Іванівський

А 33 квартал Іванівського заказника виявився-таки цінним!

Тернопільські можновладці збираються провести біатлонну трасу по оселищам рідкісних рослин.
Більше року тернопільська влада "експертні" висновки, які в один голос стверджують, що нічого цінного в цьому кварталі нема. На їх підставі роззаповідання цієї ділянки погодило і Мінприроди.
Але місцеві активісти - які відвідують заказник чи не щодня - весною цього року зафіксували в 33 кварталі зростання занесеного до Червоної книги України підсніжника білосніжного. І на підставі цього зажадали від Мінприроди погодження на роззаповідання відкликати.

v:3455

Чи помітить Мінприроди цінність Іванівського заказника?

Вже більше року метою "оптимізації його території (зміни меж)".
Скасування статусу будь-якої території природно-заповідного фонду, згідно нашого законодавства, можливе тільки в разі втрати нею природної цінності – причому це повинно підтвердити (погодити) Міністерство екології. А одним з найголовніших показників такої цінності є присутність на території видів, занесених до Червоної книги України.

v:3889

Заказник і біатлонна база на межі дерибану

Як Іванівський заказник заважає роздерибанити біатлонну базу у Підгородньому.
Передмістя Тернополя, село Підгороднє, межує із дубово-грабовим лісом – а тому є чи не ідеальним місцем для елітної забудови. За радянських часів, коли про подібне ніхто й подумати не міг, в його околицях, в тому самому лісі, у 1977 році був створений Іванівський заказник, а в 1985 році через ліс від села - база для тренувань з біатлону, в яку крім будівель ввійшла інфраструктура для тренувань: лиже-ролерна траса і стрільбище.

v:4780

Розумний Олег Барна: "Заказники – поскасовувати! З Дністровського каньйону - калюжу!"

Напередодні новорічних свят Тернопільська облрада вдруге не наважилася вилучити під сумнівний проект половину Іванівського заказника. Це питання вирішили перенести на місяць, за який створити комісію, яка має розібратися в кримінальних справах по порушеннях, зроблених в заказнику в 2013 році.
Але рішення про таку комісію не голосувалося, і в рішеннях ради відображене не було – тому, як Тернопільська рада розбирається зараз в майбутньому заказника, незрозуміло. Але якесь ворушіння навколо цієї проблеми дійсно є.

v:3777

Другий раунд також відбувся на користь Іванівського заказника

Весь цей рік "для спорудження лиже-ролерної траси" вона провалилася.
22 грудня свободівці - головні лобісти даної ідеї в облраді - зробили нову спробу. Хоча в цей день рада планувала розглядати тільки бюджет, вони в порядок денний сесії пропхали питання і про "Іванівський".

v:4668

Біатлонна траса як привід для дерибану заказника

Зараз вже нова влада під прикриттям турботи про дітей і спорт реанімує цей дерибан. З одного боку, ця траса - на якій має відбуватися стрільба із гвинтівок (біатлон є біатлон…) - проходитиме близько до будинків, тому міжнародного визнання вона точно не отримає, і взагалі сумнівно, що буде використовуватися як така. З іншого боку, ця територія знаходиться на самій околиці Тернополя – в престижній для забудови зоні, і заважає цьому лише статус заказника. Ліквідуй його – і можна нарізати ділянки під садиби…

v:6768

Спасение Ивановского заказника зависит от наших обращений! Сообщение 3.

Дорогие друзья! Уважаемые коллеги!
Как мы уже сообщали, для прокладки биатлонной трассы с конца августа этого года Тернопольский лесхоз вырубил часть Ивановского ботанического заказника - уничтожив при этом популяции краснокнижных растений: любки двулистой и лилии лесной. В ответ на это в сентябре в защиту ивановского природного резервата была начата общественная кампания; а 30 сентября в ее рамках мы просили вас отправить Экологической инспекции и Генеральной прокуратуре Украины требования пресечь нарушения в заказнике и привлечь виновных в них к ответственности.

v:15089

За знищення Іванівського заказника на Тернопільщині нарахували 29 тисяч гривень збитку – мільйони не побачили?

Майже місяць екологічна громадськість намагається відстояти Іванівський ботанічний заказник, який знаходиться в Тернопільській області. Нагадаємо суть цієї проблеми: для прокладки біатлонної траси Тернопільський лісгосп вирубав частину цієї території природно-заповідного фонду, попутно знищивши популяції червонокнижних рослин - любки дволистої та лілії лісової.
Однак контролюючі органи вирубку в заказнику з розбудовою траси для біатлону не пов’язують.

v:20797

Спасение Ивановского заказника зависит от наших писем! Сообщение 2.

Дорогие друзья! Уважаемые коллеги!
Чтобы продемонстрировать внимание общественности к будущему Ивановского ботанического заказника (Тернопольская обл.), 30 сентября мы просили вас отправить Экологической инспекции и Генеральной прокуратуре Украины соответствующие обращения. Напомним суть этой проблемы: для прокладки биатлонной трассы Тернопольский лесхоз вырубил часть заказника, попутно уничтожив популяции краснокнижных растений: любки двулистой и лилии лесной.

v:13679

Просим вашей помощи в спасении Ивановского заказника!

Уважаемые коллеги!
Мы уже сообщали об уничтожении ботанического заказника "Ивановский", которое происходит в Тернопольской области.
История этой проблемы началась еще в прошлом году, когда соседствующую с заказником лыжероллерную трассу спортивной базы по биатлону общества "Колос", "случайно" передали в частные руки. Чтобы искупить вину перед спортсменами, чиновники решили соорудить новую трассу - на территории заказника.

v:11696

Проверка Ивановского заказника: лесники от общения с экоинспекторами отказались

12 сентября мы сообщали, что общества "Колос" было вырублено около 1 га дубово-грабового леса.
Но эта попытка пока ни к каким результатам не привела: директор Тернопольского лесного хозяйства, утром пообещав сделать для проверки все необходимое, к вечеру на звонки экологической инспекции не отвечал... - из-за чего проверка в воздухе и зависла.

v:12371

Экоинспекция проверит Ивановский заказник - когда его уже прорубили…

В конце прошлой недели украинский Интернет облетело известие, что на Тернопольщине уничтожается заказник "Ивановский".

Ботанический заказник местного значения "Ивановский" был создан решением исполкома Тернопольского областного совета от 22.07.77 № 360 вблизи села Подгородное Тернопольского района - в 33 и 34 кварталах Тернопольского лесничества. Объекты его охраны - дубово-грабовый лес, многие деревья которого - вековые, и в котором произрастают растения, занесенные в Красную книгу Украины - любка двулистная и лилия лесная.

v:12112
RSS-материал

Теги

Вход в систему

__________track masteringtrack mastering

_______Яндекс.Метрика