Через недоліки в законодавстві національним паркам не дають землю

Джерело фото: http://vk.com/npp_slobozhanskiy

Згідно чинного законодавства, ліси України є її національним багатством, становлять лісовий фонд України і перебувають під охороною держави. Тому логічно, що частина українських національних парків, створена на лісових землях, або має їх у своєму складі. Одним з таких національних парків є «Слобожанський» - створений у 2009 р. на Харківщині, він включає в себе особливо цінні лісові та болотні комплекси.
Проте, як ми вже повідомляли (http://www.greenkit.net/Members/Pe4eneg/Slobozh/image_view_fullscreen).
Проблема виявилася в тому, що ДП "Гутянське лісове господарство" на відріз відмовляються надати необхідний для отримання землі документ: нотаріально завірену згоду на вилучення землі до природно-заповідного фонду.
Причиною такої, здавалося б незрозумілої поведінки адміністрації Гутянського лісгоспу, є Розпорядження Кабінету Міністрів України від 10 квітня 2008 р. N 610-р «Деякі питання розпорядження земельними лісовими ділянками». Згідно цього нормативного акту створення та забезпечення функціонування об'єктів природно-заповідного фонду, на лісових землях, можливе тільки за рішенням Кабінету Міністрів України.
З моменту підписання указів Президента щодо створення ряду національних парків, в числі яких є парки з лісовими землями, пройшло майже 4 роки, а Кабмін відповідне рішення щодо передачі земель так і не прийняв.
Тепер перед природоохоронною громадськістю стоїть завдання домогтися видання вказаного рішення Кабінету Міністрів, щоб вирішення земельного питання лісових національних парків зрушилося з мертвої точки.
*
____________________

КОНТАКТ:
Кривохижа Марина, ЕкГ "Печеніги": тел. (050)-327-53-70, [email protected]

Підготовлено ЕкГ "Печеніги", членом Міжнародного Соціально-екологічного Союзу.
При використанні матеріалів бюлетеня прохання посилатися на джерело.

v:2249

Кампании общеукраинские

Теги

User login

__________track masteringtrack mastering

_______Яндекс.Метрика