Зміївський «Хуторок»: молоко і кефірчики за рахунок людського здоров’я

Майже п’ять років припинення державного екологічного контролю принесло очікувані результати – в нас тепер, мабуть, тільки шевські майстерні довкілля не забруднюють. Всі інші – в кого скільки виходить, той стільки і викидає… - все можна, бо лібералізація бізнесу!
Зміївський молокозавод ТОВ «С-Транс» (торгова марка «Хуторок») не такий вже і великий – усього 150 тонн на добу виробляє своїх «хуторків». Але «малий клоп та смердючий» - з 2016 року це підприємство умудряється не давати життя цілому мікрорайону Змієва.

З листа мешканців: «Щоденно 3 20.00 і до 08.00 підприємство, з метою створення пара в умовах високих температур, для виробництва продукції, використовує сировину невідомого походження.
Мешканці міста щовечора в радіусі кілометра можуть спостерігати за чорним димом, що надходить з височенної котельної труби. За 5-10 хвилин увесь мікрорайон заповнює туман з дуже їдким запахом, схожим на палену гуму.
Вночі періодичність таких викидів в повітря досягає 4. На ранок на підвіконнях будинків, якщо вікно відкрите, осідає чорна кіптява. Вночі з відкритим вікном спати майже нестерпно. Від їдкого смороду прокидаються діти. Білизна, якщо вивісити її на подвір'я, на ранок стає «чорною».

А причина цих негараздів дуже проста і «поважна»! - з відповіді Зміївського міського голови: «ТОВ «С-Транс» використовує твердопаливний котел вже на протязі 7 років, і до 2016 року скарг і нарікань від мешканців мікрорайону не було, скарги на дим з'явилися з 2016 р., і це пов'язане з тим, що до цього часу використовувалося вугілля марки A (антрацит), але 2016 року, на державному рівні, було заблоковано поставки вугілля даної марки. І відповідно підприємство перейшло на використання вугілля марки Г (газове), яке мас меншу тепловіддачу, підвищену зольність та запах».
Тобто виробництво почало робити небезпечні викиди – без необхідної очистки - але мешканці мають же зрозуміти: воно було вимушене труїти їх! Що там ваше здоров’я, коли мова йде про підприємство, в яке було вкинуто понад 2 млн євро?

І далі: «У 2016 на підприємстві було проведено і завершено систему очищення викидних димових газів 1 етап створення комплексної газоочисної установки (далі ГОУ), яка складається з ГОУ «Циклон». У 2018 році було завершено 2 етап і було встановлено ГОУ «Система рукавних фільтрів», але нажаль прорахунки виконавця при створенні проекту (ТОВ «Фабрика рукавних фільтрів») не дозволяють в повній мірі використовувати рукавні фільтри для очищення викидних димових газів. На 2019 рік почав реалізацію 3 етап, вже укладено договір на виготовлення і встановлення економайзеру для твердопаливного котла, який дозволить як частково очищувати димові гази від золи, так і понизити їх температуру для повноцінного використання рукавних фільтрів. Після завершення з етапу комплексна ГОУ запрацює на повну і дим, по завіренням фахівців, буде відсутнім».
Тобто «систему очищення викидних димових газів проведено і завершено», а нормальної очистки як не було, так і нема – ну, не вийшло – буває… Зупиняти підприємство при цьому, звісно, ніхто не збирається. А мешканцям треба ще потерпіти – і, як ми розуміємо, радуватися, що за чотири роки до їх скарг взагалі хтось прислухався…
Але ті – невдячні - турботи не оцінили, і зараз готують судові позови…
P.S. Ну, а як ТОВ «С-Транс» зі свого молокозаводу забруднює воду, ми вже повідомляли.

v:532

Теги

Вход в систему

__________track masteringtrack mastering

_______Яндекс.Метрика