Війну "бірюків" з Дворічанським нацпарком прикриває харківська екоінспекція.

Конфлікт між мисливським господарством ДП "Бірюк" й національним природним парком "Дворічанський" (який заважає "бірюкам" браконьєрити), триває вже більше року.
В кінці жовтня Державна екологічна інспекція в Харківській області перевірила, як дотримує природоохоронне законодавство національний парк, а в листопаді - як те ж саме вдається "Бірюку". Перевірка нацпарку відбулася за участі громадськості (представника ЕкГ "Печеніги" Олега Вяткіна й співробітника Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна Євгена Скоробагатова), "бірюки" від перевірки при сторонніх відмовилися. Під час перевірки в тому числі був обстежений ліс "Заливний" - який входить до складу національного парку, і де знаходяться незаконні вишки "Бірюка.

Однак 18 січня перший заступник начальника харківської Держекоінспекції В. Бручиков в листі Київському еколого-культурному центру заявив, що під час перевірки "факт розміщення веж на території НПП "Дворічанський" не підтвердився".
Це є відвертою брехнею! Службовці держекоінспекції не тільки бачили ці вежі, а й фотографували їх:

Також слід зауважити, що 7 лютого 2015 нами на території, якою користується ДП "Бирюк", було знайдено залишки 25 диких тварин (шкури та кінцівки кабанів та косуль - http://pechenegy.org.ua/ru/node/1277), які нічим іншим крім як наслідками браконьєрських полювань бути просто не могли (через те, що район близький до зони АТО, полювання в ньому вже два роки не відкривалося). Це свідчить про безлад з охороною тваринного світу, яка покладена на користувача цих угідь – на ДП "Бірюк". Тому ми спробували з'ясувати, які саме допущені ним порушення призвели для таких наслідків, для чого запросити у екоінспекції копію акту її листопадової перевірки "бірюків". Але вона не надала його, мотивуючи це тим, що матеріали перевірок можуть містити комерційну таємницю суб’єкта, що перевірявся.

Ця аргументація є повністю притягнутою за вуха: 1) потенційна можливість не є основою для ненадання інформації; 2) державна екологічна інспекція не перевіряє фінансову звітність - більш того, в уніфікованому акті планової перевірки взагалі нема жодного питання, яке якось може підпадати під поняття комерційної таємниці (з ним можна ознайомитися за посиланням: http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/z1690-12); 3) відповідно до Закону України "Про доступ до публічної інформації" закритою може бути лише інформація, а не документ - тому запитуваний нами документ все одно повинні були надати, обмеживши в ньому доступ до комерційної інформації (зазвичай в таких випадках на копії документу її просто замальовують).

Оскільки обидва факти свідчать про приховування держекоінспекцією порушень ДП "Бірюк", ми вважаємо що тут має місце злочинний зговір між мисливським господарством та посадовими особами Держекоінспекції.
Цей факт дуже неприємний, адже перевіряти та контролювати дотримання природоохоронного законодавства в Україні - задача саме екологічної інспекції. В той же час, виконуючи замовлення мисливців, ця структура зможе створити безліч неприємностей національному парку. Звісно, це потрібно якось припинити.
Тому прошу усіх колег, друзів, та взагалі усіх небайдужих до проблем охорони природи, пропонувати ідеї, як здолати це корупційне кубло.
*
____________________

КОНТАКТ:
Олег Вяткін, ЕкГ "Печеніги": тел. (066) 804-93-48, [email protected]

Підготовлено ЕкГ "Печеніги", при використанні матеріалів бюлетеня прохання посилатися на джерело.

v:1425

Теги

Вхід

__________track masteringtrack mastering

_______Яндекс.Метрика