Щодо порушення норм Водного кодексу України в національному парку "Гомільшанські Ліси"

55104.jpeg

\\|// БАЙБАК \\|// Українська коаліція "За дику природу" (# 236 від 11. 12. 06)
___________________________________________________________

Начальнику Державного управління екології і природних ресурсів в Харківській обл. І. В. Капуснику
копія: Міністру охорони навколишнього природного середовища України В. Г. Джарти

Шановний Ігорю Вадимовичу!
З повідомлення М. Малевської "На территории Национального парка природы "Гомельшанские леса" строится развлекательный комплекс" ("Медиа-Порт", 22. 11. 06, http//news.mediaport.info/city/2006/36990.shml) нам стало відомо, що в Короповому хуторі (Зміївський р-н Харківської обл.), на острові на Сіверському Дінцю в даний час споруджується т. зв. "Екоцентр з вивчення флори і фауни ріки Сіверський Донець". Журналістка повідомила, що в "екоцентрі" передбачений "ресторан на 100 мест и гостиница на 20 мест". Тобто, фактично, на річковому острові з'явиться багатоповерховий розважальний комплекс, який по всіх документах значиться як "Центр з вивчення природи".

Статтею 88 Водного кодексу України з метою охорони поверхневих водних об'єктів від забруднення і засмічення та збереження їх водності вздовж водойм виділяються земельні ділянки під прибережні захисні смуги. Для великих річок такі захисні смуги встановлюються шириною 100 метрів по обидва береги. Тобто ДЛЯ СІВЕРСЬКОГО ДІНЦЯ ПРИБЕРЕЖНА СМУГА ДОРІВНЮЄ 100 МЕТРІВ.
"Екоцентр з вивчення флори і фауни ріки Сіверський Донець" відстоїть від води в декількох метрах, тобто знаходиться в прибережній смузі Сіверського Дінця.

Статтею 89 Водного кодексу України "У прибережних захисних смугах уздовж річок, навколо водойм та на островах забороняється:
... 4) будівництво будь-яких споруд (крім гідротехнічних, гідрометричних та лінійних), у тому числі баз відпочинку, дач, гаражів та стоянок автомобілів...
Об'єкти, що знаходяться у прибережній захисній смузі, можуть експлуатуватись, якщо при цьому не порушується її режим. НЕ ПРИДАТНІ ДЛЯ ЕКСПЛУАТАЦІЇ СПОРУДИ, А ТАКОЖ ТІ, ЩО НЕ ВІДПОВІДАЮТЬ ВСТАНОВЛЕНИМ РЕЖИМАМ ГОСПОДАРЮВАННЯ, ПІДЛЯГАЮТЬ ВИНЕСЕННЮ З ПРИБЕРЕЖНИХ ЗАХИСНИХ СМУГ."

Слід відмітити, що "Екоцентр з вивчення флори і фауни ріки Сіверський Донець" має суто комерційне призначення, бо розташування в ньому готелю, і, тим більше, ресторану, не може мати ніякого відношення до проведення гідродосліджень, вивчення флори і фауни ріки (а саме так декларує його завдання заступник директора фірми-будівельника Всеволод Дунаєв - взято з повідомлення Медіа-Порта). Тому "екоцентр" не має відношення до гідротехнічних та гідрометричних споруд (до лінійних споруд він не має відношення за своїми параметрами), і виключення із заборони на "будівництво будь-яких споруд", оговорене в п. 4 ст. 89 Водного кодексу України не має до нього ніякого відношення.
Експлуатація ресторану на 100 місць та готелю на 20 в декількох метрах від урізу води не може відбуватися без забруднення ріки, якнайменше, фекальними стоками. Тому експлуатація такої будівлі порушуватиме режим Сіверського Дінця.

З огляду на наведене вище, просимо:
1) перевірити додержання екологічного законодавства при будівництві "Екоцентру з вивчення флори і фауни ріки Сіверський Донець", яке ведеться в Короповому хуторі Зміївського р-ну Харківської обл., на острові Сіверського Дінця, особливо додержання норм Водного кодексу,
2) надіслати нам акт перевірки дотримання вимог природоохоронного законодавства та копії дозвільних документів, які будуть представлені інспекторам на перевірку
3) вжити заходів щодо додержання при даному будівництві норм Водного кодексу України, та, якщо необхідно - заходів щодо припинення цього будівництва;
4) вирішити питання про притягнення до відповідальності осіб. винних в порушення законодавства при реалізації проекту будівництва "Екоцентру з вивчення флори і фауни ріки Сіверський Донець" в Короповому хуторі Зміївського р-ну Харківської обл.

Відповідь на це звернення прошу надати відповідно до вимог Закону України "Про звернення громадян".

З повагою,
Голова Ради ЕкГ "Печеніги", С. О. Шапаренко
*

Фото з сайту "Медіа-Порт".
Ми щиро вдячні О. Мелень (Благодійний фонд "Екологія. Право. Людина") за коректування даного листа.

____________________
КОНТАКТИ:
Екологічна група "Печеніги" (Харків): Сергій Шапаренко;
тел. (066) 387-46-81,

Підготовлено ЕкГ "Печеніги", членом Міжнародного Соціально-Екологічного Союзу.
Українська коаліція "За дику природу"

v:2377

Теги

Вхід

__________track masteringtrack mastering

_______Яндекс.Метрика