А 33 квартал Іванівського заказника виявився-таки цінним!

Тернопільські можновладці збираються провести біатлонну трасу по оселищам рідкісних рослин.
Більше року тернопільська влада "експертні" висновки, які в один голос стверджують, що нічого цінного в цьому кварталі нема. На їх підставі роззаповідання цієї ділянки погодило і Мінприроди.
Але місцеві активісти - які відвідують заказник чи не щодня - весною цього року зафіксували в 33 кварталі зростання занесеного до Червоної книги України підсніжника білосніжного. І на підставі цього зажадали від Мінприроди погодження на роззаповідання відкликати.
У відповідь Мінприроди і Департамент екології Тернопільської ОДА призначили переобстеження заказника. Його зробила завідувач відділу фітосозології Кременецького ботанічного саду Л. Онук. Обстеження підтвердило зростання в 33 кварталі лілії лісової та виявило в ньому і інші рідкісні в Тернопільській області рослини: кадило сарматське, воронець колосистий та вовчі ягоди звичайні.


Підсніжник білосніжний в Іванівському заказнику


Воронець колосистий

Кадило сарматське

Вовчі ягоди звичайні

Звіту за результатами обстеження: "Заказник "Іванівський" є цінним резерватом рідкісних видів рослин та відіграє значну роль також в екологічній безпеці прилеглих населених пунктів як регулятор кліматичного та екологічного балансів території".
От цікаво - тепер Мінприроди своє погодження відкличе?
*
____________________

КОНТАКТ:
Шапаренко Сергій: тел. (066) 387-46-81, [email protected]

Підготовлено ЕкГ "Печеніги", при використанні матеріалів бюлетеня прохання посилатися на джерело.

v:3401

Теги

Вход в систему

__________track masteringtrack mastering

_______Яндекс.Метрика