Краматорські крейди порушили лісники. Чи врятує їх прокуратура?

Як ми повідомляли, 5 червня цього року Краматорський міський суд встановив, що внаслідок самовільного заліснення в Краматорському регіональному ландшафтному парку ділянки № 1 "Біленьке" Слов’янський лісгосп завдав державі шкоди в 100.061,68 грн. Слід зазначити, що цим залісненням були порушені й місця зростання рідкісних видів рослин – в тому числі, й занесених до Червоної книги України, - але це суд, на жаль, не врахував…
Винним в самовільному захопленні земельної ділянки був визнаний В. Красюк (в 2005-2011 рр. – директор Слов’янського лісгоспу), але суд звільнив його від відповідальності – за "хорошу поведінку" й через витікання строків відповідальності за даний злочин. Оскільки кримінальне провадження по даній справі припинене, є вірогідність, що як встановлення правопорушення, так і нанесена ним шкода, будуть "забуті". Хоча вони повинні зацікавити наших правоохоронців.
Тож, щоб вони не забулися, ми вирішили нагадати про ці факти Донецькій прокуратурі:

Прокурору Донецької області
копія: Генеральному прокурору України

Стосовно відшкодування шкоди, нанесеної порушенням природоохоронного законодавства на території РЛП "Краматорський", та ліквідації його наслідків

Шановний пане прокуроре!

Краматорський міський суд Донецької області своєю ухвалою від 05 червня 2013 року встановив, що:
15.11.2005 року по ДП "Слов’янське лісове господарство" було видано наказ № 124 "Про проведення лісокультурних робіт на території Біленьківської селищної ради ділянки № 1 "Біленьке" РЛП "Краматорський", щодо створення лісозахисних насаджень на території загальною площею 9,9 га на території Біленьківської селищної ради, ділянки № 1 РЛП "Краматорський", який підписаний директором ДП "Слов’янське лісове господарство" Красюком В.В., чим було скоєне самовільне зайняття земельної ділянки у вигляді висадки лісових культур. …
Робота зі створення захисних лісових насаджень на території площею 9,9 га на землях природоохоронного фонду України ділянки № 1 "Біленьке РЛП Краматорський" були закінчені у березні 2007 року, при відсутності в ДП "Слов’янське лісове господарство", відповідних на те документів. …
Проведеною, Державною інспекцією сільського господарства в Донецькій області, перевірки дотримання норм земельного законодавства з боку посадових осіб ДП "Слов’янське лісове господарство" при проведенні лісогосподарських робіт на території дільниці № 1 "Біленьке РЛП Краматорскьий", встановлений факт проведення робіт, пов’язаних зі створення лісових насаджень загальною площею 9,9 га на вищевказаній території без отримання та реєстрації прав на вказану земельну ділянку, що свідчить про використання вказаної земельної ділянки самовільно. В результаті самовільного зайняття земельної ділянки загальною площею 9,9 га на землях природоохоронного фонду на території дільниці № 1 "Біленьке РЛП Краматорський", заподіяна матеріальна шкода на загальну суму 100 061,68 гривень."
Копію вказаної ухвали додаємо.

Також ми вважаємо за необхідне відмітити, що згідно експертного висновку "Обследование флоры и растительности Регионального ландшафтного парка "Краматорский"", виконаного під керівництвом д.б.н., професора Донецького національного університету, завідувача відділом природної флори Донецького ботанічного саду В.М. Остапко, територія ділянки № 1 "Біленьке" є найбагатшою за флористичним складом територією РЛП "Краматорський", а її флора нараховує 298 видів. Взагалі на території даного РЛП виявлено 35 видів рослин, занесених до Червоної книги Донецької області, в тому числі 1 вид, включений до списку Міжнародного Союзу Охорони Природи, та 16 – до Червоної книги України. Крім того, слід зазначити, що 32 види рослин, виявлених на цій території, є раритетними.
Також в цьому висновку було проаналізовано екологічні умови зростання та існування занесених до Червоної книги рослин цієї території. Вся ділянка № 1 "Біленьке" являє собою крейдяні відслонення із притаманними ним унікальними флористичним комплексом, який складається з раритетних видів, що потребують для свого існування специфічних умов. А саме – для збереження 14 видів даної території заборонене залісення схилів, для 5 видів – порушення місць зростання взагалі. Крім того, всі 35 видів, занесені до Червоної книги Донецької області, є суто степовими, і не існують в умовах лісових насаджень, 26 видів рослин є ендеміками крейдяних відслонень, і їх місцезростання пов'язане лише з крейдяними схилами.

Для одного виду, фумани лежачої (Fumana procumbens), це єдине місцезростання в південно-східній частині Україні; а тутешнє місцезростання сонцецвіта звичайного (Helianthemum nummularium) для південно-східної частини України є одним із п'яти відомих.
Виходячи із вищезазначеного, залісення крейдяних схилів ділянки № 1 "Біленьке" РЛП "Краматорський", мало негативний вплив на природний комплекс в цілому та створило загрозу існуванню 35 видів рослин, занесених до Червоної книги України, і є порушенням ст. 7, 9, 26 Закону України "Про природно-заповідний фонд", ст. 11, 20 Закону України "Про Червону книгу" та Положення про РЛП "Краматорський".

Зважаючи на викладене, враховуючи продовження самовільного захоплення земельної ділянки, просимо вжити необхідних заходів для:
– ліквідації наслідків незаконної діяльності ДП "Слов’янське лісове господарство" на території ділянки №1 "Біленьке" РЛП "Краматорський", зокрема – стосовно відновлення природного стану її крейдяних комплексів;
– вжиття заходів стосовно стягнення з ДП "Слов’янське лісове господарство" матеріальної шкоди державі, заподіяної внаслідок самовільного зайняття земельної ділянки загальною площею 9,9 га на землях природоохоронного фонду на території дільниці № 1 "Біленьке РЛП Краматорський" загальною сумою 100061,68 грн.

Відповідь на це звернення просимо надати згідно норм чинного законодавства.

З повагою,
Голова Ради ЕкГ "Печеніги" С.О. Шапаренко
*
____________________

КОНТАКТ:
Сергій Шапаренко, ЕкГ "Печеніги": тел. (066) 387-46-81, [email protected]

Підготовлено ЕкГ "Печеніги", членом Міжнародного Соціально-екологічного Союзу.
При використанні матеріалів бюлетеня прохання посилатися на джерело.

v:19245

Теги

Вход в систему

__________track masteringtrack mastering

_______Яндекс.Метрика