЕкГ "Печеніги": тел. (066) 387-46-81, [email protected]

Підготовлено ЕкГ "Печеніги", членом Міжнародного Соціально-екологічного Союзу.
При використанні матеріалів бюлетеня прохання посилатися на джерело.

v:5560

Теги

Вхід

__________track masteringtrack mastering

_______Яндекс.Метрика