нацпарки

Дворічанський нацпарк: снігоходи, кукурудза в лісі, спиляна вежа та знищений аншлаг


Вежа біля с. Кам’янка
14.02.15

Ми вже повідомляли про випадки браконьєрства, які трапилися на території Дворічанського національного природного парку та в його околицях з початку року. З 21 по 23 лютого його служба охорони виявила декілька нових порушень природоохоронного законодавства.

v:6108

Подробиці браконьєрського полювання в Дворічанському національному парку 23 січня

Під час здійснення рейду відділом державної охорони природно-заповідного фонду національного природного парку "Дворічанський", в якому приймали участь начальник відділу Кобилєв А.І. та інспектор ІІ категорії Цапенко А.В., було зафіксовано факт браконьєрства в межах Парку, а саме в ур. "Заливне", яке включено до складу НПП без вилучення із землекористування. Було затримано громадянина з нарізною зброєю, поблизу знайдено добуту козулю європейську (самиця)...

v:9873

Законне незаконне будівництво в національному парку або зміївське дежавю

\\|// БАЙБАК \\|// Українська коаліція "За дику природу"
(#273 від 07.05.07)
______________________________________________________

v:5876

Дивна історія з ПП "Авінір" та "будиночком" в центрі Національного природного парку

Andros.jpg

Розпочати нашу оповідь слід з того, що Указом Президента України від 06.09.04.№1047/2004 на території Зміївського та Первомайського районів Харківської області був створений Національний природний парк "Гомільшанські ліси" (загальна площа - 14314,8га). Ці землі включені до Національного парку без вилучення у землекористувача (джерело інформації - лист Державного управління охорони навколишнього природного середовища в Харківській області 13.12.2006 № 12-03-4750 до ГС "Вірний Вибір").
У листопаді 2001-го сесія Зміївської райради ухвалила рішення "Про виділення земель лісового фонду в довгострокове використання ПП "Авінір" для спорудження спортивно-оздоровчого комплексу". Відразу зазначимо, що таким чином було порушено ст.89 Водного кодексу України і ст.61 Земельного кодексу України, що забороняють будівництво будь-яких споруд у межі прибережних захисних смуг уздовж ріки, навколо водойм і на островах.

v:5621

Чергове будівництво в НПП Гомільшанські Ліси

Під час скандалу із незаконним будівництвом ПП "Авінір" так званого екоцентру на острові Сіверського Дінця, до національного природному парка Гомільшанські Ліси рвуться й інші забудовники.

Недавно, без погодження із парком на правому березі Дінця поблизу Задонецького моста почалося розчищення будівельного майданчика під "спортивно-оздоровчий комплекс" приватного підприємця С. В. Шеметова.
22 березня це питання було винесено на сесію Задонецької сільради (Зміївський район Харківської обл.). Виявилося, що ні дозволу на проведення земляних робіт, ні проекту ("на стадии завершения в Харькове") С. В. Шеметов сільраді не надав.

v:4999

Заповедное притяжение

__01_07.jpg

Текст Светлана Рябова, фото Сергей Полунин | Январь 2007, (№116)

v:5417

Щодо порушення норм Водного кодексу України в національному парку "Гомільшанські Ліси"

55104.jpeg

\\|// БАЙБАК \\|// Українська коаліція "За дику природу" (# 236 від 11. 12. 06)
___________________________________________________________

Начальнику Державного управління екології і природних ресурсів в Харківській обл. І. В. Капуснику
копія: Міністру охорони навколишнього природного середовища України В. Г. Джарти

Шановний Ігорю Вадимовичу!

v:5363

Как живется национальному парку в дни войны?


Уже полгода мы все учимся жить в условиях войны. Учатся этой науке и наши природные резерваты. Этот пост о том, как в нынешнее время охраняется природа в "прифронтовой полосе", о деятельности расположенного на северо-востоке Харьковщины, практически на границе с Россией, национального природного парка "Двуречанский".
Для посетителя близость войны заметна по блокпостам и оборонительным укреплениям, разбросанным по территории парка и вокруг нее, для сотрудников парка (и не только Двуречанского) она обернулась резким урезанием выделяемых средств.

v:9213

Вузол земельних проблем лісових природних резерватів: Як вибити чиновників з бюрократичного кола?

У 2009-2010 роках в Україні на землях лісового фонду було створено сім національних природних парків: в Харківській області - «Слобожанський», в Херсонській - «Джарилгацький», у Вінницькій - «Кармелюкове Поділля», в Рівненській - «Дермансько-Острозький», у Львівській - «Північне Поділля» та в Тернопільській - «Дністровський каньйон» та «Кременецькі гори». В Житомирській області в 2009 році на лісових землях був створений природний заповідник «Древлянський».
Вже більше двох років в цих восьми природоохоронних установах працюють адміністрації, їх співробітники займаються охоронною, науковою та освітньою діяльністю. Але повноцінно виконувати свої завдання новоствореним природним резерватам заважає відсутність власної землі - адже територіями, на яких вони знаходяться, розпоряджаються лісництва.

v:8465

Работники охотхозяйства Дмитрия Шенцева попались на незаконной рубке леса в национальном парке «Двуречанский»

28 мая в 19:00 охрана национального парка «Двуречанский» задержала на своей территории автомобиль марки ЗИЛ с незаконно добытой древесиной. Браконьерами оказались местные жители, которые, по их словам, действовали по указке некого «Геннадия». На место задержания были вызваны сотрудники милиции.

v:7041

Заповедным территориям разрешат природопользование на 2014 год



Ситуация с разрешениями на природопользование в природных резерватах Украины наконец-то сдвинулась с «мертвой точки».

v:15451

Дайте національним паркам ліси!

Міністру аграрної політики і продовольства України
Швайці Ігорю Олександровичу

Відкрите звернення
Шановний Ігор Олександрович,

Наша країна переживає важкі часи - попередня злочинна влада за роки безладу майже знищила систему державного управління, залишивши за собою купу невирішених питань. Одним з них є збереження національного природного надбання, а саме, нормальне функціонування національних природних парків та заповідників.

v:19656

Как харьковские нацпарки будут жить в 2014 году?

5 сентября состоялись научно-технические советы (НТС) двух национальных парков Харьковской области - "Слобожанского" и "Двуречанского". Их новшеством стало совместное проведение данных мероприятий, и этот опыт, можно сказать смело, удался. Такое совмещение не только сэкономило время, но и позволило администрациям обоих учреждений обменяться опытом в решении множества проблем, встающих перед этими молодыми национальными парками (напомним, что оба они были созданы в 2009 году).

v:16169

Дендрарий в Задонецком бору

Как мы уже сообщали, бездействие и некомпетентность экологической инспекции стали одними из причин нарушений режима землепользования в национальном природном парке "Гомольшанские леса": несанкционированной застройки территории и высаживания деревьев на лугах (на участках, где это категорически запрещено - так как произрастающие там редкие виды орхидей в тени деревьев существовать не смогут). Последним "штрихом" подобных новшеств стало создание в 6 и 7 выделах 72 квартала Задонецкого лесничества некоего подобия дендрария.


v:15590

"Гомольшанские леса": кто берет плату за отдых на свалке?

Дерибан природных резерватов принимает различные формы. В их числе - и самозахваты земель, актуальные, например, для крымских особо охраняемых природных территорий, и изменение границ – с отрезанием наиболее ценных участков - которые можно наблюдать на примере резерватов Киевской области и того же Крыма. В национальном природном парке "Гомольшанские леса" в настоящее время реализуются все возможные сценарии земельной "прихватизации" – например, о начавшейся застройке на его территории мы уже писали.

v:10939

"Гомольшанские леса" "под крышей" экоинспекции?

В течение марта 2013 года на лугу возле с. Задонецкое, на территории национального природного парка "Гомольшанские леса" (в выделах 13 и 19 71 квартала Задонецкого лесничества) были высажены деревья. Данный участок является особо ценной территорией, так как в его пределах сосредоточена значительная по численности локальная популяция двух краснокнижных видов орхидей - ятрышника болотного (Anacamptis palustris) и ятрышника рыхлоцветкового (Anacamptis laxiflora). Согласно "Проекту организации территории НПП "Гомольшанские леса", в границах этого участка запрещено проведение каких-либо работ, которые могут повредить почвенный покров или изменить условия существования редких видов растений.

v:7111

НПП "Гомольшанские леса" теряет контроль над своей территорией

PolixenMal.jpg

В марте 2013 года в выделах 13 и 19 квартала 71 Задонецкого лесничества произошло грубейшее нарушение режима использования территории национального природного парка "Гомольшанские леса". Владельцем одного из "поместий" в пос. Задонецкое начато, как может показаться, "доброе дело" - высадка деревьев на лугу возле его усадьбы и вдоль трассы на село Коропово. Само по себе озеленение вблизи домов и дорог приветствуется, если бы... оно грубо не нарушало положения действующего "Проекта организации территории" парка. Согласно этому проекту на данной территории запрещены все виды деятельности, могущие привести к повреждению почвенного покрова и растительности.

v:6628

Чому українські національні парки не можуть отримати землю?

Slobozh.jpg

Відкрите звернення
Прем’єр-міністру України

Шановний пане прем’єр-міністр!

Одним з питань, хвилюючих природоохоронну громадськість України, є розвиток заповідної справи. Його важливою складовою є включення лісових земель до природно-заповідного фонду та передача їх заповідним установам у користування.

v:6792

Аналіз діяльності Северина І.О. на посаді директора НПП "Гомільшанські ліси"

SeverGet.jpg

Чисельність косулі та кабана скоротилася у півтора рази. І т.ін.

Призначення Северина І.О. на пост директора НПП "Гомільшанські ліси" у травні 2012 року викликало обурення природоохоронної громадськості. Основними чинниками, що викликали шквал опозиційних настроїв в середовищі фахівців у природоохоронній сфері та біологів були:
- невідповідність кандидатури Северина І.О. вимогам призначення на пост директора, а саме - відсутність досвіду роботи на керівній посаді протягом 5 років;
- підозри у причетності до браконьєрської діяльності в межах НПП "Гомільшанські ліси" у період до 2012 року;

v:9019

Суд по земле Двуречанского парка: третье заседание.

PodsolnDvure4n.JPG

Судебное разбирательство о незаконной распашке земель Двуречанского национального парка набирает обороты. Напомним, что ООО "Капитал-Агро", распахало в рекреационной зоне НПП "Двуречанский" заповедные земли, в результате чего государству был нанесен ущерб в 1 672 370 гривен (http://pechenegy.org.ua/ru/node/948).
Очередное заседание суда по данному делу состоялось в этот понедельник. Единственным событием на нем стало внесение ответчиком, ООО "Капитал-Агро", возражения на иск природоохранной прокуратуры. В возражении юристы ответчика, передергивая нормы Закона "О природно-заповедном фонде Украины", пытаются доказать, что фирма имела право на распашку земель национального парка. Основанием для таких действий, по мнению, является разрешение Двуречанской районной администрации на разработку проекта землеустройства.

v:6550

Через недоліки в законодавстві національним паркам не дають землю

Джерело фото: http://vk.com/npp_slobozhanskiy

Згідно чинного законодавства, ліси України є її національним багатством, становлять лісовий фонд України і перебувають під охороною держави. Тому логічно, що частина українських національних парків, створена на лісових землях, або має їх у своєму складі. Одним з таких національних парків є «Слобожанський» - створений у 2009 р. на Харківщині, він включає в себе особливо цінні лісові та болотні комплекси.

v:5823

Суд по земле Двуречанского парка: истец снова не явился на слушания

6 марта 2013 года состоялось второе заседание суда по поводу незаконного использования земли национального природного парка "Двуречанский".

Как мы сообщали ранее, в 2012 году в НПП "Двуречанский" активистами ЭкГ "Печенеги" были выявлены участки, на которых выращивался подсолнечник. Этой распашкой были уничтожены почвенный и травянистый покров степных склонов и редкие виды степных и меловых растений, - а именно для их сохранения и создавался национальный парк. В результате наших обращений, прокуратурой было возбуждено уголовное дело, материалы которого были переданы в суд.

v:6013

Очередной НТС национального парка "Гомольшанские леса": война с бобрами и подготовка к охоте

BoberMal.jpg

Состоявшийся 1 марта очередной научно-технический совет НПП "Гомольшанские леса", как и предыдущий, преподнес множество сюрпризов. На него было вынесено аж 15 вопросов, большинство из которых не имеет к НТС никакого отношения. Не обошлось и без казусов – выступление нового сотрудника парка академика Лысенко об "умных" бобрах и "коварных" дятлах развеселит даже человека, не имеющего к биологии никакого отношения.

v:7426

НПП "Гомольшанские леса" - рубки, кабаны и сточные воды

228.JPG

2013 год для НПП "Гомольшанские леса" начинался невесело – только благодаря массовой общественной кампании парк был избавлен от рубок, "которые пытался провести его новый директор". Но, видимо, эти рубки руководство парка интересовали очень уж сильно, и после кампании оно все равно подало на утверждение новые лимиты - уже без вынесения их на научно-технический совет. К счастью, Минприроды в этом вопросе поддержало общественность, и для выработки общей стратегии предложило провести совещание между общественниками и своими представителями. На него были приглашены также директор "Гомольшанских лесов" И. Северин, и начальник Госуправления охраны окружающей природной среды в Харьковской области Р. Квартенко - однако эти господа явиться на него не соизволили. На заседании, естественно, обсуждалось сохранение уникальных природных комплексов парка.

v:6890

Первое заседание суда по незаконной распашке Двуречанского национального парка

PodsolnDvure4n.JPG

В 2012 году в национальном природном парке "Двуречанский" сотрудниками парка совместно с активистами ЭкГ "Печенеги" были выявлены участки, на которых выращивался подсолнечник. Этой распашкой были уничтожены почвенный и травянистый покров степных склонов, а с ними - и редкие виды степных и меловых растений, - а для их сохранения и создавался национальный парк.

v:6874

Розірвати зачароване коло навколо земель Слобожанського нацпарку!

SlobozhZima.JPG

Відкрите звернення Начальнику Харківського управління лісового та мисливського господарства

Шановний панове!

Одним з найбільш турбуючих природоохоронну громадськість питань є охорона заповідних лісів. В цьому до себе особливу увагу привертають об’єкти природно-заповідного фонду загальнодержавного значення - саме вони є осередками розвитку заповідної справи. На Харківщині одним з таких цінних охоронних об’єктів є національний природний парк (НПП) "Слобожанський" - створений Указом Президента України № 1047/2009 від 11 грудня 2009 р. Основними його завданнями є збереження цінних лісових комплексів, проведення наукових досліджень, екологічна освіта та розвиток зеленого туризму.

v:6555

Украинский национальный парк и российский заповедник решили охранять природу сообща

BelogoDvure4.jpg

10 декабря директора украинского национального парка "Двуречанский" М.О. Высочин и российского государственного заповедника "Белогорье" А.С. Шаповалов договорились о начале создания на базе своих учреждений трансграничного природного резервата.

v:7314

Земельними "рогатками" чиновники блокують роботу харківських національних парків

KreidDvure4n.jpg

Національний природний парк (НПП) "Дворічанський" був створений на крейдяних відшаруваннях корінного берега р. Оскіл 11 грудня 2009 року - Указом Президента України № 1044/2009. Підставою для внесення цих територій до природно-заповідного фонду України стала їх висока наукова та естетична цінність. Ці геологічні комплекси збереглися лише на обмеженій території (в нашій країні - тільки на Північному Сході, а за її межами, на території Європи, майже не представлені зовсім), і тому потребують дбайливого ставлення та охорони. Порівняно з іншими об’єктами природно-заповідного фонду, які, все ж-таки, мають більш регіональне значення, крейдяні комплекси НПП "Дворічанський" значимі у всеєвропейському масштабі. Унікальна флора національного парку включає в себе велику кількість рослин та приурочених до них комах, які є реліктовими (залишилися до нашого часу зі стародавніх епох) та ендемічними (зустрічаються тільки на обмеженій території).

v:5776
Syndicate content

Кампании общеукраинские

Теги

User login

__________track masteringtrack mastering

_______Яндекс.Метрика