Чорнобильський біосферний заповідник
Ліс у Чорнобильській зоні рубати не можна!
Submitted by Шапаренко on Tue, 05/01/2018 - 11:28Як в гонитві за наживою чорнобильські ліси перетворюють на пустелю.
В найближчі три роки Держспецпідприємство "Північна Пуща" збирається начисто вирубати в Чорнобильській зоні 900 га лісу (а згодом насадити там новий).
23 квітня ці наміри (Звіт з оцінки впливу на довкілля планованої діяльності "Північної Пущі") обговорювалися на громадських слуханнях в Оргуському центрі Мінприроди. Різні погляди на ситуацію: лісниківський "без цього ліс може постраждати ще більше" і науковців – "що ліс відновиться сам", - були зібрані в статті В. Шрамовича "Чи можна рубати ліс у Чорнобильській зоні?". Ми поважаємо позицію автора не вдаватися до оцінки жодної з сторін, але самі вважаємо за необхідне розібрати позицію лісників – шкідливу для довкілля і зумовлену виключно прагненням заробити.
У розграбування Чорнобильського полісся "криш" – як шарів у цибулі.
Submitted by Шапаренко on Wed, 11/01/2017 - 01:0023 жовтня наш міністр екології О. Семерак урочисто відкрив новий офіс Чорнобильського біосферного заповідника: "Колектив заповідника забезпечує збереження унікальної території, її підтримку в оптимальному стані та можливість проведення наукових досліджень". Головне – "честь мундиру": цей заповідник підпорядкований Державному агентству України з управління зоною відчуження, - а що Мінприроди не в курсі про порушення, які відбуваються "під управлінням" Агентства, не віриться взагалі.
Чорнобильська зона: скільки коштує не помічати небезпечне виробництво?
Submitted by Шапаренко on Wed, 06/07/2017 - 00:00Указ Президента "Про створення Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника", прийнятий майже рік тому, на жаль, став тільки прикриттям для суцільного лісоповалу, що відбувається в зоні відчуження. Сам же заповідник до цієї пори існує тільки на папері.
На протязі 2015-2017 років Громадське ТВ зробило ряд сюжетів, які є практично готовими розслідуваннями злочинів, що з 2014 року кояться на цій території. В останньому з них, в "Закритій економічній зоні" від 17.05.2017, журналісти довели, що один з високопосадовців МВС покриває виготовлення в Чорнобильській зоні паливних брикетів:
Що зробити, щоб Мінприроди побачило рубки в Чорнобильському заповіднику?
Submitted by Шапаренко on Wed, 04/26/2017 - 21:42Створення в Чорнобильській зоні заповідника на обсяги рубок в ній не вплинуло аж ніяк – як рубали, так і рубають: в 2016 році було вирубано, якнайменше, 61 га, в 2017 – вже 25. При цьому Державне агентство з управління зоною відчуження робить вигляд, що рубає не в заповіднику, а Мінприроди – що вірить йому.
Зараз "на часі" - рубка ділянок з найкращою деревиною під протипожежні розриви - шириною 100 м та довжиною 15-20 км… Детально про фейкове існування Чорнобильського заповідника дивіться нижче.
Припинити винищення лісу Чорнобильського біосферного заповідника!
Submitted by Шапаренко on Tue, 08/23/2016 - 12:20Відкрите звернення
Прем’єр-міністру України Гройсману В.Б.
Копія: Генеральному прокурору Луценку Ю.В.
Шановний пане прем’єр-міністр!
У передачі "Зона збагачення" ("Слідство.Інфо") від 22 липня 2016 року журналістами "Громадського" телебачення були наведені факти щодо суцільних рубок та вивезення з території Чорнобильського біосферного заповідника великих обсягів деревини.
На камеру було зафіксовано: ...
Чорнобильська зона… заповідності?!
Submitted by Troll on Thu, 07/23/2015 - 23:37Як на нас, однією з самих приємних новин післяреволюційної України став прогрес в створенні Чорнобильського біосферного заповідника (площею 227.319,5 га). Більш того - згідно заяві екс-міністра екології І. Шевченка, цей процес наблизився до фінальної стадії. Але наразі заповідника ми не бачимо, і, говорячи відверто, вже закрадаються побоювання, чи побачимо його взагалі?