Дочірнє підприємство "Бірюк" намагається судом заборонити охорону національного природного парку "Дворічанський"

22 червня 2015 року мисливське господарство ДП "Бірюк" подало до Господарського суду Харківської області позовну заяву про припинення дій НПП "Дворічанський", які нібито порушують його права.
Загальна суть заяви: національний парк в своє користування землю не оформив, і тому діяти на ній ніяких прав не має, мисливське господарство ДП "Бірюк" оформило всі документи, і тому у межах "незаконного та неіснуючого" Парку може проводити діяльність, яку вважає за необхідне.

Спираючись на "відсутність у національного природного парку "Дворічанський" правовстановлюючих документів" (при тому, що національний природний парк "Дворічанський" зареєстрований як юридична особа – "державна установа, заклад" - 13.12.2011 р.), та "протиправні" дії з боку посадових осіб Парку щодо "перевірок мисливських угідь", "встановлення знаків на території господарства", "надання єгерям вказівок щодо організації їх роботи", "складання та надання листів і повідомлень про заборону господарської, мисливської діяльності", та на тому подібне, мисливське господарство просить суд зобов'язати національний природний парк "Дворічанський" утриматися від вчинення дій, які порушують господарські права Дочірнього підприємства "Бірюк", фактично ж – припинити охорону частини своєї території.
Позовна заява ДП "Бірюк" складена на основі вигаданих фактів, як-то: на керуванні директором Парку автомобілем у нетверезому стані, на "фізичній розправі" начальника служби державної охорони Парку А.І. Кобилєва над єгерями ДП "Бірюк" й т.п., - та при абсолютному ігноруванні природоохоронного законодавства та екологічного права.

Заява директора НПП "Дворічанський" М.О. Височина
Відповідально заявляю, що служба державної охорони природно-заповідного фонду національного природного парку "Дворічанський" здійснює свої службові повноваження щодо охорони територій та об'єктів природно-заповідного фонду України виключно в межах території національного природного парку "Дворічанський", яка згідно ст. 7 Закону України "Про природно-заповідний фонд України" визначена в проекті створення НПП "Дворічанський". Крім того, служба державної охорони ПЗФ України виконує свої обов'язки відповідно до ст. 61 вищенаведеного закону і "Положення про службу державної охорони природно-заповідного фонду України", затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 14 липня 2000 р. №1127.

Мисливське господарство ДП "Бірюк" ігнорує Закон України "Про природно-заповідний фонд України" та перекручує Указ Президента України №1044 від 11.12.2009 "Про створення національного природного парку "Дворічанський" в тій його частині, що нібито національний парк повинен "Забезпечити розроблення протягом 2010-2011 рр. проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок і проекту землеустрою з організації та встановлення меж території національного природного парку "Дворічанський", а також отримання державних актів на право постійного користування земельними ділянками". Неправдивість цього твердження спростовується оригінальним текстом Указу Президента:
"Кабінету Міністрів України:
2) забезпечити:
розроблення протягом 2010-2011 років проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок і проекту землеустрою з організації та встановлення меж території національного природного парку "Дворічанський", отримання державних актів на право постійного користування земельними ділянками."

А його безглуздість витікає з того факту, що адміністрація Парку була сформована тільки у лютому 2012 року.

Намагання ДП "Бірюк" довести, що "Парк не існує", а ось воно оформило всі документи, і має повне юридичне право користуватися мисливськими угіддями у межах "неіснуючого" національного парку, розбивається у три прийоми:
По-перше, правові підстави функціонування Парку визначені ст. 53 Закону України "Про природно-заповідний фонд України" - "Рішення про створення природних заповідників, національних природних парків, а також щодо інших територій та об'єктів природно-заповідного фонду загальнодержавного значення приймаються Президентом України". НПП "Дворічанський" таким указом і був створений.
По-друге, це ст. 7 даного закону - "межі територій та об'єктів природно-заповідного фонду встановлюються в натурі відповідно до законодавства. До встановлення меж територій та об'єктів природно-заповідного фонду в натурі їх межі визначаються відповідно до проектів створення територій та об'єктів природно-заповідного фонду". Тобто межі Парку визначено.
По-третє, відповідно до екологічного права України, оскільки Законом "Про природно-заповідний фонд України" полювання на території національного природного парку заборонене, тут не може бути досягнута основна мета ведення мисливського господарства – одержання певних матеріальних цінностей, продукції мисливського господарства. Тому ведення мисливського господарства у межах національного природного парку, усупереч вимогам ДП "Бірюк", навпаки неможливе як таке, а земельні ділянки, які входять до його складу, взагалі мають бути виключені зі складу мисливських угідь.
*
____________________

КОНТАКТ:
Шапаренко Сергій: тел. (066) 387-46-81, [email protected]

Підготовлено ЕкГ "Печеніги", при використанні матеріалів бюлетеня прохання посилатися на джерело.

v:5639

Теги

Вхід

__________track masteringtrack mastering

_______Яндекс.Метрика