Дворічанський нацпарк: снігоходи, кукурудза в лісі, спиляна вежа та знищений аншлаг


Вежа біля с. Кам’янка
14.02.15

Ми вже повідомляли про випадки браконьєрства, які трапилися на території Дворічанського національного природного парку та в його околицях з початку року. З 21 по 23 лютого його служба охорони виявила декілька нових порушень природоохоронного законодавства.
Зокрема, на крейдяних схилах, де має дотримуватися режим абсолютної заповідності, були виявлені сліди снігоходу. Варто додати, що ними об’їжджена майже вся територія парку: в лісі, на схилах та у ярах, на заливних луках, на сільгоспугіддях по сусідству - скрізь сліди цього транспортного засобу. Оскільки замітати свої сліди снігохід не вміє - пройшовши по ним, можна визначити, "звідки ростуть їх ноги". Як виявилось - з місця тимчасового перебування співробітників ДП "Бірюк", з села Красне Перше.
В 30 м від мисливської вежі №1 (яку звуть "елітною"), що розташовується найближче до с. Красне Перше, просто на землю були висипані кукурудза (разом з її рештками) та сіно. 25 грудня 2014 р., на черговому засіданні

науково-технічної ради Дворічанського парку, керівництво ДП "Бірюк" обіцяло облаштувати підкормові майданчики. Але біля цієї вежі немає навіть його слідів. Щоправда, біля інших двох веж підкормові майданчики були облаштовані, але, як виявилось, для відводу очей - оскільки підгодівля продовжувала здійснюватись "по-старому", тобто сільгосппродукція (в тому числі, її згнилі рештки) висипається серед лісу просто на землю.
23 лютого взагалі видалося пам’ятним. З ранку службовці дворічанської міліції повідомили адміністрації парку, що представники "Бірюка" подали заяву, що невідомі особи в лісі "Заливний" спиляли одну з їх веж. В поясненнях вони зазначили, що підозрюють у цьому працівників служби охорони національного парку.
Після цього служба охорони виїхала на місце скоєння даного дійства. Як виявилось - дійсно, найближча до с. Кам’янка вежа, спиляна та розламана, лежить просто неба. Поруч з нею помітні сліди перебування снігоходу та групи людей (більше 4-х осіб, визначено за слідами).

Крім того, слід додати, що неподалік від цього місця, на узліссі Заливного був знищений охоронний аншлаг національного парку. За слідами зрозуміло, що зламала та забрала його з собою та ж сама "особа", що крутилась й біля зламаної вежі. Сліди снігоходу були й навколо цього місця.
*
__________________

КОНТАКТ:
Андрій Тупіков, заступник директора - головний природознавець НПП "Дворічанський":
тел. (050) 839-04-51, [email protected]

Підготовлено ЕкГ "Печеніги", при використанні матеріалів бюлетеня прохання посилатися на джерело.

v:2183

Кампании общеукраинские

Теги

User login

__________track masteringtrack mastering

_______Яндекс.Метрика